Alternatifim Cafe

e-Republik -- Yunanistan Türkiye'yi işgal etmiş durumda

Discussion started on Browser (Tarayıcı Tabanlı) Oyunlar

Senaryo:

Soğuk savaştan yeni çıkılmış. Yeni dünyanın en güçlü birliği olan PEACE dağılmış ve EDEN ittifakının amacı Türkiye'yi işgal ederek Asya'ya ulaşmak.

Bu arada kendi küllerinden yeniden doğan bir ittifak: Phoenix!

EDEN ittifakının amacına çabuk ulaşması gerek, aksi halde herşey için çok geç olacak...

Gelişmeler:

Romanya (Oyunun en güçlü 4. ülkesi) EDEN birliğinde olan bir ülke. Geçtiğimiz günlerde Bulgaristan'a saldırdı. Bulgaristan'ın Sofia hariç bütün bölgelerini fethetti. Amaçları çok açıktı. Bulgaristan üzerinden Marmara Bölgesini fethedeceklerdi ve İstanbul'da yeniden Konstantiapol seslerini yankılatacaklardı. Bulgaristan fazla dayanamadı. Romanya'da Türkiye ile yapılacak savaşın yasa tasarısı meclise sunulmuştu.

Diğer tarafta EDEN ittifakının daimi üyeleri Yunanistan ve İsrail, Romanya'ya destek planlarını gizlice yürütüyorlardı. İlk olarak İsrail Türkiye'ye saldırdı. Akdeniz bölgesine yapılan bu saldırıyı büyük çaba harcayarak savurduk.

Ardından Yunanistan Ege Bölgesine saldırıya geçti. Yunanistan İsrail'den daha güçlü bir ülkeydi ve bizi çok yordular. Ancak Ege Bölgesini vermedik. Ege Bölgesi cephesi kapandıktan sonra bu defa da deniz üzerinden Akdeniz'e saldırdılar. Bu sırada Romenlerin savaş yasası meclisten oy birliğiyle geçmişti.

Ve Romanya Marmara Bölgesine saldırdı. Savaş nefesleri kesiyordu ve bütün dünyanın gözü bu savaştaydı. Kazanıyorduk. Hem Ege'de hem Marmara'da... Hem Yunanistan'ı hem de Romanya'yı mükemmel bir şekilde atlatmak üzereydik. Ancak her şey bu kadar güzel gitmedi. Yunanistan'ın Ege Bölgesi saldırısını büyük bir ustalıkla savuşturduk ancak Romanya Marmara Bölgesini fethetti. Yunan gazeteciler hemen Türkiye medyasında gazetelerinin manşetini şu şekilde attılar: Yeniden Konstantinapol!

Marmara Bölgesini işgal eden Romenler, bu bölgedeki hastaneyi yıktılar ve bizi çok büyük zarara uğrattılar. Bu sadece bize vurulan bir darbe değildi. Aynı zamanda Phoenix birliğine vurulan bir darbeydi. Bizde karşılık vermeliydik. İsrail'in Haifa Bölgesine ve Yunanistan'ın 12 adalarına aynı anda saldırdık. Haifa Bölgesini rahatlıkla fethettik ancak Ege Adalarını alamadık. Ege Adalarını koruyan Yunanistan tekrar Ege Bölgesine saldırıya geçti. Ardından da Akdeniz Bölgesine. Muhtemelen kazanamayacaklar...

Bu sırada toparlanan birliğimiz Bulgaristan'a yardım etti ve Bulgaristan Marmara Bölgesini Romenlerden aldı.   . Amaçları Türkiye ile Romanya'nın sınırını bölmek ve Romanya'nın, Anadolu içlerine kadar ilerlemesini önlemekti. Başardılarda.  ilk fırsatta Marmara Bölgesini bize hediye ettiler.

Ancak Yunanistan'ın saldırıları dur durak bilmiyor.  Şu an da Ege ,iç anadolu,marmara ve dogu anadolu bolgesini işgal ettiler (Yunanistan oyunda 10. sırada, biz 23. sıradayız.)

Ve topraklarımızı geri almak  için herkesin yardımına ihtiyacımız var.

Aşağıdaki referans linkinden üye olursanız, hem sizlerle oyun içinde doğrudan arkadaş olmuş imkânı sağlanacağı gibi, bana  puan kazandırmış olacaksınız.. Oyun hakkında da epeyce sorunuz olur onlarıda cevaplamaya çalışırım.. Oyunda ilk 5 gun 2-3 dk işiniz var daha sonrada 10 dknızı ayırsanız yeterli oluyor.

http://www.erepublik.com/tr/referrer/CiaoBellaa#1 - Mayıs 07 2011, 02:04:11
« Son Düzenleme: Mayıs 07 2011, 02:05:17 Gönderen: CastieL »
Özlemişim buraları =)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.