Alternatifim Cafe

Kuru Temizlemenin Faydaları

Discussion started on Yararlı Bilgiler


Arkadaşlar merhaba. Evliyim ve İstanbul'da yaşıyorum. Eşim ve ben bankada çalışıyoruz. Bu nedenle kıyafetlerimizin her zaman kusursuz olması gerekiyor.. Çalışan bir kadın olduğum için her gün çamaşır ve ütüyle yeterince ilgilenemiyorum. Çünkü oldukça vaktimi alıyor ve beni çok yoruyor. Bu yüzden ben de sürekli kullanacağım için hem uygun fiyatlı hem de güvenilir bir kuru temizleme yeri arayışına girdim.Ama kuru temizleme yararlı mı zararlı mı bir bilgim olmadığı için bir araştırma yaptım sizinle paylaşacağım. Eğer İstanbul içinde bildiğiniz kuru temizlemeci varsa önerileriniz bekliyorum, şimdiden teşekkürler :))
Kuru temizleme işlemi genel olarak kuru yapılan işlem olarak bilinir. Yani uygulamanın ismi ile aynı olduğu bilinir. Halbuki böyle bir durum söz konusu değildir. İşlem sırasında kullanılan kimyasalın hiç su içermemesinden dolayı bu ismi almıştır. Kuru temizleme uygulaması özel kimyasallarla yapıldığı için ev ortamında gerçekleştirilmemektedir.Tekstil ürünü fark etmeksizin bir yerde leke olduysa eğer çıkarmak için evde birçok deterjan kullanırız ancak çoğu zaman en iyi deterjanlar bile lekeyi çıkarmak için yeterli olmaz. Kuru temizleme bu durumda devreye girer ve kumaş üzerinde aşınmaya neden olan kiri çıkararak tekstil ürününün ömrünü de uzatır.
Ürünlerinizi sürekli olarak makinede yıkamak yerine, düzenli olarak kuru temizlemede yıkatırsanız daha geç yıpranır ve daha uzun ömürlü olur.
Kuru temizleme işlemi sık sık yapılırsa eğer kumaşta oluşan oksitlenme ve sararmaya neden olan lekeler de çıkarılmış olur.
Kuru temizleme uygulaması leke çıkarma konusunda normal deterjan ve evde kullanılan makinelere oranla daha üstün başarılı sonuçların çıkmasını sağlar.
Islak temizleme uygulaması kadar çamaşırları veya tekstil ürünlerini Temiz yıkamaktadır.
Çamaşır makinesi sürekli yıkadığı bir tekstil ürününü zamanla yıpratabilir, eskitebilir ya da yırtabilir. Ancak kuru temizleme uygulaması tekstil ürünlerine hiçbir zarar vermez.
#1 - Mart 20 2020, 00:53:11

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.