Alternatifim Cafe

Aç İnsanlar İçin Her Gün Bir Kez Tıklayın

Discussion started on Komik ve/veya İlginç Linkler

Abiler tam gaz ileri süpersinizz...
#26 - Şubat 01 2008, 11:15:21

*qendimi her gün suçlu hissediorm daha önce yaptıım israflardan ve pasta savaşlarından sonra  :agla 
#27 - Nisan 07 2008, 17:55:06
*alkol hoş*ortam loş*anladın mı beni*hepsi bomboş* kimseye güvenme kimseye inanma kimseye aldanma kendin coş*

her zaman destek vericem gerekirse ölene kadar
#28 - Aralık 13 2008, 12:01:54
Sen
Ve
Ben
Sevgimiz
Ve
Aşkımız

hep destek tam destek hepimizinde destek veririrz
#29 - Eylül 29 2009, 13:59:20

Saçma saçma işler ya. Madem çok seviyonuz aç insanları doyurmayı. Sokakta bir sürü aç insan var, hepsi kendi vatandaşlarımız, çevirin birini götürün yemek yedirin. Sevindirin. Bunu sadece karnını doyurmak olarak anlamayın. Ayakkabısı yoksa ayakkabı temin edin. Giysisi yoksa, yırtıksa giysi temin edin. Hastaysa ilacını temin edin. Bunları kendi durumunuzu göz önünde bulundurarak yapın ve kendinizi gidipte en iyi malzemeyi almak zorunda hissetmeyin. piyasada markasız 10 - 15 - 20 liraya ayakkabı, 5 - 10 - 15 liraya giysiler dolu. Alacağınız insanda marka nedir bilmiyordur zaten.  Bu söylediklerim bi çoğunuza saçma gelebilir. Çünkü hayat tarzları devamlı böyle masa başında ' tıklamayla ' , ya da lafla bişeyler halletmeye çalıştıkları, işin kolayına kaçtıkları için. Ne bileyim abi, yoldan geçen bir ilkokul talebesinin cebine 5-10 lira para sıkıştırmak bile bi insan için büyük bi erdemdir. Aranızdan bazıları dicek ki ' Oha lan, 10 lira benim cebimde olmayan para, ne vercem lan başkasına ? ' . Kendi ihtiyacı olan zaten vermesin. Ama ihtiyacı olmayana da tutupta her gün ver diyen de yok. Bu tarz ufak tefek yardımlar insanın ruhunu yüceltir. İnsanı manevi olarak rahatlatır. Bilmiyorum size nasihat vermek haddim midir ? Belki dikkate almak isteyenler olur diye söylüyorum; Eğer bir yardım yapıyorsanız bunu Allah rızası için yapın. Kolay gelsin.
#30 - Temmuz 11 2010, 20:05:37
" Onların, ateşin üzerinde durduruldukları zaman: 
' Ne olurdu dünyaya döndürülseydik, Rabb'imizin âyetlerini yalanlamasaydık da müminlerden olsaydık '
dediklerini bir görsen..! "

Nereye tıklayacağız anlamadım
#31 - Şubat 18 2017, 15:36:50

Her gün girip desteklicem çok güzelmiş. :)
#32 - Temmuz 01 2019, 10:33:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.