Alternatifim Cafe

sezon bot modelleri

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

suluyemek


Hayatımızda en önemli yere sahip olan ayakkabılar ile ilgili çalışmamızı sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu yazımızda ; Ayakkabı nasıl seçilmeli ? , Ayakkabı alırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir ? , Ayakkabı seçiminde en çok yapılan hatalar nelerdir ? , Ayakkabı ayakta şekil bozukluğu yapar mı ? , İdeal bir ayakkabı nasıl olmalı ? , Kaliteli ayakkabı nasıl anlaşılır ? gibi sorulara yanıt arayacağız.

Ayakkabı günümüzde ihtiyaç olmakla beraber aksesuar olarak insanlar tarafından çeşitlilik aranarak seçilmektedir. Ayakkabı sektörü çok çeşitlendi ve müşterilerine daha marjinal ürünler sunmak için sürekli yapılanma ve değişikliğe giden onlarca firma mevcut. Ayakkabı alırken insanlarımızda bazı farklı düşünceler mevcut. Bu düşünceleri şöyle sıralayabiliriz.


Ayakkabı dünyası çok çeşitlendi diyebiliriz. Mevsimlere göre ayrı, spor kıyafet veya spor etkinliklerinde kullanılan ayakkabılar ayrı, iş ayakkabıları ayrı, mevsimi dışında giyilen çizme ve bot ayrı, kundura ve kibar görünümlü süet tarzı ayakkabılar ayrı olarak kendi içinde de çeşitlendi. Ayrı bir konu var ki hakkında günlerce yazı yazılabilir. Bir marka bir model çıkarıyor ve peşinden giden binlerce insan. Bahsi geçen ayakkabıyı sanırım anladınız.


Çok pahalı bir ayakkabı alacağıma modeli güzel 4-5 tane ayakkabı alırım ve kullanma süresi aynı olur. Buradaki düşünce kaliteli bir ayakkabının iki sene kullanılabileceği varsayılırsa kaliteli ayakkabı fiyatına alınan 4-5 ayakkabıların hepsinin 2 senede ömrünün yitirmesi ve aynı kapıya çıkmasına yorulabilir. Farklı bir düşünce de şu şekildedir. Bir ayakkabı fiyatına birkaç ayakkabı alıp çeşitlilik sağlamak ve bir ayakkabıyı fazla yormadan sürekli değişik ayakkabılar giyerek ayak sağlığını korumak farklı bir bakış açısı ile ayak kokusuna önlem almaktır. Bu sayede her gün aynı ayakkabı giyilmemiş olur ve koku yapan ayakkabı belli bir süre giyilmediği için dinlenmiş ve havalanmış olur.


Ayakkabı sonradan açılma yapması ürün kalitesi ile alakalıdır. Çok sert deri  bot modelleri ve sert rugan olması açılmayı zorlaştırabilir. İnce deriler ve süet ayakkabılar yarım numara kadar açılma mutlaka yapacaktır. Çok beğendiğimiz ayakkabıyı numarası yok diye bir numara küçüğü olanını alırız ileride açılır diye. Bu davranış tamamen yanlıştır. Ayakkabı kesinlikle boydan uzama yapmaz. Ayak şeklinize göre enine bir genişleme olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken durum ayakkabı ön tarafından sıkma yapıyor ise asla geçmeyecek bir sorun olarak devam edecektir.
#1 - Aralık 12 2016, 16:23:29

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.