Alternatifim Cafe

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Konu Dışı / Manga oku
« Son İleti Gönderen: grikedi Bugün, 10:51:50 »

Site Adı: Manga Oku TR
Site Adresi: Mangaokutr.com
Site Konusu: Manga okuma sitesi


Manga okumak nasıl? Bu konuda bazı bilgiler vermek isteriz.  Günümüzde manga okumak son derece keyifli. Manga, orijinal olarak Japonya'da üretilen ve yayınlanan çok çeşitli çizgi romanlar ve grafik romanlar için bir şemsiye terimdir. Genel olarak tam renkli basılan Amerikan çizgi romanlarının aksine, Japon mangaları neredeyse her zaman siyah beyaz olarak yayınlanır. Tam renkli baskılar genellikle yalnızca özel sürümler için kullanılır.

Manga Okumak Nasıl?


Manga okumak günümüzde 7 den 70 e çokça kişinin başvurduğu bir durumdur. Şunu söyleyebilriiz ki manga okumak çok kolay. Japon mangaları, İngilizce yayınlar için norm olan soldan sağa değil, sağdan sola okunur. Sadece İngilizce yayınları okuduysanız buna alışmanız biraz zaman alabilir, ancak yeterince pratik yaptığınızda bunu pek fark etmeyeceksiniz. Japonya'da mangalar genellikle haftalık olarak bölüm bölüm haftalık olarak yayımlanır. Bir dizi yeterince popülerse, bölümleri toplanır ve genellikle genel hikayenin birkaç bölümünü içeren tankōbon ciltleri adı verilen ciltlerde yayınlanır.


Çoğu manga serisi uzun sürelidir ve birden fazla cilt içerebilir. Bu, yeni bir seriye başlarken akılda tutulması gereken bir şeydir, çünkü ciltleri doğru sırayla okumanız zorunludur. Bu, Naoko Takeuchi'nin sadece 12 ciltlik Sailor Moon'u gibi küçük seriler için Akira Toriyama'nın 42 ciltlik Dragon Ball'u gibi daha uzun süren serilere göre daha kolay olabilir.


Manga hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, herkes için bir şeyler üretildiğidir. İster lise romantik komedilerini, ister yüksek fantastik destanları seviyor olun, sizin için bir manga var. Eğer Türkçe dilde manga serileri okumak isterseniz Manga Oku TR sitesi iyi bir tercih olabilir. https://mangaokutr.com/ linke tıklayarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.
2
Konu Dışı / Yataklı Rulman
« Son İleti Gönderen: grikedi Ekim 01 2022, 19:29:08 »

Site Adı: Alternatif Rulman
Site Adresi: Alternatifrulman.com
Açıklama:


Yataklı rulman satış firması arıyorsanız hoş geldiniz. Öncelikle yataklı rulman nedir? Nerelerde kullanılır? Kısaca izah edelim. Bu rulman çeşidinin amacı parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltmaktır. Rulmanlar ihtiyaca göre farklı sektörlerde kullanılmakta ve farklı şekillerde üretilmektedir. Yataklı rulman da günümüzde talep duyulan rulman çeşitleri arasında yer almaktadır.

Yataklı Rulman Satış Firması


Peki yataklı rulman nereden nasıl alınır? Genel olarak yataklı rulmanlar düşük yük gerektiren makinelerde kullanılmaktadır. Yataklı rulman satış firması olan alternatifrulman.com aracılığıyla sizler de rulman ihtiyaçlarınızı hem hızlı hem de güvenilir bir biçimde giderebilirsiniz. Konuyla ilgili daha kapsamlı bilgiler ve iletişim detayları önermiş olduğumuz sitede yer almaktadır. Hemen bu siteye giriş yapabilirsiniz.
3
Konu Dışı / Konya Perde Yıkama
« Son İleti Gönderen: grikedi Ekim 01 2022, 15:24:02 »

Site Adı: Elsa Perde Yıkama
Site Adresi: Elsaperdeyikama.com
Site Konusu: Konya perde yıkama


Konya perde yıkama servisi arıyorsanız hoş geldiniz. Perde yıkama servisi aracılığıyla yıkatmak istediğiniz perdeleriniz evinizden alınır. Yıkama işlemleri tamamlandıktan sonra adresinize teslimatı sağlanır. Perde yıkama fiyatları, Konya’da elsaperdeyikama.com aracılığıyla oldukça uygundur. Kuruluş, perde yıkama konusunda işini son derece titiz yapıyor.

Konya Perde Yıkama Servisi


Servis, Konya stor perde yıkama, Konya tül perde yıkama, Konya zebra perde yıkama gibi tüm konularda tercih edilebilir. 2010 senesinden bu yana faaliyetlerini en iyi şekilde sürdüren bu kuruluşun sizleri de memnun edeceğini düşünüyoruz. Bir evi temiz gösteren en önemli şeylerden bir tanesi perdelerdir. Bu yüzden belirli periyotlar halinde perdelerinizi yıkatmanızı tavsiye ederiz. Konya perde yıkama servisi için hemen elsaperdeyikama.com a giriş yapabilirsiniz.
4
Bu makalemde, sizlerin düşünmesine vesile olmak istediğim konu, Allah tüm kullarına nasıl bir ömür veriyor konusu üzerine olacak. Yani Allah yeni doğmuş bir bebek birkaç ay yaşıyor ve ölüyor. Ona Allah bu kadar mı ömür vermiş demeliyiz. Ya da 20 yaşında, 30 yaşında ölen ile 80–100 yaşında ölen kullarına da, böyle bir ömür mü biçmiş Allah. Bu konu hakkında hiç düşündünüz mü? Kur’an bu konulara da elbette cevap veriyor ama açıklanmayan detaylarını Allah bilir diyerek, bizler açıklanan kısımlarını anlamaya çalışmalıyız. Bizler bu konu hakkında Kur’an dan çok fazla bilgi sahibi olmadığımız için, ölen her kim olursa olsun genellikle arkasından, ALLAH’IN TAKDİRİ BU KADARMIŞ diyerek, ölen yakınlarımızın tüm ölümlerinde, KENDİLERİNİN HİÇBİR ETKİLERİ OLMADIĞINI DÜŞÜNEREK, ÖLÜMLERİNİ ALLAH A NİSPET EDERİZ. Bu düşünce sizce doğru olabilir mi? Gelin bu konuyu Kur’an a danışalım. Bakın Allah Fatır suresi 37. ve Enam 2. ayetinde ne diyor.
Fatır 37: Onlar orada, “Ey Rabbimiz! Bizi çıkar. Daha önce yaptıklarımızın aksine iyi işler yapalım” diye feryat ederler. Kendilerine, “SİZE, DÜŞÜNECEK KİMSENİN DÜŞÜNEBİLECEĞİ KADAR BİR ÖMÜR VERMEDİK Mİ? Size uyarıcı da gelmedi mi? Şimdi tadın azabı! Zalimlerin yardımcısı yoktur” denir. (Bayraktar Bayraklı)

Enam 2: SİZİ BALÇIKTAN YARATAN VE SONRA SİZİN İÇİN BİR ÖMÜR TAYİN EDEN O’DUR. Bir de O’nun katında belirli bir ömür/ecel vardır. Fakat siz hâlâ şüphe edip duruyorsunuz. (Bayraktar Bayraklı)

İlk ayetin detayına girmeden, ayette geçen BİZLERE BU DÜNYADA ALLAH, DÜŞÜNÜP İMTİHANIMIZI YAŞAYACAĞIMIZ KADAR BİR ÖMÜR VERDİĞİNİ, ÇOK NET SÖYLÜYOR. Tabi küçük yaşta bebek ölümleri ne olacak diye sorabilirsiniz. Aslında yanlış inançlarımızın etkisinde kalmazsak ve Kur’an ı bir bütün olarak anlamaya çalışırsak, bu ayet bile bu sorumuza cevap veriyor. Demek ki daha sonra onlara bir hak daha tanıyor olmalı değil mi sizce? Lütfen unutmayalım, Allah sözünde durandır. Enam 2. ayetin de, ALLAH YARATTIĞI KULLARINA BİR ÖMÜR TAYİN EDİYOR AMA O ÖMÜR ÇOK KISA DEĞİL, İMTİHANIMIZI VEREBİLECEĞİMİZ KADAR UZUN. ALLAH IN ADALETİNİ LÜTFEN GÖZ ARDI ETMEYELİM VE KUR’AN IN ONAYLAMADIĞI RİVAYET SANI SÖZLERİN ETKİSİNDE KALMAYALIM. HATIRLATMAK İSTERİM, TAYİN EDİLEN ÖMRÜN ÜST SINIRINI ALLAH KOYUYOR. AMA İMTİHANIMIZ GEREĞİ, O ÜST SINIRIN ALTINDA ÖLÜMLERİMİZDEN, KISMEN BİZLERDE SORUMLUYUZ. Konumuzu anlamaya devam edelim. Bakın Allah bir ayetinde bu konu hakkında ne diyor.

Münafikun 11: ALLAH, ECELİ GELDİĞİNDE, HİÇBİR KİMSEYİ ASLA ERTELEMEZ. Allah, bütün yaptıklarınızdan haberdardır. (Diyanet meali)

Bakın ayet çok net bir sorumuza da cevap veriyor. Allah Eceli geldiğinde hiç kimseyi asla ertelemez diyor. Ecel kelimesi, hayatın sonu anlamına geliyor. Demek ki takdir edilen ömrün sonu geldiğinde, ölümü Allah ertelemeyeceğini söylüyor. Demek ki Allah’ın kullarına, imtihanlarını verebileceği kadar uzun bir ömür veriyor, önce bunu unutmayalım. Bu ayeti okuduğunuzda, şu soru geldi sanırım hemen aklınıza. Allah’ın verdiği ömrü uzatamayız ama kısaltma erken ölme konusu ne olacak. Çünkü insanlar birbirilerini öldürüyorlar. Hatta kendilerini öldüren intihar edenler var. BUNLARA DA ALLAH IN TAKDİRİ DİYEMEYİZ. Bırakın bunları, Allah’ın verdiği o eşsiz bedeni hor kullanıp, ona iyi bakmayıp, hatalar yanlışlar yapıp birçok hastalıklara yakalanıp, erken ölenler ne olacak diyebilirsiniz. DEMEK Kİ YAŞAMIMIZDA Kİ ÖMRÜN ALT SINIRININ BELİRLİ BİR KISMI, ELİMİZDE OLDUĞU ANLAŞILIYOR. Elbette Allah ona da cevap veriyor ve bakın ne diyor bu konuda.

Ali İmran 145: HİÇ KİMSE, TAYİN EDİLMİŞ BELLİ BİR VADEDEN ÖNCE, ALLAH’IN İZNİ OLMADAN ÖLMEZ. Kim bu dünyanın nimetlerini arzularsa kendisine ondan vereceğiz; kim de âhiretin nimetlerini arzularsa kendisine ondan vereceğiz ve şükredenleri ödüllendireceğiz. (Bayraktar Bayraklı)

Demek ki Allah ın koyduğu yaşamın üst sınırına gelmeden önce bir ölüm var. Ama Allah ın izni olmadan yani Allah olayların akışı neticesinde kuluna gelmiş ölümü onaylaması gerekiyor. Demek ki Allah verdiği ömrün üst sınırı gelmeden, farklı nedenlerden ölüm aşamasına gelen kullarının ölümlerini onaylıyor yoksa ölümleri gerçekleşemez. Bazen duyarsınız. Çaresiz bir hastalığı olan kişiye doktorlar 3 ay ömrü kalmış derler, ama bakarsın o kişi 3 yıl sonra ölür. BU AYETLERDEN DE ŞUNU ANLIYORUZ, ALLAH IN VERDİĞİ ÖMRÜN ÜST SINIRINI HİÇ KİMSE UZATAMAZ. BU ÜST SINIRIN NE OLDUĞUNU BİLEMİYORUZ. AMA BİZLERİN İMTİHANI GEREĞİ YAPTIKLARIMIZIN SONUCUNDA, ÖMRÜMÜZÜ KENDİ ELLERİMİZLE KISALTMAMIZ YA DA BAŞKALARININ ETKİSİYLE ÖMRÜMÜZÜN SONA ERMESİNE İZİN VERENİN, YİNE ALLAH OLDUĞU ÇOK AÇIK AYETTEN ANLAŞILIYOR. ELBETTE BUNLARIN HEPSİ İMTİHANIMIZIN SONUÇLARIDIR. ALLAH İMTİHANIMIZA KARIŞMIYOR VE GERÇEKLEŞMESİNE İZİN VERİYOR. BURADANDA ŞUNU ÇOK AÇIK ANLIYORUZ. ÖLÜM VE YAŞAM ÇİZGİMİZİ ALLAH, ELLERİMİZE VERMİŞ. BUDA ÖZGÜRCE YAŞADIĞIMIZ İMTİHANIMIZIN BİR SONUCUDUR. Fatır suresi 11. ayette bu konuda Allah, bakın nasıl bir bilgi veriyor.

Fatır 11: Allah sizi topraktan, sonra embriyodan yarattı. Sonra sizi çiftler kıldı. O’nun bilgisi olmadan hiçbir dişi ne gebe kalır, ne de doğurur. BİR CANLIYA ÖMÜR VERİLMESİ DE, ONUN ÖMRÜNDEN AZALTILMASI DA MUTLAKA BİR KİTAPTADIR. Şüphesiz bunlar, Allah’a kolaydır. (Bayraktar Bayraklı)

Bu ayet aslında bu konuda kafamızda oluşan sorulara cevap verdiği gibi, Allah’ın bizlerin geleceği hakkında bilgisinin de olduğunu, yani geleceği bildiğini de söylüyor. Dikkat ederseniz ayet yalnız insandan bahsetmiyor ve bir canlıya ömür verilmesi ya da ömrünün kısaltılması, bir kitapta yazılıdır, yani ALLAH IN KANUNLARI, KURALLARI DAHA BAŞTAN YAZILMIŞTIR. BİZLER BU KURALLARA GÖRE ÖZGÜRCE YAŞIYOR, İMTİHANIMIZI VERİYORUZ DEMEKTİR. Ayete dikkat ettiyseniz bir canlıya ömür verilmesi de, onun ömründen azaltılması da Allah ın hükmüne bağlıdır diyor. UZUN ÖMRÜ VEREN ALLAH, DEMEK Kİ GEREKTİĞİNDE BU ÖMRÜ KISALTTIĞINIDA ANLIYORUZ. Mümin 67. ayette de bu konu hakkında bakın nasıl bilgi verilir. “İÇİNİZDEN BİR KISMI, DAHA ÖNCE VEFAT ETTİRİLİYOR. BÜTÜN BUNLAR, BELİRLENEN BİR SÜREYE ULAŞMANIZ VE AKLINIZI KULLANASINIZ DİYEDİR.” Demek ki verilen ömür gerektiğinde Allah ın izniyle kısalabiliyor muş. Konumuzun daha iyi anlaşılması için, bir ayet daha hatırlatmak istiyorum.

Fatır 45: Şayet Allah, insanları yaptıklarıyla hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. FAKAT ONLARI BELİRLENEN BİR VAKTE KADAR ERTELEMEKTEDİR. Vakitleri gelince Allah, onları cezalandıracaktır. Çünkü Allah kullarını kesinlikle gözlemektedir. (Bayraktar Bayraklı)

Bu ayetten de anlıyoruz ki, Allah’ın verdiği hayatın o üst sınırına gelmeden öncede Allah, yaptıklarımızın karşılığında, ceza olarak da canlarımızı alabiliyormuş. Ama onlara yaptıklarını düzeltebilmeleri için zaman tanıyor, hemen ceza vermiyor. Lütfen unutmayalım, Allah’ın kanununda KISASA KISAS VARDIR. Detayını Allah bilir. Ayette, eğer her yaptıklarımızın karşılığında Allah bizlere, ölüm cezası vermiş olsaydı, yeryüzünde insan kalmazdı diyor. Bu konuyla ilgili Kur’an da, Hz. Musa nın bir kıssası vardır. Kehf suresi 71 ile 82. ayetler arasında. Lütfen bu ayetleri okuyunuz. Konumuza ışık tutacaktır.

Dilerim Allah dan batıl ve hurafeden uzak,  yalnız Kur’an ın ipine sarılan, Allah’ın halis kullarından oluruz.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/
5
Konu Dışı / Sohbet Chat
« Son İleti Gönderen: grikedi Eylül 29 2022, 23:19:55 »

Site Adı: CafeCanli.com


Site Konusu: Sohbet chat sitesi


Canlı sohbet chat sitesi arıyorsanız hoş geldiniz.  Bunu istediğinizi biliyoruz ve muhtemelen ilk hareketi yapmanı ve ruh halini düzeltmeni bekliyor. Ancak nereden başlayacağınızı veya uymanız gereken kaliteli kuralları olup olmadığını bilmiyorsunuz. Cafecanli.com sitesi size yardımcı olabilir.

Canlı Sohbet Chat Sitesi


Canlı sohbet canlı chat sitesi aracılığıyla farklı kişileri tanımaya kolay bir şekilde başlamanız mümkün. Bu yüzden, erkek arkadaşına göndermen ve onun seni deli gibi istemesini sağlaman için sana en iyi metin mesajlarını göndermene imkan vermektedir. Omegle imkanı da bu sitede sizleri bekliyor.


Cafecanli.com, bekarların birkaç çevrimiçi mesajla sıcak randevuları alabilecekleri ücretsiz ve samimi bir flört alanı sunuyor. Katılmak ve sohbet etmek ücretsizdir, bu nedenle yetişkinlere yönelik sohbet odalarında flört potansiyelinize ulaşmanızı hiçbir şey engelleyemez. Ortalama bir ay boyunca, flört üyeleri 50 milyondan fazla mesaj alışverişinde bulunabilmektedir ve hemen hemen hepsinin tanışmak istemesi, seks araması veya uyumlu bir partner ile tanışmakla ilgisi olduğunu tahmin etmekteyiz.


Cafecanli.com sitesinde sohbet edebileceğiniz tonlarca insan var ve bekarlar için iyi haber şu ki, hepsi kirli konuşmalarla ilgileniyor. Bu kaliteli site, ateşli bir kız veya erkekle sohbet etmek ve ateşli bir randevu alabilmek için heyecan verici bir yer olabilir. Cafecanli.com sitesine girerek canlı sohbet hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kameralı sohbet için de tercih edebilirsiniz.
6
Konu Dışı / 60 Tonluk Kantar
« Son İleti Gönderen: grikedi Eylül 27 2022, 00:32:41 »

Site Adı: Tek tartı sistemleri
Site Adresi: Tektartisistemleri.com
Site Konusu: Tır kantarı, araç katarı


Tır kantarı 60 tonluk kantar, 80 tonluk kantar seçenekleriyle sizlerle. Kamyon kantarları, genellikle beton temeller üzerine monte edilen ve vagonları veya kamyonları içerikleriyle birlikte tartmak için kullanılan büyük bir kantar setidir. Vagonun veya kamyonun hem boş hem de yüklü halde tartılarak taşıdığı yük kolaylıkla hesaplanabilir. 
Tır Kantarı 60 Tonluk 80 Tonluk


60 tonluk kantar ve 80 tonluk kantar sistemlerine sizler de erişebilirsiniz. Günlük operasyonlarında birkaç kamyon kullanan endüstrilerin, ticari operasyonlarının verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için güvenilir ve doğru bir kantar sisteminin kurulu olması gerekir. Bu nedenle, kamyon kantarları şirketin kar akışlarını korumaya yardımcı oldukları için önemlidir.


Kantarlar zamanla, özel uygulamalarına bağlı olarak çeşitli boyutlarda gelen teknolojik olarak gelişmiş tartım aletleri haline geldi. Örneğin, piyasada en ileri teknolojiyi kullanan ve çeşitli uygulamalara hitap eden birçok türde kamyon kantarı mevcuttur. Tek Tartı Sistemleri A.Ş. en kaliteli tır kantarlarını sunmaktadır. Tır kantarı yapıldığında 60 tonluk kantar ve 80 tonluk kantar gibi ölçümler yaparak tırların ne kadar mal taşındığını hesaplar.


Kantar kamyonların sürüş yüzeyini oluşturan yapıdır. Kantar köprüsü tipik olarak istenen uzunluğa yayılacak şekilde bir araya getirilmiş modüler bölümlerden oluşur. Modüller, sürüş yüzeyi olarak çelik bir eşik plakası ile tamamen çelikten yapılabilir. Ayrıca betonla doldurulacak şekilde tasarlanabilirler ve beton bir sürüş yüzeyi oluştururlar. Bir kazı üzerine bir kamyon kantarı kurulabilir, bu da sürüş yüzeyinin zeminle aynı hizada olmasını sağlar.


Ayrıca, kamyonun tartıya binmesine ve tartıdan inmesine izin veren yaklaşımlarla yer üstü bir konfigürasyonda da kurulabilir. Her iki durumda da kalıcı kurulumlar beton bir temel kullanır. Tek Tartı Sistemleri A.Ş. hakkında daha fazla bilgi için https://www.tektartisistemleri.com/ linkine tıklayabilirsiniz.
7
Konu Dışı / SMM Panel
« Son İleti Gönderen: grikedi Eylül 25 2022, 23:41:12 »

Site Adı: Türkiye Resellers


Site Adresi: Turkiyeresellers.com


Site KOnusu: SMM Panel
Beğeni takipçi satın alma sitesi arıyorsanız hoş geldiniz. İnstagram üzerinden Türk takipçi satın alınabildiği gibi isterseniz de yabancı takipçi de alabilirsiniz. Bu sizin daha çok büyümenize yardımcı olacaktır. Diğer kullanıcılar bu sayede sizi merak edecek ve buna bağlı olarak takip etme hissi uyanacaktır. Satın alma eylemini smm panel üzerinden güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz. Size özel olarak sunulan panel üzerinden istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. İster Türk isterseniz de yabancı takipçi satın alabilirsiniz. Diğer kullanıcılar satın alma işleminin yapıldığını fark etmez. Buda güvenilir bir kullanım imkanı sağlar.Beğeni Takipçi Satın Alma Sitesi


Smm panel üzerinden işlem yaparak satın alma yapacaksanız bu konuda mutlaka kurumsal bir yer tercih etmeniz gerekir. Ayrıca şifre bilgilerinizi kesinlikle vermeyin. Bu sayede güvenilir bir hizmet alabilirsiniz. Günümüzde bu konuda en çok tercih edilen isimler arasında yer alan ve bunu da kurumsal olarak sunan https://turkiyeresellers.com/ adresinden yapabilirsiniz. Site üzerinde birçok hizmet seçeneği bulunuyor. Size uygun olanları inceleyebilir ve hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Site bu hizmetini müşteri odaklı olarak sunuyor.
8

 Bizler eğer Kur’an ı rehber almış ve Allah ın uyarılarının bilincinde olsaydık, bugün yaptığımız çok büyük yanlışları asla yapmazdık. Onun için bizlere düşen en önemli görev, Allah ın uyardığı gibi yalnız Kur’an’ın ipine sarılıp, onun ışığıyla aydınlanmak olmalıdır. Size bu yazımda öyle bir ayet hatırlatmak istiyorum ki, bugün yaptığımız çok önemli yanlışlarımıza ışık tutuyor. Ayeti önce yazalım.
Cin suresi 26–27–28: Allah bütün gaybı bilir. Sırlarını kimseye açıklamaz. Ancak hoşnut olduğu Elçiler hariçtir. ÇÜNKÜ O, ELÇİLERİN ÖNÜNDEN VE ARDINDAN GÖZETLEYİCİLER GÖNDERİR Kİ RABLERİNİN EMİRLERİNİ TEBLİĞ ETTİKLERİNİ BİLSİN. Allah onları çepeçevre kuşatmıştır ve her şeyi bir bir saymıştır.

Aslında ayette ilk dikkatimizi çeken, gaybı yalnız Allah ın kendisinin bildiği, herkese açıklamadığı ama yalnız istediği elçilerine açıkladığını bildiriyor. Hatta aynı bilgiyi Allah, Ali İmran 179. ayetinde şöyle tekrarlıyor. “ALLAH, SİZE GAYBI BİLDİRECEK DEĞİLDİR. FAKAT ALLAH, RESULLERİNDEN DİLEDİĞİNİ SEÇER, ONLARA BİLDİRİR.” Peki, açıkladığı elçileri, bu bilgileri kendisine mi saklıyor? Burası çok önemli. Eğer Allah ın elçisi, verilen bilgiyi saklamış olsaydı, bizlere hiçbir faydası olmazdı.

Ayetin devamında ise bu sorumuza da cevap veriyor ve diyor ki Yaradan. Gaybın sırlarını bildirdiğimiz elçimizi izleriz, takip ederiz. Önünden ve arkasından gözetleyici melekler göndeririz ki, Allah ın verdiği bilgileri, topluma tam ve doğru bir şekilde tebliğ edip edilmediği bilinsin. Bu bilgi çok önemli. Buradan da anlıyoruz ki, Allah ın elçisine bildirdiği her şey, kontrol altında ve izleniyor tebliğ ediliyor, tabi kayda alınıyor. Onun için Allah Kur’an ı ben koruyorum diyor. Hatırlatırım, yalnız kendi vahyi Kur’an ı koruyor.

Bu bilgilerin ışığında, günümüzde yaptığımız bir yanlışı aydınlatalım şimdi de. Acaba Allah’ın elçisi, Allah ın bildirdiklerinin dışında, bunlarda benim sözlerim diye din ve iman adına başka sözler/hadisler söylemiş olabilir mi? Bunun mümkün olmadığını bu ayetten anlıyoruz. Çünkü Allah yalnız elçisine söylediklerini tebliğ edilmesini istiyor ve ayrıca, melekler ile de takip ettiriyor. Allah ın Elçisi onun için, vahiy dışından sağlığında tek bir söz ümmetine, din adına bildirmemiştir, kayda geçirmemiştir. Hatta Allah Hakka suresi 44. ayetinde, “EĞER BAZI LAFLARI, BİZİM SÖZLERİMİZ DİYE ORTAYA SÜRSEYDİ, ONUN CAN DAMARINI KESERDİK.” Diye bizlere bildirmiştir.

Allah ın Elçisi ümmetine, yalnız Kur’an ile hükmetmiştir. Çünkü Allah ın emriydi bu. Ayrıca bu ayetten alacağımız farklı bir derse gelince. Kur’an ın dışından, Allah ın Resulünün sözleri diye bizlere iletilen bilgilere, asla güvenemeyeceğimiz gerçeğidir. Çünkü rivayet hadisler, bilgiler dilden dile nakil esnasında, mutlaka değişecek ve kişinin düşünce ve fikirleri ile farklı anlamlara bürünecektir. ÇÜNKÜ AYETLERİN KONTROL VE DENETİMİ GİBİ, EMİN OLABİLECEĞİMİZ, HİÇBİR KONTROL, DENETİM YOK. HATTA KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN DE, ARAYA GİRİP GİRMEDİĞİNİ HİÇ BİRİMİZ BİLEMEYİZ. Onun için Allah, emin olmadığınız bilgilerin ardına düşmeyin emrini veriyor. Ama Kur’an ayetleri Allah’ın korumasında, hatta ayetleri Resulün doğru tebliğ edip kayda geçirilmesine kadar, meleklerin takibinde olduğunu görüyoruz. Buradan da anlıyoruz ki Allah, yalnız vahyini koruma altına almış, elçisini bile izletmiş takip etmiştir.

Kur’an indirilirken, Allah ın Elçisinin yakınlarındakiler, her zaman vahiyle, elçisinin sözlerini ayıra bilmek için Allah ın Elçisine, “BU SİZİN SÖZÜNÜZ MÜ, YOKSA ALLAH IN VAHYİMİ” diye özellikle soruyorlarmış. Ne yazık ki bu titizliği, bizler günümüzde gösteremiyoruz. Onun içinde Allah ın dini bölündü, parçalandı, batıl ve rivayetlerin kuşatması altına girdi. Öyle olunca da Allah ın has, katıksız dinini yaşayamaz olduk.

Günümüzde milyonları bulan hadisler, yani Resulün sözleri olduğu iddia edilen bilgiler, Resul tarafından asla kayda alınmamıştır. Hatta günümüzde Resulün sözü diye nakledilen bilgilerden, Allah’ın Resulünün hiçbir bilgisi haberi ve onayı da yoktur. Sizce bu yöntemi izlemek büyük risklerle dolu değil mi? Çünkü Allah ın Resulü, Kur’an dışından benden söz nakletmeyin diye uyarmıştır sağlığında. Bu uyarı ve ikaz, dört halife devrinde de devam etmiş ve hadis nakletmek yasaklanmıştı. YASAKLANMASININ NEDENİ, ALLAH IN RESULÜ HAYATTAYKEN ONUN ADI KULLANILARAK, FARKLI ŞEKİLLERDE VE FARKLI ANLAMLARLA ALLAH IN RESULÜNÜN SÖZLERİ/HADİSLERİ NAKLEDİLİYOR VE RESULÜN SÖYLEMEDİĞİ ANLAMLARLA İLETİLİYORDU. BUNU GÖREN ALLAH IN RESULÜ, BENDEN HİÇBİR ŞEY İLETMEYİN, ALLAH IN VAHYİNİ BİRBİRİNİZE İLETİN EMRİNİ VERMİŞTİR..

Hadis yazımı ve kayda alınması, dört halife devrinin sona ermesi, dinin mezheplere bölünmeye başlaması ile Resulün vefatından yaklaşık 200–250 yıl sonra hadisler toplanmaya, kayda alınmaya başlanmıştır. BU BİLGİLER, SÖZLER RESULÜN SAĞLINDA BİLE YANLIŞ VE FARKLI ŞEKİLDE İNSANLAR ARASINDA DOLAŞIYORSA, BUNDAN 250 YIL SONRA, BU BİLGİLERİN NE DERECE SAĞLIKLI GÜNÜMÜZE KADAR İLETİLECEĞİ KONUSUNUN YORUMUNU, SİZLERE BIRAKIYORUM.

Tekrar etmek istiyorum, onun içindir ki Allah, emin olmadığın bilginin ardına düşmeyin diye bizleri uyarmıştır. Bunları söylediğimizde, rivayet hadisleri de Kur’an ayeti gibi gören kişiler, şöyle bir savunma yapıyorlar. “ALLAH PEYGAMBERİMİZİN HADİSLERİNİ DE, TIPKI KUR’AN GİBİ KORUMA ALTINA ALMIŞTIR.” Her nedense Allah Kur’an ı ben koruyorum diye apaçık Kur’an da yazdığı halde, bu yanlış düşünceye inananlar, neden Resulün hadislerininde korunduğu Kur’an da yok diye sormuyorlar. Onun içindir ki böyle yanlış ve batıl sözlere inanmak, dipsiz bir kuyuya atlamaktan farksızdır. Örneğini verdiğimiz Cin suresinde, Allah elçisine ilettiği bilgileri, melekleri tarafından izlettiğini ve doğru tebliğ edilip kayda alınıp alınmadığını kontrol ediyorsa, bunun dışında, hatta Resulün vefatından yüzlerce yıl sonra kayda alınmış hadislerin/sözlerin, doğruluğuna nasıl inanırız. Allah Kur’an da bahsetmediği halde, onlarıda Allah koruyor nasıl deriz. Bunu söylemek ve inanmak, Kur’an a şirk koşmaktır, lütfen unutmayalım. Sizlere Kur’an dan mahşer günü Hz. İsa nın bir örneğini vermek istiyorum. Ayeti önce yazalım.

Maide 117: “BEN ONLARA, ANCAK BANA EMRETTİĞİNİ SÖYLEDİM. ‘Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a kulluk ediniz’ dedim. İÇLERİNDE BULUNDUĞUM MÜDDETÇE ONLAR ÜZERİNDE KONTROLCÜ İDİM. BENİ VEFAT ETTİRİNCE, ARTIK ONLAR ÜZERİNDE GÖZETLEYİCİ YALNIZ SEN OLDUN. Sen her şeyi hakkı ile görensin.”

Bakın Hz. İsa Allah ın sorduğu soruya nasıl bir cevap veriyor. ““BEN ONLARA, ANCAK BANA EMRETTİĞİNİ SÖYLEDİM” Devamında söylediği ise, günümüzde yaptığımız, o çok büyük yanlışımıza ışk tutuyor ve bakın ne diyor. “İÇLERİNDE BULUNDUĞUM MÜDDETÇE ONLAR ÜZERİNDE KONTROLCÜ İDİM. BENİ VEFAT ETTİRİNCE, ARTIK ONLAR ÜZERİNDE GÖZETLEYİCİ YALNIZ SEN OLDUN. ” Bu kıssadan alacağımız hisseye gelince. Allah ın Resulu O örnek insan. Hz. Muhammed vefat etmeden önce, ümmeti üzerinde kontrol gücü vardı. Ama Allah ın Resulü vefat ettikte sonra, artık ümmeti üzerinde hiç bir kontrolü olmadığı için, kitap Ehlinin yaptığı yanlışları bizlerde yaptık ve Allah ın kitabına sarılacağımız yerde, rivayet ve sani bilgilerin ardına düştük. İŞTE BİZLER BÖYLE BÜYÜK BİR YANLIŞ İLE İSLAM I YAŞIYORUZ, AMA FARKINDA BİLE DEĞİLİZ.

Lütfen unutmayalım, bizlerin sorumlu olduğu yalnız Kur’an dır. Allah sizleri yalnız Kur’an dan sorumlu tutuyorum diye bizleri uyarmış ve apaçık hükmünü vermiştir. Emanetimizi teslim etmeden önce, dilerim Kur’an gerçeklerinin farkında olan, Allah ın halis kulları arasında oluruz.

Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK

https://kuranadavet1.wordpress.com/

https://twitter.com/KURANA_DAVET

http://www.hakyolkuran.com/

https://www.facebook.com/Kuranadavet1/

https://hakyolkuran1.blogspot.com/
9
Konu Dışı / Güvenlik ve Alarm Sistemleri İskenderun
« Son İleti Gönderen: grikedi Eylül 23 2022, 23:15:47 »

Site Adı: Siberguvenlikk.com
Site Konusu: İskenderun güvenlik hırsız alarm sistemleri
Açıklama;


İskenderun güvenlik sistemleri için hoş geldiniz. En iyi ev güvenlik sistemleri, evinizi ve ailenizi hırsızlık ve davetsiz misafirlerden korumaya yardımcı olacak çeşitli özellikler sunar. En iyi ev güvenlik sistemlerinden bazıları akıllı ev entegrasyonu, güvenlik kameraları, kurulumu, 7/24 profesyonel izleme ve mobil uygulama kontrolünü içerir. Bununla birlikte,  ihtiyaçlarınıza en uygun ev alarm sistemini seçmek stresli olabilir.


İskenderun Güvenlik Sistemleri


İskenderun güvenlik ve İskenderun hırsız alarm sistemleri siberguvenlikk.com güvencesiyle sizleri bekliyor. Hangilerinin en fazla özelliği ve en iyi değeri sunduğunu bulmak zor olabilir. Siber Güvenlik firması ev izleme sistemini akıllı ev entegrasyonu, sözleşme süresi, aylık izleme maliyeti, kurulum kolaylığı ve incelemeler gibi faktörleri belirterek uygun fiyatlara müşterilerine sunmaktadır.

İskenderun güvenlik sistemleri, akıllı ev özellikleri ve son güvenlik teknolojisi için en iyi ev güvenlik sistemlerinden biridir. Siber Güvenlik kontrol merkezi, alarm sisteminiz, ışıklarınız, kapı kilitleriniz, termostatlarınız ve daha fazlası üzerinde size uzaktan kontrol sağlamak için akıllı cihazlarınızla entegre olur. Siber Güvenlik, müşterilerinin her biri için en iyi ev güvenlik sistemini özelleştirmeye çalışmaktadır. Optimum bir tasarım ve deneyim yaratmak için şirket, Akıllı Ev Profesyonellerini size sistemlerinizi nasıl kuracağınızı, etkinleştireceğinizi söyleyecektir. Kurulumu profesyonellere bırakmak, sisteminizin eviniz için en iyi kapsama alanını oluşturmasını sağlar.


İskenderun hırsız alarm sistemleri için bir başvurunuz olacaksa siberguvenlikk.com sitesine göz atabilirsiniz. Siber Güvenlik firması IP kamera sistemleri, alarm sistemleri, Network ürünleri ve televizyon sistemleri gibi hizmetler sunmaktadır.
10
Konu Dışı / Güvenlik Sistemleri İskenderun
« Son İleti Gönderen: grikedi Eylül 23 2022, 13:45:04 »

Site Adı: Liberta Güvenlik
Site Adresi: Libertaguvenlik.com
Site Konusu: İskenderun alarm sistemleri
Açıklama;


Liberta İskenderun güvenlik sistemleri bir tık uzağınızda sizleri bekliyor. 2022 için favori ev güvenlik sistemlerimizden biri, davetsiz misafirlere, su hasarına, tıbbi acil durumlara, yangınlara ve daha fazlasına karşı tüm evi koruyan kablosuz bir kendin yap güvenlik sistemi olan Liberta Güvenlik firmasıdır. Profesyoneller bu sistemleri 7/24 izler ve acil bir durumda polisin hızlı bir şekilde sevk edilmesini sağlar.

Liberta İskenderun Güvenlik Sistemleri


Liberta İskenderun güvenlik sistemleri ve İskenderun alarm sistemleri ile ilgili en sevdiğimiz şeylerden bazıları profesyonel izleme, kolay kurulum, harika ekipman yelpazesi, uzun pil ömrü, özelleştirilebilir paketler ve mobil uygulama kontrolüdür.


Liberta Güvenlik bir diğer avantajı, sistemi evde veya dışarıda modunda devreye almak için Google Asistan veya Alexa aracılığıyla sesli komutları kullanabilmenizdir, bu da Akıllı Kilidi de devreye alır. Ancak güvenlik nedeniyle kapınızın veya sisteminizin kilidini açmak için sesli komutları kullanamazsınız. Kilit açma bir uygulama, tuş takımı veya manuel işlem gerektirir.


İskenderun güvenlik sistemleri hakkında daha fazla bilgi için libertaguvenlik.com linkine göz atabilirsiniz. Liberta Güvenlik firmasını hemen arayarak ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
Sayfa: [1] 2 3 ... 10