Alternatifim Cafe

Galaxy S4'ten Talep Rekoru

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler
Samsung’un, akıllı cep telefonlarına ölçü olacak özellikteki en yeni ürünü Galaxy S 4, Android işletim sisteminin en güncel sürümü olan Andorid 4.2.2 Jelly Bean ile ön tanımlı şekilde gelmektedir. Samsung firması, en yeni ürünü Samsung Galaxy S4 ile akıllı telefon sektörü çıtasını oldukça yükselterek diğer cep telefonu şirketlerinin başına büyük bir çorap ördüğü söylenebilir. Akıllı telefon ekran genişliğini büyüterek ve telefona çok ince android tabanlı yazılımlar yükleyerek Samsung firması, en yeni ürünü Samsung Galaxy S 4 ile Apple iPhone konseptinden yavaş, yavaş ayrıldığını gösteriyor.
Galaxy S3 modeli ile karşılaştırıldığında Galaxy S 4 akıllı telefonunun hünerleri zirveye ulaşmışa benziyor: 5 inç ile çok daha büyük dokunmatik ekran, 1080p ile daha yüksek çözünürlük, 2.600 mAh ile daha uzun şarj ömrü ve 1900 Hz (dört çekirdekli) veya 1600 Hz (8 çekirdekli) işlemcisi ile daha hızlı işlem gücüne sahiptir.
İlk bakışta GS3 ürüne benzese de, yalnızca ölçülerinin artmış olması değil, aynı zamanda daha hafif ve ince olduğu da göze çarpmaktadır. 136.6mm yüksekliği ve 68.9mm genişliği ile Samsung Galaxy S 4’ü aşağı yukarı GS3 ile Galaxy Note arasında bir yerde konumlandırmak mümkün.
Siyah renkte de beğeniye sunulan Samsung Galaxy S4 hoş tasarımına rağmen, görünümü ile yine de diğer diğer markalara ait tasarımların ortaya koyduğu zarif tasarımlı akıllı telefonlarla girdiği rekabette daha geri planda kalmaktadır.
Fakat, Samsung markasının plastik malzeme kullanmasının arkasındaki hikmeti, akıllı telefonun böylelikle daha hesaplı ve uzun ömürlü olması ile sınırlı değil. Galaxy S 4 üretiminde kullanılan malzeme sayesinde, 1.920x1.080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip beş inç High Definition Super AMOLED ekran azami aydınlıkta renklerin oldukça canlı görünmesini sağlamaktadır.
Kısacası Samsung; Galaxy ismini zirveye taşımak için gerekli her şeyi yapmış olduğu söylenebilir.
Dünya çapında yankı bulan bu en yeni model akıllı telefona hemen sahip olmak isteyenler için avea şimdiden samsung galaxy s4 için bir ön sipariş formu hazırlamıştır.. Saygılar
#1 - Haziran 19 2013, 10:15:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.