Alternatifim Cafe

Sözleşmeli öğretmene yaz maaşı

Discussion started on Haberler

adige_cale60

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, sözleşmeli öğretmenlerin de diğer öğretmenler gibi yaz aylarında maaşlarını alabileceklerini açıkladı. Karar, Bakanlar Kurulu'ndan geçti.

       
 
Bakan Çelik, sözleşmeli öğretmenlerin yaz aylarında da maaş alabilmeleri için aldıkları kararı, Bakanlar Kurulu'nda imzaya sunduklarını ifade etti.

Bakanlar Kurulu kararıyla sözleşmeli öğretmenlerin hukuki durumunun yeniden düzenleneceğini kaydeden Çelik, şunları söyledi:

''Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili kararı, Bakanlar Kurulu'nda imzaya açtık. Bu imzalar yakında bitecek. Sözleşmeli öğretmenlerimiz, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4c kapsamından çıkartılıp 4b kapsamına alınacak. Böylelikle onlar da yaz aylarında diğer öğretmenler gibi maaşlarını alabilecekler. Giriş çıkış olmayacak.''

Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı ile ilgili değerlendirmelerin de sürdüğünü belirten Çelik, 143 bin 915 öğretmenden 106 bin 536'sının sınavı kazandığını, öğretmenlerin sicilleri ve projelerinin ayrı ayrı değerlendirileceğini, bu konudaki çalışmaların yaz sonuna kadar bitirileceğini kaydetti.
 
#1 - Haziran 07 2006, 10:40:12

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.