Alternatifim Cafe

Vatikan'ın peşinde olduğu sır!

Discussion started on HaberlerHıristiyanlar için şifresi çözülmemiş sırlardan biri Meryem Ana'nın mezar yeri... Rivayet o ki İsa'nın çarmıha gerilişinin ardından Meryem, Kudüsten çıktı, Efes'e geldi.

Bugün Bülbül Dağı'nda bulunan Meryem Ana Evi'ni Hıristiyan dünyası Kutsal Meryem'in mezar yeri diye ziyaret ediyor. Ama herşey bir bilinmezlik üzerine kurulu... Gerçekte Meryem Ana'nın mezar yeri bilinmiyor...

Yaz ayında çıkan yangının mucize eseri Meryem Ana evine sıçramaması, mezarın burada olduğu yönündeki rivayetleri daha da kuvvetlendirdi.

SIRRI BİLEN KADIN

Hıristiyan alemi için sır olan mezar yerini iddiaya göre İnsan Dost Vakfı Başkanı "Garip Anne" lakaplı Sabahat Akşıray biliyor... 76 yaşındaki "Garip Anne", Meryem Ana, Mevlana, Yunus Emre ve hatta Atatürk ile konuştuğunu iddia ediyor.

Vatikan ile yakın ilişkiler içinde... Öyleki 2002 yılındaki dinler arası toplantıya hiç bir sıfatı olmamasına rağmen Türkiye'den sadece o davet edildi.

MERYEM MEZARINI TARİF ETTİ

Sabahat Akşıray, Hz. Meryem, Mevlana, Yunus Emre ve hatta Atatürk ile konuştuğunu iddia ediyor. Yine iddiasına göre Hz. Meryem kendi ağzından mezarının yerini şu sözlerle tarif etti:

"(Yattığım) yerde tatlı bir su akar. Ağaçta bülbül öter. (Altında) olduğum taşta, seherde bir gül açar. Görene sözüm, orası yerim. Gülden geçilmez. Duygu ölçülmez. Aşk şarabından içen bir daha ayılmaz. Gül fidanı gören de on iki yolcu bilende, fidanın yanında, söğüt dalında..."

SIRRI AÇIKLAMIYOR

Sabahat Akşıray'ın, Meryem'in mezar yeri sırrını bildiği için Papa 2. Jean Paul ile görüştüğü öne sürülüyor.  "Sırrı açıklayamam" diyen Akşıray, "Meryem yerini gösterdi. Ama Allah izin vermedikçe ortaya çıkmayacak. Bunu da açıklamamı yine Hz. Meryem istedi: "Allah izin vermedikçe Bülbül Dağı'nı un ufak yapsanız, eleseniz kum diye, bulamazsınız." Allah ne zaman onun bulunmasını isteyecek, onu oraya ışınlayacak. Onlar toprakta zaten kalmıyorlar" diyor.

Vatikan'dan Kardinal Fitzgeral ile sürekli mektuplaşan Akşıray, bu sırrın ne zaman ortaya çıkacağını yani mezar yerinin ne zaman bulunacağını ise bilmediğini söylüyor. //
#1 - Kasım 24 2006, 18:00:23
İmzanız kural dışı.

böle şey olabilirde olmayabilirde...
#2 - Kasım 24 2006, 18:17:37
Durumum Çevrim içi...Beynim Meşgul...Ruhum Hemen Döncek...Aklım Dışarıda...Elim Telefonda...Kalbim çevrim dışı
 paşa gönlüm ister sewerim zorlama ister sewdiririm ugraşma hee diceksinki nereye kadar bu havalar;kim takar dewran dönene kadar..

qözLeriniN renqİ ne oLursA oLsun qözya$LarınıN renqi hep aynıdırR !!
 ßir gün öLe çok SevmeLiyimki Sonsuza dek içimdE kaLmaLı, kar$ımdaki inSan kar$ı koyamamaLı, ßir gün öLe çok SevmeLiyimki beni yaktıkLarında biLe kaLbim sapasağLam kaLmaLı, bu Sevgiden utanmamaLı, bu Sevgiyi boşa harcamamaLı..   http://www.resimekle.gen.tr/files/43mev9rly7ch9enalhbo.jpg

barbie9138

hiç gülesim yoktu valla. bu çağda... tövbe tövbe : :muhah
#3 - Kasım 24 2006, 19:12:36

Efes'ten sonrasını okuyamadım. Aklıma bira geldi :/
#4 - Mart 13 2012, 22:43:28
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

enterasan bişi yaaa..
#5 - Mayıs 11 2013, 23:26:43

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.