Alternatifim Cafe

hangi anahtar hangi ampule ait???(burak6060 tarafından çözüldü)

Discussion started on Zeka Oyunları

Yeni!
2 katlı bir evde üst katta 3 tane ampul alt kattada bu ampulleri yakan 3 tane anahtar var. sadece 1 kez yukarı çıkarak hangi anahtarın hangi ampulü yaktığını nası anlarsın?
#1 - Ağustos 02 2007, 16:07:29
« Son Düzenleme: Ağustos 28 2007, 13:19:26 Gönderen: mavi-beyaz »
kalbinde bir mezar kaz canım, ölmeye geldim!!
aşkımla, gövdemi yarım gömmeye geldim!!

anahtarlarıda yanında götürerek olabilirmi :D
#2 - Ağustos 02 2007, 16:49:29

olmaz çünkü anahtar dediğim ışığı açma kapama yeri yani:D
#3 - Ağustos 02 2007, 16:51:48

pardonya kafam karıştı
#4 - Ağustos 02 2007, 16:53:07

yukarı çıkp sora aşaı inebiliomu yoksa ordamı kalıo
#5 - Ağustos 02 2007, 17:05:09
GEÇMİŞEYDİ SAYGIM GELECEKTİ KAYGIM KELEBEKTİ KALBİM AKAR GİDERDİM OLSA BİLE DERDİM HEP GÜLERDİM!

ya da şöle sorim yukarda hangi ampuln yandıı aşaı kattan anlaşılabiliomu
#6 - Ağustos 02 2007, 17:06:50
GEÇMİŞEYDİ SAYGIM GELECEKTİ KAYGIM KELEBEKTİ KALBİM AKAR GİDERDİM OLSA BİLE DERDİM HEP GÜLERDİM!

eeee.... 1. anahtarı 6-7 dk açık bekletirim sonra kapatırım,sonra 2. anahtarı açık durumda bekletirim ve
yukari cikarim eger ampul yaniyorsa ikinci anahtar ampulu yakıyodur :yakmıosa elimle bakarım sıcaksa 1. anahtar yakıyodur  eer lamba hiç sıcak deilse o zaman 3 anahtar yakıodur derim arkadaşım

#7 - Ağustos 02 2007, 17:08:02
To enjoy from the life
Sc∂rl∂ŁŁ¦n∂  Š0L€

eeee.... 1. anahtarı 6-7 dk açık bekletirim sonra kapatırım,sonra 2. anahtarı açık durumda bekletirim ve
yukari cikarim eger ampul yaniyorsa ikinci anahtar ampulu yakıyodur :yakmıosa elimle bakarım sıcaksa 1. anahtar yakıyodur  eer lamba hiç sıcak deilse o zaman 3 anahtar yakıodur derim arkadaşım

sanırım sen bir tane ampul var zannettin ama 3 ampul 3 anahtar var

#8 - Ağustos 02 2007, 17:44:00

arkadaş haklı gibi  önce 5dk boyunca bir anahtarı açar sonra kapatırım ampüllerden biri ısınacaktır. sonra 2. anahtarı açarak yukarı çıkarım 2. ampül yanacak 3. anahtarı açmadığım için yukarıda bi tane yanmakta olan bi tane sıcak ama sönmüş bi tane de soğuk  bi ampül bulunur sorunuda çözmüş oluruz
#9 - Ağustos 02 2007, 17:55:16
.

arkadaş haklı gibi  önce 5dk boyunca bir anahtarı açar sonra kapatırım ampüllerden biri ısınacaktır. sonra 2. anahtarı açarak yukarı çıkarım 2. ampül yanacak 3. anahtarı açmadığım için yukarıda bi tane yanmakta olan bi tane sıcak ama sönmüş bi tane de soğuk  bi ampül bulunur sorunuda çözmüş oluruz

bu cwap doru tebrkler
#10 - Ağustos 03 2007, 14:20:04

ama olmazki ben çözdüüüm :blush benim tarafımdan çözüldü  :ühü :urfa :urfa
#11 - Ağustos 03 2007, 19:25:47
To enjoy from the life
Sc∂rl∂ŁŁ¦n∂  Š0L€

iide bu soruyu burak çözdü..

#12 - Ağustos 22 2007, 14:44:12
Pembe Peri Gülçin Mavi Melek Cemre Yeşil Prenses Eren Mor Çiçek Yasemin
kendimi unutmak istiyorum yol kenarına biriken kuru yapraklar gibi günleri ayları yılları anıları hatta kendi devremi çehremi yakın çevremi dahi sen bir sırrı bile tutamadın artık neyi paylaşabiliriz candan ki esti rüzgar hiçlikistandan ölmek tatlıydı baldan serpilmiş hayalime gubar-ı gam ve ızdırap koleramın rapi zat hani nerde o eski rulo kat hababamın ruhu kaçtı gelde gör Rıfat halkım konuşuyor kendi dilini çat pat KOLAYSA ANLAT!

iLaHi aZRaiL,SeN aDaMı öLDüRüRSüN!!! :kop

tmm  ozaman deiştiriyorum
#13 - Ağustos 28 2007, 13:13:05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.