Alternatifim Cafe

Karadeniz Fıkraları (Temel,Dursun Vs..)

Discussion started on Fıkra

Temel ile Dursun Türkiye'de iş imkanı olmadığını düşünüp amkerikaya gitmeye karar
 verirler; oturma ve çalışma iznini alırlar.ama bir türlü iş bulamazlar.Birgün cafede
otururken gazetede genç itfaiyecilerin arandığını gören Dursun Temel'le beraber
itfaiyeci olarak işe başlarlar.Birgün çocuk kreşinde yangın çıkar ve olay yerine
Temelle Dursunun ekibi gelir,İki kafadar merdiveni cama dayarlar Dursun çıktığı
merdivenden çocukları kucakladığı gibi aşağı temelin kucağına atmaya başlar,
Dursun bayağı çocuğu kurtarır fakat farkeder ki Temel her çocuğu tutmaz, beyaz
tenli olanları tutmaktadır.Zenci çocukları tutmaz ve çocuklar yerde kıvranmaktadır.
Dursun yukarıdan:
-Temel nie tutmuyon çocukları be.       der.
temel hiç bişi olmamış gibi yine zenci olanları tutmaz,dursun sorusunu tekrarlar
Temelde tıkyok dursun tekrar sorar.Bunun üzerine Temel:
-Ula uşağum nie zaman kaybi yapaysun,yanmışları atma yanmamışları at da.........
Allahim ya hahahah kioptum
#301 - Eylül 18 2008, 19:43:22

2010  القدر♥ موسى

Seviyorum

Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz'in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. "Niye 7 tane?" diye İngiliz'e sormuşlar. O da "Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba..." demiş. "Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki." Sıra Fransız'ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. "7'yi anladık da niye 8?" diye sormuşlar. Fransız "Pazartesi, Salı, Çarşamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım" demiş. "Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!" demiş görevliler. Sıra Temel'e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. "Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!" Sormuşlar "Neden 12 adet?" Bizimki cevap vermiş "Ocak, Şubat, Mart,......"      :kop :kop :kop :kop :kop

gerçekten çok süper yaa
#302 - Mart 22 2009, 11:06:02

Temelin 8 tane cocugu varmis ama hepsi de birbirinden salak, gerizekaliymis. Temel ve karisi Fadime doktora gitmisler.Durumu anlatmislar. Böyle böyle biz artik cocuk istemiyoruz demisler. Doktor bunlara 1-2 kutu prezervatif vermis. Nasil kullanilacagini falan anlatmis yollamis. Neyse bunlar kullana kullana bir gün prezervatifleri kalmamis Temel kara kara düsünmeye baslamis . Ne yapsak ne etsek diye Fadime "Dur ben sana dantelden örüvereyim demis" Olcüyü falan almis 1-2 gün icinde örmüs. aradan 9 ay gecmis Temel ile Fadimenin 1 cocuklari daha olmus. Zamanla cocuk büyümüs,9-10 yaslarina gelmis. Ama nasi bi cocuk zeki mi zeki, firlama mi firlama . Önceki 8 ine hiç benzemiyo. Tum sinavlarda birinci, sporda tum sehrin en iyisi, Köyün en zeki,atilgan cocugu olmus. Bir gün Temel kahvede otururken sormuslar : " Ya Temel senin 9 cocugun 8'i deli mi deli bu sonuncusu nasi oluyor da bu kadar akilli oldu?" Temel gerine gerine cevap vermis : " Suzme o, suzme."

#303 - Mayıs 25 2009, 16:07:57
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Temel bir gun hamama gider herkesin uzerinde pestemal vardir ama temelin uzerinde bir gazete kagidi sarilidir .... Temel e sorarlar. Temel hayirdir niye pestemal degilde gazete kagidi. Temel cevap verir: -Oglum medya herseyi buyutuyor..

KiM TANIYACAK

Temelin biri birgün denize gider,soyunur elbiseleri sahilde birakir.Çirilçiplak girer denize epey yüzdükten sonra döner gelir sahile bakar elbiseler yok.Çaresiz bir eli önde bir eli arkada adem gibi eve gider.Yolda yasli Temellerden birisi görür sorar usagim bu ne hal Temel durumu anlatir, yasli Temel ula salak usagim yüzünü kapat oni kim taniyacak der.
#304 - Mayıs 25 2009, 16:08:52
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Benzerlik

Temel bir gün kasketini evde unutup kahveye gitmiş. Cemal temeli görür görmez acık başını sıvazlamış ve:

- Hayrettur, senin paşun karimin poposuna penziy, demiş.

Temelde başını ilk kez yokluyor gibi sıvazlamış,

- Ula Cemal haklisun. Tam tamina penziy...
#305 - Temmuz 01 2009, 01:26:20
« Son Düzenleme: Temmuz 01 2009, 01:27:55 Gönderen: Gıldır Gıcıp »
Şefim sarı kula var mı?

temel amerikaya gider bir yere gelir bir bakar upuzun bir kuyruk sorar etraftakilere bu kuyruk ne diye 'kuyruğun sonunda bir papağan var sana nasıl biri olduğunu söylüyor' derler temelinde çok hoşuna gider bu fikir gider papağanın sahibine bana bunu sat diye tutturur adamda bu benim ekmek param sana satamam ama yumurtalarından veririm demiş temelde kabul etmiş sonra bir daha düşününce 2 tane alıyım yol uzun kırılırsa uçakta diye bir tane daha yumurta almış sonra gelmiş trabzona yumurtaları kuluçkaya yatırmış tüm trabzonuda başına toplamış bundan papağan çıkacak size nasıl biri olduğunuzu söyliyecek diye insanlar bekliyolarmış sonra yumurtalar kırılmış bir bakmışlarki birinden çıkan tavuk ötekindende hindi temel tabi çok sinirlenmiş tüm trabzona rezil oldu sonra bir hışım gitmiş amerikaya tekrar çıkmış papağanın karşısına papağan buna 'salak' demiş temelde demişki 'sus sus benim salak olduğumu sadece sen biliyorsun ama senin o...pu olduğunu bütün trabzon biliyo'   :sizo
#306 - Temmuz 04 2009, 01:53:00
Suddenly I'm not half the man I used to be There's a shadow hanging over me

Temel bir yarışmaya katılıp kazanır, ve kendisine kitap hediye edilir.Kitabın adı da düz mantıkdır. Temel hediyeyi alırken sorar;
-bu kitapta ne yaziyo?
-okuyunca ogrenirsin...
-ben onunla ugrasamam anlat bakiim sen bana?
-ok bak simdi;senin evinde akvaryum var mi mesela -evet
-var...
-o zaman icinde su da vardir?
-evet var...
-icinde su varsa balik da vardir....
-evet var...
-balik varsa hayvanlari da seviyosundur sen?
-evet....
-hayvanlari seviyosan insanlari da seversin heralde?
-evet
-o zaman senin sevgilin de vardir?
-evet var
-yasli gorunuyon o zaman senin karin vardir?
-evet var..
-e karin olduguna gore de homoseksuel diilsindir?
-evet...
-bak gordun mu?...
temel cok etkilenir! kitabi alir koltugunun altina eve dogru giderken dursun'u gorur...dursuna sorar;
-temel o ne?
-duz mantik kitabi!
-nasi bisiy bu anlat bakiim...
-bak simdi; sizin evde akvaryum var mi?
-yook!
-o zaman sen i*nesin....

asdasdasdasdasd (6)
#307 - Ağustos 29 2009, 02:25:32

Gülmekten yırtıldık burda teşekkürler :Ç
#308 - Ağustos 31 2009, 00:52:55
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Rica ederim :Ç
#309 - Ağustos 31 2009, 03:50:26

Temel hastaneye gider. Girişte birinin ağladığını görür. Yaklaşır ve sorar:

"Hayrola hemşerim? Neden ağlıyorsun?"

Adam:

"Kan tahlili yaptırmaya geldim. Parmağımı kestiler." der demez bu sefer de Temel hüngür hüngür ağlamaya başlar. Ne olduğunu anlayamayan adam Temel'e sorar:

"Hayırdır hemşerim. Sen niye ağlamaya başladın şimdi?" Temel cevap verir:

"Ben idrar tahlili yaptırmaya geldim."
#310 - Temmuz 15 2010, 13:19:12
Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın.

Temel doktora gitmiş ve şikayete başlamış:
"Hastayım doktor, çok hastayım, vücudumun her yeri ağrıyor, nereme dokunsam sızım sızım sızlıyor, dökülüyor."

Doktor:
"Nasıl hastalık o, tüm vücudunu saran ağrıtan?"

Temel parmağının ucuyla kafasına dokunmuş.
"Ay ay ay…"
Sonra göğsüne parmağını basmış ve yine acıyla bağırmış. Sonra beline, yine acıdan allak bullak olmus, sonrabacaklarına... Temel parmağını neresine dokundursa ağrıyla irkiliyormus...

Doktor daha fazla dayanamamış:
"Ver bakayım şu elini." demiş; "Oğlum senin parmağın kırık…"
#311 - Temmuz 15 2010, 13:20:40
Hakkımda bilgin yoksa fikrin de olmasın.

Ekonomik kriz yüzünden büyük para problemi olan Temel, çocuk kaçırıp fidye istemeye karar vermiş. Şehrin büyük bir parkında çocuğun birini gözüne kestirmiş. Önce bir not yazmış :
"Çocuğunu kaçırdım.Bunu yaptığım için üzgünüm ama kusura bakma çünkü gerçekten paraya ihtiyacım var. Yarın sabah saat 7'de falanca parktaki filanca ağacın altına bir siyah çantada 5 milyar getir.
İmza: Laz."
Çocuğun yanına gitmiş, notu çocuğun ceketinin iç cebine koyup, doğruca evine gitmesini ve notu babasına göstermesini söylemiş. Ertesi sabah parka geldiğinde söylediği ağacın altında, söylediği renkteki çantada içinde 5 milyar olan emaneti bulmuş. Paraların yanında bir de not varmış :
"Paran purada ama bir Laz hemşehrisine nasıl peyle bir şey yapar inanamayrum."
beyin lazım :D
#312 - Haziran 30 2018, 11:44:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.