Alternatifim Cafe

Mac'i Android Üzerinden Kontrol

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

Mac OS X’i Android ve iPhone Üzerinden Kontrol Etmek
Bu yazıda Mac bilgisayarı iPhone veya Android cihazlarından kontrol etmeyi göstereceğiz. Remote Control yani uzaktan erişim adıyla bildiğimiz modern dünyamızın vazgeçilmeyen teknolojisi hemen her alana ulaşmış durumda. Mac PC’yi akıllı telefon üstünden yönetmekte bunlara bir yenisini ekliyor. Bunu başarmanın çeşitli yolları mevcut. Cihazınız üzerinden Mac’deki uygulamaları çalıştırabileceğiniz gibi parmak okuma teknolojisi üzerinden bilgisayarınıza komutlar verebilirsiniz. Yani Mac OS X’i Android ve iPhone üzerinden kontrol etmek oldukça kolay.

Mac‘i kontrol etmek için Splashtop Streamer uygulamasını kullanacağız. Buraya tıklayarak Splashtop uygulamasını Mac bilgisayarınıza yükledikten sonra bilgisayarınız ile mobil telefonunuzun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olmanız yeterli oluyor. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra bir hesap oluşturmanız istenecek.
Uygulama yüklendikten sonra Mac üzerinde oluşturduğunuz hesapla uygulamaya giriş yapın. Bunu yaptıktan sonra iki cihazda aynı Wi-Fi ağına bağlıysa Mac bilgisayarınızı ekranda göreceksiniz. Listede adı görünen cihazınıza dokunun ve ardından Mac bilgisayarınızın ekranı telefonunuz üzerinde gösterilecek. Buradan birçok ayarı kontrol edebilir, uygulamaları çalıştırabilir veya kapatabilir, Word dosyalarının içeriğini yönetebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Netliste yapabilecekleriniz internet bağlantınızın hızıyla sınırlı. Splashtop oldukça güçlü bir uygulama ve hemen hemen her ihtiyaca karşılık verebiliyor.
#1 - Nisan 27 2016, 18:44:45

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.