Alternatifim Cafe

WordPress Etiketi Ait Olduğu Yazıya Yönlendirme

Discussion started on Webmaster Programları
WordPress Etiketi Ait Olduğu Yazıya Yönlendirme ; Evet Bu Yazımızda Sizlere en çok karşılaştığımız Etiketlerin kendi yazılarına gitmemesi ve bu durumdan mutebellit olarak kullanıcıların sıkılarak ya hemen çıkması, yada ilgili bağlantıya gitmemeleridir. Bu durum bazı olumsuz durumlara neden olmaktadır. WordPress’te yazdığınız bir yazıyla ilgili etiketler ekleyebiliyorsunuz. Bu etiketler seo açısından faydalı oluyor ve kullanıcılar etiketlerden yazınıza ulaşarak hit kazanabiliyorsunuz.
Lakin kullanıcı sitenize etiket üzerinden girdiği zaman araya ek bir sayfa daha ekleniyor; etiket sayfası burada etiket ile alakalı yazılar listeleniyor. Bu yazıda paylaşacağım kod ise eğer etiket sayfasında tek bir adet yazı çıkarsa sizi direk o yazıya yönlendirecek.
Eğer müşterilerinizin etiket ile geldiği sayfanızda sadece ilgili konu bağlantısı kısa bir şekilde kalıyorsa ve bu durum size sıkıntı veriyorsa, Sizlere alt kısımda verdiğimiz kodu header.php nin içerisine head tagları arasında eklemeniz ve kaydetmeniz yetecektir. Bu dosya ftp içerisinde tema klasöründe bulunmaktadır. WordPress Etiketi Ait Olduğu Yazıya Yönlendirme kodunu header.php ye ekledikten sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır.
Bunu yapmadan önce header.php dosyanızın kesinlikle yedeğini almanızı tavsiye ederim, Herhangi bir sorun da bu dosyayı elinizde tutmanız yararınıza olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdiğimiz sitelerden bizi https://istanbulgoldstarservisi.com/tag/istanbul-goldstar-servis/ ve  https://istbeyazesyaservis.com/etiket/beykoz-white-westinghouse-servis beykoz westinghouse servisi , Amana Servis , sharp servisi , gaggenau servisi , whirlpool servisi  ; kelimeleri etiketlerini kontrol ederek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. dir. dilerseniz ilgili bağlantıları kontrol edebilirsiniz.
Aşağıda verdiğimiz kod! u eklemeniz yeterlidir.
Temanızın header.php dosyasının <head> </head> tagları arasına aşağıdaki kodu ekleyin.


<?php
 if(is_tag() && $wp_query->found_posts < 2):
 global $post;
 $link = get_permalink($post->ID);
 header("Location: ".$link);
 endif;
 ?>


Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer çalışmama gibi bir durum olursa, birinci çözüm ; cache eklentiniz kurulu olabilir ve çerezleri temizlemeniz gerekebilir. İkinci seçenek kodu yanlış eklemiş ve tekrar anlatımımızı okuyarak ilgili yere verdiğimiz kodu tekrar düzgün bir şekilde eklemeniz gerekecektir.WordPress Etiketi Ait Olduğu Yazıya Yönlendirme ; Bu şartları oluşturduğumuz zaman sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Verdiğimiz örnek sitelerde sorun olmadan çalışmaktadır. Sizlerde bizim tavsiye ettiğimiz gibi eklersek çalışacaktır. Şimdiden kolay gelmesi dileği ile, iyi çalışmalar dileriz. İşlemlerinizi sorunsuz olarak hallettiğinize göre işlem tamamdır. Bu arada bunun seo ya bir zararı olur mu düşüncesinde olan arkadaşlarımız çıkabilir, hiçbir zararı olmaz faydası olacağını zaten belirtmiştik.Kaynak : https://www.bkwebtasarim.com/wordpress-etiketi-ait-oldugu-yaziya-yonlendirme/
#1 - Ocak 04 2019, 19:12:32
« Son Düzenleme: Ocak 04 2019, 19:16:55 Gönderen: mseo »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.