Alternatifim Cafe

Caz Vokal Yarışmasına Katılmayı Düşünen Var mı?

Discussion started on Blues & Jazz

Merhaba, bu yıl 9.su düzenlenecek olan Nardis Genç Caz Vokal Yarışması'na çok az bir zaman kaldı. Aranızda katılmayı düşünenler var mı?
#1 - Şubat 11 2013, 16:31:29

http://www.saksafon.org/9-nardis-genc-caz-vokal-yarismasi/

yarışmaya katılım koşulları ile ilgili bilgilere yukarudaki linkten ulaşabilirsiniz.


9. Nardis Genç Caz Vokal Yarışması Hakkında

Nardis Jazz Club tarafından 2005 yılından bu yana her yıl düzenlenen bir caz vokal yarışmasıdır. Yetenekli gençleri bulmak ve onlara yeni fırsatlar yaratmak amacıyla düzenlenmektedir. Nardis, yarışmanın amacını "Türkiye’de amatör veya profesyonel olarak müzikle uğraşan gençlerin, üniversite öğrencisi genç müzisyenlerin ve müzik öğrencilerinin caz vokal alanında gelişme göstererek seslerini duyurmalarında yardımcı olmak, uluslararası sahnelerde yer almalarını sağlamak, teşvik etmektir" diye açıklıyor.

Yarışmanın kazananları, Avrupa'da düzenlenen caz yarışmalarında Türkiye'yi temsil etme fırsatına sahip olurlar. 2012 yılının kazananı Ceyda Köybaşıoğlu, Litvanya'da düzenlenen yarışmada ikinci olarak önemli bir başarı kazandı.

4 Mart 2013 tarihinde düzenlenecek Genç Caz Vokal Yarışması için son başvuru tarihi 20 Şubat 2013

Yarışmada seçilecek olan vokalist Estonya’daki Nomme Jazz Festivali bünyesindeki “Young Jazz Vocalists” adlı yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır. Jüri tarafından değerlendirmeye girecek bir kişi de Polonya’daki Pulawy’deki workshop’lara katılamaya hak kazanacaktır. Bir başka yarışmacı ise İstanbul Caz Festivali kapsamındaki Tünel Şenliği’nde sahne alacaktır. Yarışmacılarının tüm yol masrafları NTV Radyo, konaklama Nardis Jazz Club tarafından karşılanacaktır. Pasaport ve vize işlemleri katılımcıya aittir.

#2 - Şubat 11 2013, 16:34:01

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.