Alternatifim Cafe

Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91

Bizlerin Kur’an ı okumaya, anlamaya çalışırken yaptığımız en büyük yanlış, Allah ın Nahl suresi 98. ayetinde yaptığı uyarıyı, hayatımıza geçirmeden Kur’an ı okumaya başlamamızdan kaynaklanıyor. Allah bu ayetinde bizleri uyarıyor ve diyor ki,  Kur’an ı okumaya başlamadan önce, kovulmuş şeytandan, şeytanlaşmış insanların doğruluğundan emin olamayacağımız din adına dayatmalarından, söylemlerinden kafanızdaki batıl inançlardan önce sıyrılıp, yalnız Allah a sığınarak ona güvenerek Kur’an ı okumaya başlayın. Bunu yapmadığımız takdirde, Kur’an ı anlamamız mümkün olmayacaktır. ÇÜNKÜ HAK İLE BATIL YAN YANA ASLA BİRLİKTE OLAMAZ.


Allah Enam suresi 25. ayetinde, çok dikkat çekici bir örnek veriyor ve diyor ki elçisine, sen Kur’an ı okurken seni dinleyenler vardır. Fakat onlar atalarının batıl inançlarını terk etmeyip, onların etkisinde kaldıklarından, Kur’an a tam teslim olmadıkları için, kulaklarına ağırlık koyduk kalplerini mühürledik diyor. ALLAH BİR CEZA VERMEDEN ÖNCE MÜHLET VERİR, ZAMAN TANIR. DEMEK Kİ AYETTE BAHSEDİLENLER, ISRARLA YANLIŞ İNANÇLARINI SAVUNUYOR VE KUR’AN A TABİ OLMUYORLAR Kİ, ALLAH GERÇEKLERİ ARTIK GÖRMEMELERİ İÇİN, KALPLERİNİ KULAKLARINI MÜHÜRLEDİK, ÖRTÜ KOYDUK DİYOR. 


Ne yazık ki bizlerde, buna benzer günümüzde de Kur’an a inandıklarını söyledikleri halde, farklı şekillerde saygısızlık yaptığının farkında olmayıp, toplumu Kur’an dan uzaklaştıranlar da var ve onlar neler söylüyorlar hatırlayalım. “KUR’AN AÇIK VE ANLAŞILIR DEĞİLDİR, HER BİLGİ DE ZATEN KUR’ANDA YOKTUR. KUR’AN I HERKES ANLAYAMAZ. FIKIH VE PEYGAMBERİMİZİN RİVAYET HADİSLERİ OLMASAYDI, KUR’AN KAPALI KALIRDI.” Bunlara inanan bir insan Kur’an ı asla anlayarak okumaz, onun yerine daha açık, anlaşılır olduğunu iddia ettikleri, beşeri rivayet kitaplarını okurlar. İşte Allah böyle insanlarında gözlerini ve kulaklarını perdeleyip, mühürlediğini Kur’an da birçok ayetinde söylüyor. Sizlere soruyorum, bunları söyleyenlerle, Kur’an ı dinledikleri halde hala atalarının inançlarını yaşamakta ısrar eden cahiliye toplumunun ne farkı var. Allah o gün bahsettiği insanlar için, bakın ne diyor Enam suresi 26. ayette.


Enam 26:  ONLAR BAŞKALARINI ONDAN (KUR’AN’DAN) ALIKOYARLAR, HEM DE KENDİLERİ ONDAN UZAK KALIRLAR. Onlar farkına varmaksızın, ancak kendilerini helâk ediyorlar. (Diyanet meali)


Ne yazık ki günümüzde Kur’an a iman ettiğini söyleyenlerin bir kısmı, Allah sizlere indirdiğim Kur’an yetmiyor mu, sizlere Kur’an ı açıkladık ve nice örnekler verdik ki anlayasınız, yalnız Kur’an ın ipine sarılın, emin olmadığınız bilginin ardına düşmeyin diye uyardığı halde, adeta bu uyarıya inatla; “KUR’AN, İSLAMI TAM OLARAK YAŞAMAMIZ İÇİN YETMEZ, ÇÜNKÜ ÖZET BİLGİLER VERİR DETAYLI DEĞİLDİR.” Deme cesaretini gösteriyoruz. Bunları söyleyenlerle, o gün Kur’an ı küçümseyip, toplumu Kur’an dan uzaklaştıranların ne farkı var?


Bizler günümüzde öyle bir İslam dini yaşıyoruz ki, adı yalnız İslam kalmış. Halbuki Allah Kur’an da uyarıyor ve bizlerin yalnız Kur’an ın ipine sarılmamızı emrediyor ve bizleri yalnız Kur’an dan hesaba çekeceğinin hükmünü de veriyor. Ama bizler öyle sınır tanımaz olmuşuz ki din konusunda, Allah ın asla Kur’an da açıklamadığı, bilgi vermediği konuları da Allah a nispet etmekten çekinmiyoruz. Hâlbuki Allah Araf 33. ayetinde bakın ne diyor. “ALLAH HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ SÖYLEMENİZİ HARAM KILMIŞTIR.”Ama bizler Allah bahsetmediği halde, Allah ın katından onun açıklamadığı, bilgi vermediği öyle şeyleri de Allah a, dine nispet ediyoruz ki, HARAMI ADETA TIKA BASA YEDİĞİMİZİN, FARKINDA BİLE DEĞİLİZ.


Bizler yaşadığımız bu batıl inançla, ne yazık ki şeytanın yolunu izlediğimizin farkında değiliz. Çünkü şeytan, Allah ın emirlerinin tam tersini bizlere kabul ettirmeye çalışır. Bakın bu konudaki Allah ın uyarısına kulak verelim.  Bakara 169. ayette Allah; “O, SİZDEN KÖTÜLÜKLER VE ÇİRKİNLİKLER YAPMANIZI VE ALLAH HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ ŞEYLERİ SÖYLEMENİZİ İSTER.” Şeytana uymak istemiyorsak, emin olmadığımız rivayetlerin değil, Allah ın bizleri sorumlu tuttuğu Kur’an ın yolundan gidelim ve yalnız Kur’an ayetlerini hayatımıza geçirelim.


Bizler ne yazık ki Kur’an dan uzaklaştırıldığımız için, cahiliye toplumunun yaptığı yanlışları tekrar ediyoruz. Cahiliye toplumu, kendileri ne yaparsa yapsınlar onlar Yahudi ya da Hristiyan oldukları için cehennemde ebedi kalmayacaklarını, daha sonra mutlaka cennete gideceklerine inandıkları için, karşısındaki insanlara kötülük yapmaktan korkmuyorlardı. Yani kendi nefislerinin esiri olmuşlar, adeta kendilerini seçilmiş Allah ın sevgili kulları kabul ediyorlardı. Allah ın indirdiğine öyle batıl karıştırmışlardı ki, Allah ın dini görünmez olmuştu adeta. Bakın Allah bu konuda verdiği örnekte bizleri nasıl uyarıyor.


Ali İmran 24: Bunun sebebi, onların, “BİZE, ATEŞ SADECE SAYILI GÜNLERDE DOKUNACAKTIR.” demeleridir. UYDURA GELDİKLERİ ŞEYLER DİNLERİ KONUSUNDA KENDİLERİNİ ALDATMIŞTIR. (Diyanet meali)


Ayeti okuduğunuzda sanırım, bugün bizlerin genel çoğunluğunun söylediği sözler geldi aklınıza. “MÜSLÜMAN OLAN ASLA CEHENNEME GİTMEYECEK.” Kitap ehlide aynı şeyleri söylüyordu ama sanırım bizler onlardan daha ileri gitmişiz ve hiç cehennem yüzü görmeyeceğiz, bizi Peygamberimizin şefaati kurtaracak diyoruz. HEP BİRLİKTE O GÜN GÖRECEĞİZ, KİMİN CENNETE, KİMİN CEHENNEME GİTTİĞİNİ. AMA ARAMIZDA ÇOK ÜZÜLENLER OLACAĞI ANLAŞILIYOR. Kur’an ın bahsetmediği hurafe ve batıla inanmak, işte bizleri böyle şeytanın esiri yapıyor. Kur’an da Allah ın bahsetmediği, hüküm vermediği bir konuyu, sanki dinin Allah ın emri gibi ortaya koyanlar, Allah a iftira atanlardır. Bakın Allah bu zalimlerin attığı iftiraya karşılık ne diyor.


Yunus 69: DE Kİ: “ALLAH HAKKINDA YALAN UYDURANLAR, ASLA KURTULUŞA EREMEZLER.” (Diyanet meali)


Allah İsra 53. ayetinde Elçisine, deki kullarıma diyerek, bakın ne söylemesini istiyor. “KULLARIMA DE Kİ SÖZÜN EN GÜZELİNİ SÖYLESİNLER. ÇÜNKÜ ŞEYTAN ARALARINI BOZAR. ŞEYTAN İNSAN İÇİN AÇIK DÜŞMANDIR.” Peki, sözün en güzeli, en doğrusunun kimin sözü olduğunu söylüyor Allah Kur’an da? Onu hatırlayalım şimdide.


“SÖZ BAKIMINDAN, ALLAH’TAN DAHA DOĞRU KİM VARDIR! (Nisa 87)”


“ALLAH’TAN VE O’NUN AYETLERİNDEN SONRA, HANGİ SÖZE İNANACAKLAR? (Casiye 6)”


Aramızda, Allah ın sözünden daha doğru söz arayanlar, bulduğunu zannedenler ancak kendilerini aldatırlar. Ben Kur’an a iman eden Kur’an Müslüman ı olarak yalnız Rabbime güveniyorum. ALLAH IN ELÇİSİ DE YALNIZ, RABBİMİZE GÜVENMİŞTİ. Ama Kur’an Müslümanlığı sapıklıktır diyenlerin, Allah ın bu uyarılarına aldırış etmeden, Allah ın sözü gibi güvendikleri velilerinin, şeyhlerinin sözleri de Allah ın sözü gibi güvenilirdir diyorlarsa, onlara ancak şunu söyleyebilirim. “ALLAH IN HUZURUNDA GÖRÜŞECEĞİZ. BENİM REHBERİM, GÜVENDİĞİM TEK KAYNAK KUR’AN DIR, ŞAHİDİM, HZ. MUHAMMETTİR.” HİDAYETE ERDİRİLENLERDEN OLMAK İSTİYORSAK, UYACAĞIMIZ SÖZ ALLAH IN SÖZÜ, OKUYACAĞIMIZ KİTAP YALNIZ KUR’AN OLMALIDIR.


Zümer 18: SÖZÜ DİNLEYİP DE ONUN EN GÜZELİNE UYANLAR VAR YA, İŞTE ONLAR ALLAH’IN HİDAYETE ERDİRDİĞİ KİMSELERDİR. İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir. (Diyanet meali


Şuara 78: “O, BENİ YARATAN VE BANA DOĞRU YOLU GÖSTERENDİR.” (Diyanet meali)


Saygılarımla


Haluk GÜMÜŞTABAKhttps://kuranadavet1.wordpress.com/
https://twitter.com/KURANA_DAVET
http://www.hakyolkuran.com/
https://www.facebook.com/Kuranadavet1/
https://hakyolkuran1.blogspot.com/
92
Hikâye ve Denemeler.. / Keloğlan İle Kel Olmayan Adam
« Son İleti Gönderen: Serdar Yıldırım Eylül 15 2020, 20:11:17 »KELOĞLAN İLE KEL OLMAYAN ADAM
Eski zamanlarda bir Keloğlan yaşarmış. Bu Keloğlan yemek saatleri dışında evde eğlenmez gezermiş. Yakın köylere, kasabalara gider, arkadaş edinir, durup durup gerinirmiş. Yolda yürürken adıyla seslenip İbrahim diyenlere dönüp bakmaz, pire için yorgan yakmazmış. Bir elin nesi var, Keloğlan'ın takkesi var dermiş ama ak akçe kara gün içinmiş ve kara gün çokmuş, cepte akçe yokmuş.

Denize olta atmış, eski bir çarık çekmiş. Çarığı denize atmış, balıkları korkutmuş.
Yollar patika yol, omuz altında iki kol. Bu kol sağ, bu kol sol kol, mintanı da pek bol.
Üzüme bakmış kararmamış, güneş altında sararmamış. Çölü geçmiş kurumamış, hayata gülmüş, üzülmemiş.

Hal ve gidişi böyle olan Keloğlan bir gün kel olmayan bir adamla tanışmış. Bu adam Serdar Yıldırım'mış. Zamanda yolculuğa çıkmış ve aramış, Keloğlan'ı bulmuş. Bildiği atasözlerini birbirine karıştırmış ve bir kağıda yazıp Keloğlan'a okumuş.

Taşıma suyla değirmen döndüren adamın tatlı dili yılanı deliğinden çıkarmaz.
Tokken açın halinden anlayan tilkinin dönüp dolaşacağı yer, mağarasıdır.
Dili kılıçtan keskin olan denize düşünce yılana sarılmaz.
Dost tatlı söylediği için, attığı taş baş yarmaz.
Dağdan köyü görünce kılavuz istemeyen ormanda kaybolur.
Güneş girmeyen doktorun evi balçıkla sıvanmaz.

Eğer Serdar Keloğlan'ı gıdıklamasa Keloğlan'ın bunlara güleceği yokmuş. Ama Serdar'ın dostluğu iyiymiş. Kısa zamanda Keloğlan'la can ciğer kuzu sarması olmuşlar. İkisi birlikte kasabaya doğru giderken, hışımla yürüyen biri Keloğlan'a yandan çarpmış, geçip gitmiş. Peşinde kılıçlı bir manga fedai varmış.
Keloğlan sormuş: " Kim bu böyle ya? "

Serdar cevap vermiş: " Fatih Sultan Mehmet. İstanbul'u fethetmiş, geri dönüyor. Senin zamanının Konstantinopolis'i. "

Keloğlan: " Sağına soluna dikkat etmesi gerekir. Beni yere düşürecekti. "

Serdar: " Onun gözü dünyayı görmez, seni mi görecek? Ya ben İstanbul'u alırım ya da İstanbul beni, demiş. İstanbul'u aldı. Sonradan ya Roma beni alır ya da ben Roma'yı demeye başlamış. Ama Roma'yı alamadı. Roma onu aldı. Roma'ya siz Rim diyorsunuz. "

Keloğlan: " Nasıl yani? "

Serdar: " Roma üstüne sefere çıkmaya hazırlanırken zehirlendi. 49 yaşındaydı. "

Keloğlan: " Zehirlendi diyorsun ama yaşıyor. Az önce bana çarpmıştı. "

Serdar: " Demek ki zamanda yolculuğa çıkmış, zaman gezgini olmuş. "

Keloğlan: " Rim üstüne sefer hazırlığında olmasın? "

Serdar: " Yok daha neler? Zaman gezginleri büyük kader değişikliklerine sebep olamazlar. "

Keloğlan: " Bu Sultan Mehmet hangi ülkenin sultanı? "

Serdar: " Osmanlı Devleti'nin sultanı yani padişahı. "

Keloğlan: " Osmanlı Devleti mi? O da nereden çıktı? "

Serdar: " Yumurtadan. Şimdi Anatolikon'da (Anadolu'da) hangi devlet var? "

Keloğlan: " Selcukiyân-i Rum. "

Serdar: " Rum Selçuklu Sultanlığı yani Anadolu Selçuklu Devleti. Sonradan bu devlet parçalanacak, beyliklere bölünecek. Bu beyliklerden Osmanlı Beyliği zamanla diğer beylikleri ele geçirerek büyüyecek devlet olacak. Anadolu'da birliği sağladıktan sonra yönünü İstanbul'a ve Avrupa'ya dönecek. İstanbul'u aldıktan sonra Avrupa'daki pek çok devletin topraklarını zapt eden Osmanlı Devleti'ne Osmanlı İmparatorluğu denecek. Bir de bunun Orta Doğu ve Kuzey Afrika boyutu var. 600 küsür yıllık Osmanlı yaptığı savaşlarla hatırlanır olacak. "

Keloğlan: " Osmanlı İmparatorluğu sonradan ne oldu? "

Serdar: " Paramparça oldu. Elde kalan bir bu Anadolu düşman çizmeleri altında eziliyordu ama Başkomutan Mustafa Kemal önderliğinde Kurtuluş Savaşı başladı. Mustafa Kemal uzun uğraşlardan sonra Anadolu'yu düşmanlardan temizledi ve Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu. Türk halkı O' na Atatürk soyadını verdi. 4 ay kadar oldu Cumhuriyet'imizin 90. yılını kutladık. Nice 90 yıllara diyelim. "

Keloğlan: " Buralar düşman dolmuşken Mustafa Kemal kurtarmış. O'nu bir görebilsem. Sence zamanda yolculuğa çıkmış mıdır? "

Serdar: " Bilmem hiç karşılaşmadım. Bir gün karşılaşırsam sana haber veririm. Birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün yanına gideriz. "

Keloğlan: " O günü sabırsızlıkla bekleyeceğim. "


SON
93
Konu Dışı / Ofis Taşımada En İyi Hizmet Sunan Firma
« Son İleti Gönderen: aysedegisik10 Eylül 11 2020, 11:17:38 »
https://beykoz-nakliyat.com firması evden eve veya şehirler arası nakliyat, ofis içi nakliyat hizmetlerini profesyonel ekipleriyle beraber hizmet vermektedir. Evden eve nakliyat ya da şehirler arası nakliyatta en zor olan ofis taşınmasıdır. Bu zorlu taşıma serüvenini nakliye firması olarak en üst korumayla yapmaktadır ve müşterilerinin memnuniyetine önem vermektedir. Ofis taşımada en iyi hizmet sunan firma bu konuda uzman ve profesyonel kişilerle çalışmaktadır. Ofis eşyalarınız taşınırken özellikle elektronik eşyaların taşınması, eşyaların muntazam paketlenmesini yaparak profesyonel ekipleriyle beraber dikkatli ve özverili bir şekilde yeni ofisinize taşımaya olanak sağlamaktadır.
94

Allah Kur’an dan bahsederken, Enbiya 10. ayetinde yemin ederek, size öyle bir kitap indirdik ki, bütün şan ve şerefiniz kurtuluşunuz, yol gösterici rehberiniz Kur’an dır diye açıkça bildirir. Kur’an ın sınırlarını aşanlara kâfir oldular, yoldan saptılar diye de birçok ayetinde uyarır. İnsan suresi 3. ayetinde de, Allah kullarına doğru yolu gösterdiğini söyler ve ister inanır ister inkâr eder diyerek, toplumlara aralıklarla uyarıcı kitaplar gönderdiği örneğini verir. Hatta Zuhruf 44. ayetinde de en son olarak gönderdiği rehber kitap içinde, bizleri KUR’AN DAN HESABA ÇEKECEĞİNİ BİLDİRİR. Allah başka uyarıcı Elçi ve kitap göndermeyeceği içinde, geçmiş toplumların yaptığı yanlışlardan örnekler verip, bizlerin aynı yanlışları yapmamızı engeller. Tabi Allah ın gönderdiği kitaplara tabi olanlar, bu uyarılardan dersler alır. İnancına hurafe ve batıl karıştıranlar, sen Kur’an ı anlayamazsın diyenlere inanıp, Kur’an ı anlayarak düşünerek okumayanlar,  batılın peşi sıra gidenler, aynı yanlışları yapmaya devam eder. Bu makalemde sizlerin üzerinde düşünmenize vesile olmak istediğim ayet, İsra suresi 2. ayet olacaktır. Önce üç farklı tercümeden yazalım ki ayeti, daha doğru anlayalım ve üzerinde dikkatle düşünelim.


İsra 2: Musa’ya kitabı verdik ve onu İsrail oğulları’na, “BENDEN BAŞKA BİR VEKİL EDİNMEYİN” diye rehber yaptık. (Bayraktar Bayraklı meali)


İsra 2: Musa’ya Kitab’ı (Tevrat’ı) verdik ve onu, “BENDEN BAŞKASINI VEKİL EDİNMEYİN” diyerek, İsrail oğullarına bir rehber yaptık. (Diyanet Meali)


İsra 2: Musa’ya o KİTABI VERDİK ve onu İsrail oğullarına YOL GÖSTERİCİ KILDIK. Ey İsrail oğulları! BU, BENİMLE KENDİ ARANIZA BİR VEKİL KOYMAYASINIZ, DİYEDİR. (Süleymaniye vakfı meali)


Bu ayetten aslında alacağımız çok önemli dersler var. Bakın Allah Hz. Musa aracılığıyla topluma, Tevrat ı göndermesinin nedenini nasıl açıklıyor. Aynı ikaz ve uyarıları Allah, birçok ayetinde Kur’an içinde yapıyor ama dikkatle okuyup düşünebilen ancak fark ediyor. Allah Tevrat ı gönderme nedeni olarak, o günkü topluma rehber, yol gösterici olsun ve Elçisi kanalıyla tebliğ edilen bu kitap sayesinde, KULLARIM ARAMDA VELİLER EDİNİP ARACI KOYMASIN, BENDEN BAŞKA VEKİL EDİNMESİNLER VE KULUMLA ARAMDA HİÇ KİMSE OLMASIN DİYE GÖNDERDİĞİNİ SÖYLÜYOR. Peki, bizler bu uyarılardan ders aldık mı, yoksa cahiliye toplumunun yanlışlarını yapmaya devam mı ediyoruz? Kur’an da Müddesir 11. ayette de Allah Elçisine, yarattığım kulumla beni baş başa bırak demiyor muydu? Allah Elçisine Tebliğ etmek sana, hesap sormak bana düşer diyor da, sana indirdiğim Kur’an ile kullarıma hükmet diye uyarıyorsa Elçisini, sizce her şey çok açık değil mi? DEMEK Kİ ALLAH ELÇİSİNİ BİLE, VEKİL OLARAK GÖREVLENDİRMİYOR. VEKİL, BAŞKASI ADINA HER KONUDA YETKİLİ DEMEKTİR. Allah şefaat tümden bana aittir dedikçe, bizler Allah ın yanında elçisini bırakın edindiğimiz velileri de şefaatçi edinmiyor muyuz? Hatırlayalım, Allah Elçisine nasıl bir yetki vermişti.


RESULE DÜŞEN APAÇIK TEBLİĞDEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. (Ankebut 18)


BİZ RESULLERİ, SADECE MÜJDELEYİCİLER VE UYARICILAR OLARAK GÖNDERİRİZ.  (Kehf 56) D


SENİN GÖREVİN SADECE TEBLİĞ ETMEKTİR. (Rad 40)


Bu konu çok önemli, çünkü bizler Allah ın Elçisini öyle yetki ve sorumluluklarla donatıyoruz ki, Kur’an ın asla onay vermesi mümkün değil. Konuyu daha iyi anlamamız için bir örnek vermek istiyorum.


Enam 107: Allah dileseydi, onlar ortak koşmazlardı. Biz seni onların üzerine bir bekçi kılmadık. SEN ONLARIN VEKİLİ DE DEĞİLSİN. (Diyanet vakfı meali)


Demek ki Allah Elçisini, kulları ile arasında vekil tayin etmemiş. Vekil olsaydı, Allah ın yetkilerini elçiside kullanabilirdi. Öyle olsaydı bu dünyada bizlerin İmtihandan geçtiğimizi söyleyemezdik ve derdik ki bizim VEKİLİMİZ peygamberimizdir, hesabı o verecek. Bu düşünce Kur’an ın tamamına ters düşer. Peki, Allah ın Elçisinin mahşer günü nasıl bir görevi olacak? Allah ondan da bahsediyor elbette. BİZLERİN TANIĞI, ŞAHİDİ OLACAK. Hangi konuda diye sorarsanız, elbette bizlere tebliğ ettiği ve Allah ın korumasındaki Kur’an ın şahitliğini yapacak. BU DURUMDA SİZCE, KUR’AN DA TEK KELİME BİLE GEÇMEYEN KONULARI, BUNLARDA ALLAH IN ELÇİSİNİN DİNE KOYDUĞU HÜKÜMLERDİR DİYE BİZLERE ANLATILAN BİLGİLER KONUSUNDA, EVET BUNLARDA BENİM HÜKÜMLERİMDİR DİYE SİZCE ŞAHİTLİK YAPACAĞINA İNANIYOR MUSUNUZ?  Hatırlatırım Allah, ben hükmüme hiç kimseyi ortak etmem diyor ve biz hüküm vermediğimiz halde, elçimiz bunlarda Allah katındandır demiş olsaydı, onun şah damarını keserdik diye uyardığı halde, Peygamberimizin Kur’an ın bahsetmediği konularda DİN ADINA hükümler vereceğine, DİNE İLAVELER YAPACAĞINA nasıl inanırız?


Şunu Lütfen unutmayalım, Allah n Elçisi ayrıca o günkü toplumun lideri, devlet başkanıydı. O dönemin şartları gereği devleti yönetmek adına çıkardığı kanunlar, DİNİN GEREKLERİ, EMİRLERİ DEĞİL,  O GÜNÜN ŞARTLARI GEREĞİ, DEVLETİN YÜRÜTÜLMESİ ADINADIR Kİ, ZAMANLA O KANUNLARDA DEĞİŞMİŞTİR, TIPKI GÜNÜMÜZDE OLDUĞU GİBİ. BUNU LÜTFEN KARIŞTIRMAYALIM. Konumuza devam edelim.


Kasas 75: Her ümmetten bir tanık çıkarır ve “KESİN DELİLİNİZİ ORTAYA KOYUNUZ” deriz. O zaman, GERÇEĞİN ALLAH’A AİT OLDUĞUNU, uydurduklarının kendilerini bırakıp kaçtığını anlarlar. (Bayraktar Bayraklı meali)


Ne dersiniz, mahşer günü Allah ın Elçisi tanık, şahit olarak çıktığında, Allah ın kesin delili ve bizleri sorumlu tutacağına hükmettiği Kur’an ortaya konduğunda, GERÇEĞİN, DOĞRUNUN, HAK OLANIN YALNIZ ALLAH KATINDAN GELEN KUR’AN OLDUĞU APAÇIK ORTAYA BİR KEZ DAHA ÇIKTIĞINDA, SİZCE TÜM BU GERÇEKLERİ GÖRDÜĞÜMÜZDE HALİMİZ NE OLUR? Gerçeğin yani HAK olanın Allah katından gelen kitap olduğunu, kendilerini aldatan, edindikleri veli ve şeyhlerin kendilerini bırakıp kaçtığını gördüklerinde, hallerinin ne olacağını Allah, bugünden bizlere bildiriyorsa ve HALA BİZLER KÖRLÜK EDİYOR DA GERÇEKLERLE YÜZLEŞMİYOR SAK, BU İNSANLARIN SONUNU DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM.


Allah Zuhruf suresi 5. ayetinde, siz haddi aşan kimseler oldunuz diye, SİZİ KUR’AN İLE UYARMAKTAN VAZMI GEÇELİM diyorsa ayetinde, sizce hala Kur’an ın dışından da dine Elçisinin ilaveler yaptığını nasıl söyleriz ve inanırız. Kur’an ı yeterli görmeyen, atalarının rivayet inançlarını da ısrarla din diye yaşamak isteyenlere Allah Ankebut 51. ayetinde: “KARŞILARINDA OKUNUP DURAN BİR KİTABI, SANA İNDİRMİŞ OLMAMIZ ONLARA YETMİYOR MU?” diye uyardığı halde, bizler hala yalnız Kur’an ile İslam yaşanmaz, Kur’an özet bilgiler verir diyerek, ciltlerce dolusu rivayetleri de din diye yaşamaya devam edersek, unutmayalım hesap günü üzülenlerin safında buluruz kendimizi.


Bu konuda verecek okadar çok örnek ayet varki, zerre kadar ayetleri dikkatle okuyup düşünen, bizlere anlatılan yanlış, hurafe bilgilerin İslam dininde asla olmadığını fark edecek ve bizlere kurulan tuzağa düşmeyecektir. LÜTFEN UYDURULAN DİNE DEĞİL, İNDİRİLEN DİNE TABİ OLALIM. ALLAH CÜMLEMİZİN YARDIMCISI OLSUN.


Saygılarımla


Haluk GÜMÜŞTABAK


https://kuranadavet1.wordpress.com/


https://twitter.com/KURANA_DAVET


http://www.hakyolkuran.com/


https://www.facebook.com/Kuranadavet1/


https://hakyolkuran1.blogspot.com/

95
Diğer Spor Dalları / Ynt: İlk Maç Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'un
« Son İleti Gönderen: demirr Eylül 04 2020, 12:25:07 »
Fitch Ratings, 21 Ağustos 2020 tarihinde Türkiye'nin uzun vadeli kredi notlarını (IDRs) "BB-" olarak teyit ederek görünümünü "Durağan" dan "Negatif" e revize etmiştir. Bunu takiben, Fitch Ratings Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin (Türk Telekom) uzun vadeli kredi notlarını (IDRs) "BB-" olarak teyit ederken, görünümlerini "Durağan" dan "Negatif" e revize etmiştir.


Fitch Ratings Türk Telekom'un yabancı para ve TL cinsinden uzun vadeli kredi notlarını (IDRs) teyit ederken, görünümlerini "Durağan" dan "Negatif" e revize etmiş ve Uzun Vadeli Ulusal Kredi notunu "AA+(tur)", görünümünü "Durağan" olarak teyit etmiştir.


Buradan Türk telekom hisse senedini 7/24 takip edebilirsiniz: https://piyasa.paratic.com/hisse-senetleri/ttkom/
96
Konu Dışı / Sağlık ve Güzellik Hakkında Taze Bilgiler Bu Sitede
« Son İleti Gönderen: aysedegisik10 Eylül 02 2020, 13:41:34 »
[size=78%]Sağlık güncel sitesinde en güncel bilgiler uzmanlar eşliğinde sizlere sunulduğu için mutlaka araştırmalarınızı güven ortamı içerisinde yapabileceğiniz bir platformdur.[/size][/size][size=78%]  [/size][/size][size=78%]Sitede güncel sağlık bilgileri , yanısıra uzman yazıları, röportajlar ve sağlık alanında pratik bilgilere yer verilmiş.[/size]

Aynı zamanda güzellik ve estetik kategorisine ciddi bir alan ayrılmış.  Sağlık güncel sitesinde en deneyimli makyözlerin makyaj teknikleri yer alırken doğru makyaj tekniklerini sizlerde öğrenebilir, evlerinizde kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sitenin doğru bilgileri sayesinde güzelleşmek isteyenlere ışık tutan bir site halindedir ve doğru bilgi edinmek isteyenlerin tek adresi halindedir. Sizlerde en doğru bilgileri doğru kişilerden almak için mutlaka sağlık güncel sitesini ziyaret edebilirsiniz. Doğal yöntemlerle cildinizi aydınlatırken güncel bilgilerin yer aldığı sitede doğal maske tarifleriyle sağlıklı bir yüze kavuşabilirsiniz. Sağlık hikayeleri ve güncel yazıların yer aldığı sağlık güncel sitesi sizlere yardımcı olmak için özel tasarlanmış olup ünlü doktorların estetik yazılarını da içinde barındırarak karar verilemeyen estetik operasyonlara ışık olmaktadır. Güzel olmak her kadının hakkı ve aslında her kadın güzeldir. Sadece doğru bilgiler edinemediği için sorun yaşanmaktadır. Bu bağlamda site tam sizlere göredir.
 
 İncelemek İçin Site Adresi ; http://saglikguncel.com
 
97
Konu Dışı / Ynt: Muhabbet Bahçesi
« Son İleti Gönderen: Gıldır Gıcıp Ağustos 29 2020, 10:03:45 »
Selamünaleyküm ahali
98
Ekonomi Haberleri / Ynt: 4 bankaya düşük performans notu
« Son İleti Gönderen: demirr Ağustos 29 2020, 10:02:53 »
YKB ikinci çeyrekte beklentilerin az üzerinde TL 1,331mn solo net kar açıkladı. Banka, 2020’nin ikinci çeyreğinde TL 1,331mn solo net kar açıkladı. Açıklanan bu kar rakamı bizim ve piyasa beklenti ortalaması olan TL 1,281mn’a göre bira daha iyi bir gerçekleşme. Bankanın ikinci çeyrekte yıllıklandırılmış ortalama öz kaynak karlılığı ilk çeyreğe göre 151 baz puan aratarak %12.4 olarak gerçekleşmiş oldu. Beklentimiz ile gerçekleşme arasındaki farkın ana nedeni net karşılık giderlerinin ve faaliyet giderlerinin beklentimize göre bir miktar daha düşük gerçekleşmesi olarak gözüküyor. Bankanın muhafazakâr karşılık ayrıma politikası ikinci çeyrekte de devam etti. Karşılıkların kredilere oranı %7.2 gibi sektörün en yüksek gerçekleşmelerinden biri olmaya devam ediyor. Bunun yanında bankanın marjlarını da hafif de olsa arttırmayı başardığını görüyoruz. YKB’nin aktif orandaki rahat pozisyonu nedeniyle kredi rekabetine girmemesi ve kaynak maliyetinin de hızla aşağı gelmesi spred daralmasını çok yönetilebilir seviyelerde tutmuş. Ücret ve komisyon gelirlerinde beklenen düşüş aslında tahminlerimizle uyumlu biz bu alanda ikinci çeyrek rakamının tüm sene içindeki en zayıf gerçekleşme olacağını düşünüyoruz. Banka yönetimi 2020 içim önceki tahminlerini revize etti. Özellikle karşılık/ krediler oranında daha önce verilen 300 baz puan altı rakamının 225 puana çekilmesini karlılık ve aktif kalite açısından çok önemli buluyoruz. Bende buradan yapı kredi bankası hisse senedi takibini yapıyorum: https://piyasa.paratic.com/hisse-senetleri/ykbnk/
99
Konu Dışı / Depocum Müşterilerine Özel Depolama Hizmeti Sunuyor
« Son İleti Gönderen: aysedegisik10 Ağustos 28 2020, 10:04:29 »
Depocum firması özel depolama hizmet alanı ile sektöre katkı sağlıyor. Bu konuda sunduğu hizmet ile lider konuma ulaşan firma https://www.depocum.gen.tr  adresi üzerinden hizmetini sürdürüyor. Evinizde kullanmadığınız eşyaları saklamak isterseniz firmadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca ofis eşyalarınız için de özel hizmeDepocum firması özel depolama hizmet alanı ile sektöre katkı sağlıyor. Bu konuda sunduğu hizmet ile lider konuma ulaşan firma https://www.depocum.gen.tr  adresi üzerinden hizmetini sürdürüyor. Evinizde kullanmadığınız eşyaları saklamak isterseniz firmadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca ofis eşyalarınız için de özel hizmet alabilirsiniz. Elektronik ürünlerden diğer tüm ürünlere kadar geniş bir hizmet ağından yararlanabilirsiniz. Depocum firması ekonomik fiyat politikası ile müşterilerine yardımcı oluyor. Firma sigorta teminat içeriği ile destek veriyor. Depolama süreci içerisinde eşyalarınız koruma altına alınır. Herhangi bir olumsuz durumda sigorta teminatı devreye girer ve sorununuzu çözer.t alabilirsiniz. Elektronik ürünlerden diğer tüm ürünlere kadar geniş bir hizmet ağından yararlanabilirsiniz. Depocum firması ekonomik fiyat politikası ile müşterilerine yardımcı oluyor. Firma sigorta teminat içeriği ile destek veriyor. Depolama süreci içerisinde eşyalarınız koruma altına alınır. Herhangi bir olumsuz durumda sigorta teminatı devreye girer ve sorununuzu çözer.
100
Ekonomi Haberleri / Ynt: Migros'un satışından 1.9 milyar YTL alınacak
« Son İleti Gönderen: demirr Ağustos 27 2020, 14:28:52 »
Migros, konsolide 6,980 milyon TL gelir (Konsensus: 7,181 milyon TL), 489 milyon TL FAVÖK (Konsensus: 573 milyon TL) ve 154 milyon TL net zarar (Konsensus: 42 milyon TL net zarar) açıkladı. Migros hisse senedini canlı olarak bende buradan takip ediyorum: https://piyasa.paratic.com/hisse-senetleri/mgros/
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]