Alternatifim Cafe

Hindistan'da Mücevher Hırsızlığı

Discussion started on Haberler

sabunkopugu

Her 22.5 dakikada bir kadına yönelik cinsel istismarın yaşandığı Hindistan’da bu olayların önüne geçmek için 5 arkadaş bir start-up kurmaya karar verdiler. Leaf Wearables’ın kurucularından Manik Mehta, “5 arkadaş Hindistan’da kadınları nasıl güvende tutabiliriz diye düşünüp durduk ve bunun için teknolojiyi kullanarak bir çözüm bulmaya karar verdik” diyor.
Hindistan’ın en iyi üniversitelerinde mühendislik okuyan 5 arkadaş Şubat 2015’te akıllı pırlanta mücevher şirketi Leaf Wearables’ı kurdu. Şirket, kadınların tehlike anında yakınlarına haber verebilecekleri mücevherler üretiyor.  Üretilen her mücevherin içine SAFER adını verdikleri küçük bir cihaz yerleştiriliyor.
Tehdit durumunda kullanıcı mücevhere iki kere tıklıyor ve takının içindeki cihaz ilgili uygulamayı tetikliyor. Uygulama kullanıcının ağına uyarı göndermeye başlıyor. Bu ağda aile, arkadaşlar vb. yer alabiliyor. Uyarı SMS veya uygulama ile ağdaki kişilere iletiliyor.
Uygulama ayrıca GPS işlevine sahip. Mehta, “Siz gideceğiz yeri giriyorsunuz ve bulunduğunuz yerden yola çıktığınız andan itibaren ağınızdaki kişiler sizin hareketlerinizi izleyebiliyorlar” dedi.
Bir diğer özellik de, uygulama ile en yakın polis merkezini ve hastaneleri de görebiliyorsunuz.
Mücevherlerin fiyatları 52 dolar ile 74 dolar arasında değişiyor. Bir haftalık kullanım için 15 dakika şarj etmek yeterli oluyor. 22 yaşındaki 5 kurucu akıllı mücevherlerini Ocak ayında tanıttı.
Birçoğumuzun çok sevdiği ama kızdırdığımız zaman da alevlerinden kaçamadığımız, LoL'ün en çıtı pıtı şampiyonu Hextech Zanaatkârlığı ve Ganimet Sistemi kapsamında yeni bir kostüme kavuşuyor. Hextech Annie'yi gerektiği gibi test edebilmek için minik kız ve Hextech donanımıyla güçlendirilmiş iri kıyım ayısı Tibbers'ı erkenden Açık Beta'ya dâhil ettik; ancak bu, Hextech Zanaatkârlığı ve Ganimet Sistemi'nin beta süreci sona erer ermez oyun sunucularında büyü ve teknoloji rüzgârları estirecekleri anlamına gelmiyor.
Yepyeni bir model, yeni dokular, animasyonlar, parçacık efektleri ve seslerle Vadi'ye inmeye hazırlanan Hextech Annie'nin sadece Hextech Zanaatkârlığı ve Ganimet Sistemi üzerinden edinilebilmesini amaçlıyoruz. Hextech Annie'ye, normal veya kampanyalı sandıklardan çıkabilen Cevherlerden (eski adıyla Nadir Mücevherlerden söz yüzükleri) 10 tanesini biriktirerek sahip olabileceksiniz. Hextech Annie kostümü, çok düşük bir ihtimalle olsa da normal ve kampanyalı sandıklardan da çıkabilecek. Nadiren çıktıkları için Cevherleri, Hextech Zanaatkârlığı Seti elde etmek üzere hemen, tek tek işleme veya Hextech Annie kostümünü işlemek için biriktirme tercihi size kalmış.
Kampanyalı sandıklar sadece belirli zamanlarda ulaşılabilir olacak ve normal sandıklardan farklı içerikler bulundurabilecekler. Hextech Annie'ye daha çabuk ulaşmanızı mümkün kılmak adına, kısa bir süreliğine 10 Sandık içeren kampanya setlerini aldığınızda 1 adet Cevher kazanmanız garanti. Ayrıca cevherlerin sadece bu şekilde edinilmediğini, hem normal hem de kampanyalı sandıklardan da çıkabildiğini hatırlatalım.
En başta da belirttiğimiz gibi, Hextech Annie oyun sunucularına hemen gelmeyecek. Annie'nin bu özel kostümünü önce Açık Beta'da deneyecek, ardından da çıkışı için Hextech Zanaatkârlığı ve Ganimet Sistemi'nin ilk denendiği Türkiye Sunucusu'na öncelik vereceğiz.
#1 - Mart 03 2016, 10:18:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.