Alternatifim Cafe

Renault Latitude Ekim'de İstanbul'da!

Discussion started on Tuning

Renault Latitude Ekim'de İstanbul'da!


Renault Latitude Ekim'de İstanbul'da!
Renault prestijli, orta üst sınıf sedanı olan Latitude Moskova Fuarı’nda vitrine çıktı.Renault Latitude Ekimde İstanbulda!

Renault Latitude Ekim 2010’da gerçekleştirilecek İstanbul Autoshow’da ilk kez Türk tükeciyle buluşacak ve kısa bir süre sonra yani 2011 Şubat ayı başında ticarileştirilecek.

Renault Latitude, Güney Kore’de Renault-Samsung-Motor’un Busan fabrikasında üretiliyor. ISO 14 001 belgeli bu tesis çevreye saygı ile öne çıkıyor. Fabrika üst sınıf araçların üretiminde büyük bilgi birikimine sahip.  Halen, Renault Latitude’ün dışında, fabrikada aynı zamanda Renault-Samsung-Motors’un SM3, SM5, SM7, QM5 modelleri ve Renault Koléos üretiliyor.Moskova Fuarı’nda dünya prömiyerinde tanıtılacak olan Latitude 2010 Eylül sonundan itibaren sırasıyla Fas ve Cezayir, Ukrayna, Rusya ve Afrika’da ticarileşecek. Avrupa versiyonu ise Paris Otomobil Fuarı’nın yeniliklerinden biri olacak. Renault Latitude Ekim 2010’da gerçekleştirilecek İstanbul Autoshow’da ilk kez Türk tükeciyle buluşacak ve 2011 Şubat ayı başında ticarileştirilecek.

RENAULT LATITUDE : DIŞI BÜYÜK, İÇİ BÜYÜK

Segment üstü dış boyutlarıyla (4,888 m uzunluk, 1,832 m genişlik ve 1,495 m yükseklik), Renault Latitude prestij kazandırıcı büyük sedanlar sınıfında yer alıyor. Camlı yüzeyi çerçeveleyen büyük kemer gibi kromajlı aksamlar modelin şık ve asil siluetini vurguluyor. Renault gamına dahil olan bu yeni sedanın   hatları dinamizm ve statüyü ön plana çıkarıyor. Önde, ayarlanabilir ve yönlendirmeli bi-xenon farlar krom radyatör ızgarasının belirgin hatlarını ortaya koyuyor. Bagajın 477 litrelik bagaj hacmiyle sınıfının üstünde yükleme sağlıyor (ve şişirme kiti ile 511’e kadar)  ile sınıfının en üst seviyesinde yükleme hacmi sağlıyor.UZUN YOLCULUKLAR İÇİN

Renault Latitude, Renault ve Nissan’ın ortak bilgi birikiminden yararlanıyor. Sürüş konforu ve sessizliği ile şasinin hassasiyeti ve motorların performansı rakip modeller karşısında belirleyici argümanlar olacak. Renault Latitude sürüş hassasiyeti ile kabul gören ve geniş bir motor yelpazesi için geliştirilmiş olan Renault Laguna’nın mükemmel ön takımını alıyor. Renault Latitude, ticarileştiği ülkelerdeki müşteri tercihlerine uygun şekilde geniş motor seçenekleri ve 6 ileri manuel ve otomatik vites kutusu gamına sahip olacak.

HAVA KALİTESİ VE PREMİUM’UN KONFORU

Kore pazarında yakın zamanda lansmanı yapılan Yeni SM5 bazında geliştirilen Renault Latitude, Renault Samsung Motors’un mühendislik bilgi birikiminden ve Renault ve Nissan arasında ortaklaşa geliştirilmesinden yararlanıyor. Öncelikle, huzurlu ve kontrollü bir sürüşe uygun olarak iç mekanda rahatlık ve sakinliğe büyük bir özen ve dikkat gösterildi. Sürücü orijinal olduğu kadar yararlı donanımlardan yararlanıyor.

%100 BAĞLANTILI

Renault Latitude, yararlı teknolojiler alanında en ileri standartlardan yararlanmalıydı. Bu amaçla, pazarların donanım seviyelerine göre en iyi bilgi, navigasyon ve müzik sistemleri ile bunlara ilişkin bağlantılar Latitude ile sunuluyor.

GENLERİNDEKİ KALİTE VE GÜVENLİK

Kalite ve güvenilirlik konularında, Renault Latitude İttifak’ın standartlarına göre üretilen aksam ve parçalara sahip olup, şimdiden Renault tarafından bu alanlarda elde edilen olumlu sonuçlardan yararlanıyor. Seul yakınında bulunan Giheung Renault Samsung Teknik Merkezi (RSTC) Renault tarafından önceden tanımlanan unsurlardan itibaren projenin öncülüğünü yaptı. Geliştirme fazından üretim aşamasına kadar, tüm onay kademelerinden geçerek, Renault Samsung Motors ekipleri Renault Latitude projesinin başarılı olması için Renault ve Nissan ekipleriyle yakın işbirliği içinde çalıştılar. Aralıksız 8 yıldan beri, Renault Samsung Motors Kore pazarında liderliğini sürdürüyor. Gerçek bir şirket kültürü oluşturan tasarım ve üretim kalitesi müşteriler tarafından takdir ediliyor. Satıştan itibaren ve aracın tüm ömrü süresince, servis kalitesi konusunda çaba harcanıyor.

Bu arada güvenlik unsuru da göz ardı edilmiyor. Etkin ve dayanıklı fren sistemi, standart ABS/EBD ile aktif güvenlikte olduğu kadar, aktif ön gergili-güç limitörlü emniyet kemerleri ve sayıları 6’ya varan  hava yastıkları ile tüm yolcular için Renault kurallarına göre yaşam hücresi gibi tasarlanmış bir iç mekanla pasif güvenlik sağlanıyor. Doğrudan Renault Laguna’dan esinlenen Renault Latitude iki bölümlü iki basınçlı yan darbe sensörlü göğüs/basen hava yastığı sisteminden yararlanıyor.


WW serisine benzemiyor mu? ilk fotoğrafı gördüğümde WW yeni seri çıkartmış dedim. tabi sonra yanıldım.
#1 - Eylül 04 2010, 20:57:26
Programmer: CS3-CS4

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.