Alternatifim Cafe

Lenovo P70 Akıllı Telefon İncelemesi

Discussion started on Cep Telefonları

sabunkopugu

Lenovo akıllı telefon pazarına hız kesmeden yeni ve farklı modeller eklemeye devam ediyor. Firmanın P70 olarak adlandırdığı yeni modeli öncelikle 4000 mAh kapasitedeki pili ile ön plana çıkıyor. 4000 mAh kapasitedeki batarya normal kullanımda üç günü ifade ediyor.

Lenovo P70 siyah renkte bir telefon ancak arka kapağın biraz daha koyu lacivert tonlarını anımsattığı söylenebilir. Telefonun oldukça zengin bir kutu içeriği var. Kutu içeriğinde gelen kablo ve adaptör gibi aksesuarların beyaz renkte olması görsellik açısından uyumsuzluk sağlasa da genel olarak kaliteliler.

Sunulan USB kablo, adaptörün de desteklediği 2A’lik şarj beslemesine oldukça uygun ve telefonun 4000 mAh’lık bataryasını kısa sürede doldurabiliyor. Kutu içeriğinden gelen diğer detaylar ise arka kapak koruyucu ve ön cam filmi. 799 TL’ye Lenovo P70’e sahip olduktan sonra aksesuarlar için başka hiçbir masraf yapmanıza gerek kalmıyor.

Telefonun donanımsal özellikleri de hem üstün performansa, hem de düşük enerji tüketimine yönelik seçilmiş. En üst seviye donanımları beklemek hata olur ancak yine de günümüzdeki tüm uygulamaları performanslı şekilde çalıştıracak bileşenlere yer verilmiş.

Lenovo P70 için akla gelen ilk soru hiç şüphesiz yüksek pil kapasitesinin tasarıma olan negatif etkisi. Lenovo P70, 149 gram ağırlığa ve 8.9 mm kalınlığa sahip. Günlük yaşamı olumsuz etkileyen ve diğer telefonlara kıyasla kaba görünen bir yapıdan kesinlikle bahsetmek mümkün değil. 142 x 71.8 x 8.9 mm boyutlar kesinlikle 5.0 inç sınıfındaki bir telefona uygun.

Lenovo P70’te MediaTek’in 1.7 GHz hızda çalışan ve sekiz çekirdekli MT6752 işlemcisi bulunuyor. 2 GB sistem belleği ile birlikte yüksek bir sistem performansı sağlayan işlemci, güç tüketimi açısından da oldukça tutumlu. Telefonda yer alan kameralar günümüzün standartlarını sağlıyor. 5.0 MP çözünürlükteki ön kamera yeterli kalitede selfie’ler sağlarken 13.0 MP çözünürlükteki ve otomatik odaklama destekli arka kamera da LED flaş ile iyi işler çıkartıyor.

Telefonla gelen OTG kablosu dışarıdan USB bellek veya farklı USB donanımları bağlamanızı sağlıyor ancak kablonun ilginç bir görevi daha var. Lenovo P70’i bir taşınabilir pil gibi kullanmanızı ve diğer cihazlarınızı da şarj etmenizi sağlıyor. Açıkçası başka telefonlarda görmediğimiz bir özellik. Buradan Lenovo P70’in piline ne kadar güvendiğini kestirebiliyoruz.

Telefonda gördüğümüz zayıf kalan noktalardan ilki ekran. Rakiplerde 1280 x 720 piksel değerinin çok çok üstünü görmeye başladık. Yine de bunu pil süresini ve tabii ki fiyatı etkileyen bir değer olarak değerlendirmek gerekiyor. Ekran 5.0 seviyesinde olduğu için PPI değeri yüksek ve pikselleri görmek hayli zor.
teknoloji haberleri
Fabrika verilerine göre Lenovo P70’in 4000 mAh’lık bataryası 2G modunda 46 saat ve 3G modunda 18 saat konuşmayı destekliyor. Bekleme süresi ise 2G modunda 34 gün, 3G modunda 29 gün ve 4G modunda 30.5 gün. Bir ayın bile üzerinde oldukç.a iyi değerler.
pdf dosyasını worde çevirme
FM radyo desteği yok. Sensör olarak yerçekimi, yakınlık ve ortam ışığı yerleştirilmiş. Bluetooth 4.0 ve GPS de atlanmamış. Fiyatına göre son derece iyi bir cihazla daha karşı karşıyayız. Donanım, tasarım ve yazılım tarafında sunulan birçok ekstra var. Lenovo P70 için son zamanların sınıfına göre en iyi telefonlarından biri diyebilmek mümkün.
#1 - Aralık 31 2015, 10:44:46

Güzel telefon. Bilgiler için teşekkürler.
#2 - Mart 01 2017, 10:06:43

Evet güzel telefonmuş.
#3 - Mart 03 2017, 11:24:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.