Alternatifim Cafe

Aydın'daki İnanılmaz Değişim

Discussion started on Magazin

>
 
Sevenlerinin sahne ve televizyon programlarında ışıltılı kostümleri, hafif makyajıyla görmeye alıştığı Aydın'ın, yıllar önce bıyıklı olduğu ortaya çıktı. Geçmişte çektirdiği bir fotoğraf, bugüne kadar estetik mucizelerinden bol bol faydalanan şarkıcının eski imajını gözler önüne serdi.
#1 - Ekim 20 2006, 11:12:35
İmzanız kural dışı.

Harbi delikanlı adammış eskiden. (6)
#2 - Ekim 20 2006, 14:01:12

iki resim arasındaki 7 farkı bulun gibi olmuş
hiç inanasım gelmedi açıkçası
#3 - Ekim 21 2006, 10:54:54
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

bi insan bu kadar mı değişir bea :sizo
harbi delikanlıymış eskiden :urfa
#4 - Ekim 21 2006, 11:24:02

Fenerli-Cadi

uff beaa  :Ç tipinden aslinda belli oluyormus ilerde böle olucagi...  :sizo (6)
#5 - Ekim 21 2006, 12:23:30

anaa  kioptum   ama orda bile kaşlar ince  (6)
#6 - Ekim 21 2006, 12:25:36
yoksa yiteN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLDiN seN??...
kaybedeN beNMiyiM deRkeN...
NeRdeN geLdiN seN??... 
                   

önceki halinde hayır yokmuşki şimdiki halinde hayır olsun :))
#7 - Ekim 21 2006, 19:30:27


depresif

ya eskiden de yumuşağımsı bi hali varmış aslında
bıyığa falan aldanmayın :4
#9 - Ekim 21 2006, 19:35:58
« Son Düzenleme: Ekim 27 2006, 16:12:14 Gönderen: depresif »

inciye katılıorum hrbi snki dlga gçiolr yaa çok komk  :4 :D :D :D :D muhaha zuhaha
#10 - Ekim 21 2006, 22:12:06

aboooooooooooooooooow  kioptum
#11 - Ekim 22 2006, 00:23:52
« Son Düzenleme: Ekim 22 2006, 00:24:20 Gönderen: dirty »
I Don't Belong Here

vuu çok sexy
 :muhah
#12 - Ekim 25 2006, 23:50:11

ama şöyle de birşey var şimdiki haline göre eski hali daha iyiymiş...
#13 - Ekim 27 2006, 09:24:47
"Kücük seylere gereginden cok önem verenler, elinden büyük is gelmeyenlerdir."

sabunkopugu

bu kadar estetikle değişir tabi, o zaman buyrun size düzgün makyaj önerleri
ALLIK MI, BRONZLAŞTIRICI MI?
Bronzlaştırıcı ve allık kullanımı sizin için de büyük bir dilemma mı? O halde bu yazı size rehberlik edecek, emin olabilirsiniz!
22 Mart 2015 Pazar
Allık ve bronzlaştırıcıyı birlikte mi kullanacaksınız yoksa ayrı ayrı mı? Bu konu bazen fazla kafa karıştırıcı olabiliyor. Aslında her ikisinden de yararlanabilirsiniz. Ama nasıl? Makyaj çantamızın vazgeçilmezi allık ve bronzlaştırıcıyı yakından tanıyalım önce...

Allık ve bronzlaştırıcının hikayesi
1920’lerde Coco Chanel’in parlak bir bronzluk ile tatilden dönmesi, makyaj dünyasının dönüm noktası oldu adeta. Bronzlaştırıcı işte bu dönemde çok popüler oldu. Bu moda devi, insanların bronz tene bakış açısını değiştirdi ve moda dünyasında bronzluk devri başladı. 1950’lerde pudra bronzlaştırıcıların piyasaya girmesiyle, güneşsiz bronzluk yükselişe geçti.

Allığın geçmişi ise bronzlaştırıcıdan çok daha eski... Allık, 19. yüzyıl İngiltere'sinde hem erkekler hem de kadınlar tarafından hatta Antik Mısır'da bile kullanılıyordu. Allığın eski formları kırmızı meyvelerden ve pancardan yapılıyordu. Modern versiyonları ise talk pudrası ve balmumundan oluşuyor.

Allık, sahneye uzak oturan insanların aktörlerin yüzlerini iyi seçebilmeleri için yüzlerini büyütmede kullanılıyordu. Ürünün ilk olarak çıkış noktası budur.

Bronzlaştırıcı ve allık karşı karşıya
Bronzlaştırıcı, doğal bronzluğu taklit etmek için kullanılır. Bu, doğal bir görünüm olarak kabul edilir ve genellikle günlük bir tarzdır. Elmacık kemiklerini vurgular ve yüze kontür verir. Bronzlaştırıcı, cilde renk vermek ve cilt tonuna ışıltı katmak için kolay bir yoldur.

Allık ise cildin doğal yüz kızarmasını taklit etmek için kullanılır. Bu, yüzün derinliğini değiştirir ve dikkati elmacık kemiklerine çeker. Allık, kırmızı, pembe, şeftali, ve kahverengi gibi renklerde olabilir. Işıltılı ve mat çeşitleri vardır.

Bronzlaştırıcı ve allık arasında seçim 
Birçok kadın allık ve bronzlaştırıcı arasında seçim yapmak için bazı kriterleri göz önüne alır. Örneğin, hafif gölgeleri gündüz, daha dramatik ve belirgin bir görünümü ise gece tercih eder.

Bronzlaştırıcı ve allık seçiminde en önemli husus, kullanım alanlarıdır. Plaj partileri ve müzik festivalleri gibi açık hava etkinliklerine doğal bir görünüm veren bronzlaştırıcı uygunken, düğün ve toplantılar gibi kapalı alanda yapılan etkinlikler için allık idealdir. Bu klasik bir seçimdir.

Mevsimler de seçimleri etkiler. Kış boyunca, çoğu insan biraz daha solgun görünür. Canlı renklere sahip olduğu için allık ile daha renkli ve taze görünebilirsiniz Yazın ise bronzlaştırıcı sürmek daha doğru olur. Cilde, doğal bir güneş ışıltısı verir.

Elbette neyi ne zaman seçeceğinizin bir kuralı yok; istediğiniz ürünü istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda karar vermek her zaman en doğrusu...

Bronzlaştırıcı ve allığın birlikte kullanımı
Bronzlaştırıcı ve allığı birlikte kullanabilirsiniz tabii ama dikkatli olmak lazım. Her zaman elmacık kemiklerinin üzerine ilk olarak allık uygulayın. Elmacık kemiklerini aydınlatıp vurgulamak için ise bronzlaştırıcı kullanın. Bronzlaştırıcıyı alın, burun ve çeneye de sürün. Birlikte uygulandığında, allık ve bronzlaştırıcı çarpıcı ve dinamik bir görünüm yaratır.

İpuçları ve püf noktaları
1.   Her zaman ilk olarak nars fondöten sürün. Bu, allık ve bronzlaştırıcının eşit olarak dağılmasını sağlayacaktır.

2.   Parlaklık ve renk yoğunluğunu daha çok istiyorsanız krem allık veya bronzlaştırıcıları makyaj ürünleri deneyin. Krem formlarından dolayı kalıcılıkları da fazla olur.

3.   Makyajınızı dengede tutun. Cesur bir yanak rengi kullanarak, gözlerinizi ve dudaklarınızı hafif tutun. Gözleri veya dudakları ön planda olanlar ise, yanak renklerini minimumda tutmalılar. göz makyajı ile tamamlayın

4.   Makyajı mutlaka transparan pudra ile tamamlayın. Bu, hem makyajın kalıcılığını artıracak hem de cilt rengini eşitleyecektir.
#14 - Haziran 01 2016, 10:36:46

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.