Alternatifim Cafe

CESEDİ 95 YIL SONRA BULUNDU

Discussion started on Haberler

I. Dünya Savaşı'nda çarpışmış bir askerin cesedi 95 yıl sonra donmuş halde bulundu.Üniformasından çizmelerine kadar büyük ölçüde korunmuş halde kalan cesedin I. Dünya Savaşı sırasında İtalya ile Avusturya-Macaristan arasında bölgede yaşanan çarpışmalarda görev almış bir İtalyan askerine ait olduğu saptandı.

Daily Mail'in haberine göre, Ceset, İtalya'nın kuzeyindeki Canazei bölgesinde bulundu. Avusturya sınırına yakın olan bölge aynı zamanda popüler bir kış sporları merkezi olarak biliniyor.

İtalyan askerin cesedi, bölgede araştırma tarihi malzemeler arayan Dino de Bernardin adlı bir amatör tarihçi tarafından bulundu.


Erimekte olan buzun altında birtakım karaltı gördüğünü söyleyen Bernardin, karaltıya daha yakından baktığında bunun bir asker üniforması olduğunu tespit ettiğini kaydetti.

İtalyan askerin cesedi yerel bir hastanenin morguna kaldırıldı. Cesedin kimliğinin ve ölüm sebebinin anlaşılması için cesede otopsi yapılacağı bildirildi.
#1 - Ağustos 27 2010, 10:30:08
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Artık yok.
asdsafdas
#2 - Ağustos 27 2010, 17:44:19
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

yaklasik yuzyil sonra buz kutlesinin icinde :S son hava bukucu :D
#3 - Ağustos 28 2010, 06:01:50
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Otopsi mi ;S Bu kadar zamandan sonra mı ;S
#4 - Ağustos 15 2011, 22:18:49
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.