Alternatifim Cafe

Hotmail Oturum Açma

Discussion started on Arabesk - Fantezi

arayista

Hotmail, Microsoft’un sunduğu bir e-posta sağlayıcısıdır. Tüm internet kullanıcılarına sunulan bu hizmet, internet tarayıcıları aracılığı ile kolaylıkla kullanılabilmektedir.

1995 yılında Jack Smith ve Sabber Bhatia tarafından kurulan hotmail aç, tarayıcı üzerinden kullanılan ilk e-posta programıydı. 1996’da tam anlamıyla kullanılabilir duruma gelmiş olan Hotmail, 1997 yılında 8.5 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. 400 milyon dolara programı satın alan Microsoft, programı MSN Hotmail adı altında kullanıma açtı. 1999 yılında yaklaşık 31 milyon kullanıcıya sahip olan bu program, 17 farklı dil desteği ile kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. 2007 yılında Windows Live Hotmail olarak isim değiştiren Hotmail, önceki halinden çok daha sade, güvenli ve kullanışlı duruma getirildi.
Hotmail’in Sunduğu Hizmetler

Şuanda depolama alanı 5GB olan ücretsiz Hotmail, pop3 desteği de bulundurmaktadır. Bu sayede Mozilla Thunderbird ve Outlook gibi programlarla yönetilebilme olanağı da sağlanmış olmaktadır. Bunun yanı sıra MSN Hotmail Plus yaklaşık 20 dolar karşılığında 10GB gibi bir depolama alanı sunmaktadır. Eğer Microsoft Office ile birlikte satın almak ve kullanmak istiyorsanız, bu durumda yıllık yaklaşık 50 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Hotmail Hesabı Açmak

Yapılan son çalışmalar sonucunda Outlook ile birleştirilen Hotmail, halen Hotmail.com adresinden kayıt yapılabilir durumdadır. Hotmail hesabı açmak ve kullanmak gayet kolay bir işlemdir. https://signup.live.com adresinden giriş yaparak yeni e-posta adresi edinin linkinden, sağ taraftaki Outlook uzantısını Hotmaile çevirelim. Burada yer alan formu doldurduktan sonra, ücretsiz e-posta servisiniz açılacaktır. Bu hesabınız aynı zamanda Microsoft hesabı şeklinde de kullanılabilmektedir.

Hotmail Hakkında Önemli Bir Bilgi

Bazı durumlarda Hotmail hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemi şey kayıtlı bilgilerinizi, hesap bilgilerinizi ve parolanızı silmenizdir. Hotmail hesabını kapatmak için Microsoft hesabına genel bakış sayfasına giriş yapıp, Microsoft hesabınızla oturum açın. Buradan hesabı kapat bölümüne tıklayın ve parolanızı yazarak ileriye tıklayın. Bu hesapla ilişkilendirilmiş adınız varsa hesabı devre dışı bırakına tıklayın. Bu işlem hotmail oturum aç hesabınızı kapatmak için kullanacağınız en güvenli yöntem olacaktır. Eğer 365 gün içinde hesabınıza hiçbir şekilde girmezseniz, hesabınız ve tüm bilgileriniz de otomatik olarak silinmektedir.
#1 - Ağustos 18 2016, 21:11:25

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.