Alternatifim Cafe

En çok para kazanan 10 Youtuber

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

sabunkopugu

1- TheDiamondMineCart
Listemizin birinci sırasında, yine dünyanın en fazla şiddet içeren(!) oyunlarından biri olan Minecraft’ı oynayarak parayı kırmış Daniel Middleton var. Daniel’in bu derece fazla aboneye ve izlenmeye sahip olmasının sebebi de, videolarında son derece cana yakın, aile dostu ve Minecraft’in çoğunluk kitlesi olan çocuklara tam anlamıyla hitap ediyor olması. Verilere göre Daniel’in kanalı ile Youtube’dan kazandığı yıllık gelir 11,2 milyon dolar.

2- PopularMMOs
PopularMMOs, ‘’FuriousDestroyer’’ olarak MineCraft’tan tanıyabileceğiz Pat ve ‘’SuperGirlyGamer’’ olarak da bilinen Jen ikilisinden oluşmakta. Farklı pek çok kanalları bulunan ikili bu kanalların tümünden yıllık 11 milyon dolar kazanmakta.

3- Stampylonghead
Minecraft oynayarak fenomen haline gelmiş isimlerden biri daha. Joseph Garrett oyunlarında çıkardığı komik sesler ve yarattığı kedi benzeri bir karakter ile çocuk sınıfına oldukça güzel hitap etmekte. Joseph’in Stampylonghead ile yıllık kazancı 9,7 milyon dolar.

4- Jacksepticeye
Youtube’da video oyunları oynayanlar içinde en enerjiği olarak deklare edilen, İrlanda asıllı Sean William McLoughlin, fanları tarafından da son derece sevilmekte. Videolar ve oyun oynamanın yanında abonelerinin yorumlarını okuyup cevaplayan Sean, yıllık 8,8 milyon dolar kazanmakta.

5- PewDiePie
‘’Hows it going bros my name is PewDiePie!’’.. İyi bir Youtube kullanıcısı olup da bu cümleyi bilmeyen, duymayan yoktur herhalde. Youtube’un en büyük yıldızlarından biri olan, İsveç asıllı Felix Arvid Ulf, gerek oyun oynarken verdiği tepkiler, gerekse videolarında kullandığı mizah yeteneği ile izleyici ve abone sayısını her geçen gün arttırmakta. Öyleki Forbes ve The Wall Street Journal gibi finansal yayımlar, Felix’in yıldız gelirini ve potansiyelini incelemeye almış. Felix’in kazandığı 8,5 milyon dolarlık yıllık gelir onu listenin başına koymaya yetmeyebilir, ancak hiç şüphesiz o en iyi Youtuber’lardan biri.

6-Vegetta777
Bir diğer Minecraft popülerlerinden olan, oyunun tüm inceliklerini, tüm kolaylıklarını videolarında sunan Samuel de Luque, Youtube’da bulunan en meşhur İspanyol kanalı olan Vegetta777 ile, yıllık 8,5 milyon dolar kazanmakta.

7- Markiplier
Komik yüz ifadeleri, tepkiler ve oynadığı değişik oyunlar ile Mark Edward Fischbach, en sevilen Youtuber’lardan biri. Oynadığı oyunların dışında özellikle çok oturaklı bir ses tonu da olan Mark, oyunculuk ve dublaj konusunda da oldukça yetenekli. Çok farklı bir hayat hikayesi olan Mark Edward, kendi animasyon serisini de yaparak Youtube takipçilerine sunmakta. Markiplier’in yıllık kazancı 8,1 milyon dolar.Komik yüz ifadeleri, tepkiler ve oynadığı değişik oyunlar ile Mark Edward Fischbach, en sevilen Youtuber’lardan biri. Oynadığı oyunların dışında özellikle çok oturaklı bir ses tonu da olan Mark, oyunculuk ve dublaj konusunda da oldukça yetenekli. Çok farklı bir hayat hikayesi olan Mark Edward, kendi animasyon serisini de yaparak Youtube takipçilerine sunmakta. Markiplier’in yıllık kazancı 8,1 milyon dolar.

8- VanossGaming
Evan Fong şüphesiz en çok eğlenip para kazanan Youtuber’lardan biri herhalde. Evan’ın yaptığı tek şey GTA oynamak. Birkaç arkadaşı ile son derece eğlenerek oynadıkları GTA videoları ile Youtube’da önemli bir kitleye ulaşan Evan, yıllık 7,7 milyon dolar kazanmakta.
pepee
9- JuegaGerman
‘’Hola Soy German’’ adlı kanalı bir açılıp bir kapanan Şilili komedyen German Aranis, Youtube üzerinden pek çok farklı oyun oynayıp yayınlamakta. Özellikle Flappybird ve Minecraft videoları ile öne çıkan German, aynı zaman da JuegaGerman kanalından da videolar paylaşmakta. German iki kanalından yıllık toplam 5,4 milyon dolar kazanmakta.
keloğlan izle
10- FernanFloo
FernanFloo da tıpkı Vegetta777 gibi İspanyol bir Youtube kanalı. Özellikle videolarında kullandığı renkli bir aksan ve mizah yeteneği ile abone sayısını sürekli arttıran Luis Flores, Youtube üzerinden yıllık 4,2 milyon dolar kazanmakta.
#1 - Kasım 06 2015, 10:55:22

demek ki abone sayısıyla doğru orantılı değilmiş kazanılan para  :icon
#2 - Ağustos 11 2018, 12:23:54

En çok kazanan 10 türk youtuber kim peki? Kafalar, enes batur, orkun...
#3 - Ağustos 20 2018, 02:43:40
« Son Düzenleme: Ağustos 20 2018, 02:44:38 Gönderen: teyip »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.