Alternatifim Cafe

Çetin ceviz misiniz?

Discussion started on Komik ve/veya İlginç Linkler

Çetin ceviz diye zor insanlara denilir. Ser verir sır vermezler. İnatçıdırlar. Kolay kolay ikna olmazlar hiçbir şeye. Aslında iradeleri güçlü insanlardır. Teslim olmazlar. Başa çıkması zordur... Öte yandan kolay kolay vazgeçmezler, mücadeleci insanlardır... Öyle misiniz merak ettik. Bu testin bilimsel bir açıklaması olduğunu düşünenlerin pek çetin ceviz olduklarını düşünemiyoruz.

http://testyourself.tr.msn.com/olcer/cetin/Test.aspx

Çürük ceviz
Dışardan bakıldığında gayet mağrur ve sert görünüşlü bir yapınız olabilir, ama o kabuğun altında yumuşacık lezzetli bir kişilik var. Çaktırmıyorsunuz ama bazen öyle bir afallıyorsunuz ki neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz. Karar vermekte üstünüze yok, ama kolay kolay harekete geçemiyorsunuz. Henüz kabuğunuzu geçip, çürüklerinizi gören biri çıkmadığı için şanslısınız. Bir an önce yaralarınızı sarıp, kendinizi tamir etmelisiniz.
#1 - Ağustos 13 2010, 02:57:11

Ceviz içi
Bazı tabularınızdan ve kendinize ördüğünüz o sert kabuktan kurtulmuşa benziyorsunuz. Hala sizi koruyan varla yok arası bir kabuğunuz mevcut ama ne sizi sıkıyor bu kabuk, ne de etrafınızdakileri. Aslında bu halinize hayran olanlar çoğunlukta, çünkü o kabuğu kırıp dışarıya çıkmak için verdiğiniz mücadeleyi takdir ediyorlar.

Haklı gibi gibi.
#2 - Ağustos 13 2010, 04:13:29
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Çürük ceviz.
#3 - Ağustos 13 2010, 13:35:16
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

Kırık leblebi
Arada bir çekilmez birine dönüştüğünüz doğru. Ama genellikle başa çıkılamayacak bir inadınız yok. Güler yüzle yaklaşıldığında sizi ikna etmek çok kolay. Açıkçası kararlarınızı aklınıza danışarak almıyorsunuz. Genellikle neşeli birisiniz. Kalbiniz kırıldığında bile ironiye sarılıyor ve geçiştiriyorsunuz. İnsanların ilgisini kederle değil, neşeyle çekiyorsunuz.
#4 - Ağustos 13 2010, 23:57:30
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Hevai

Kırık leblebi
Arada bir çekilmez birine dönüştüğünüz doğru. Ama genellikle başa çıkılamayacak bir inadınız yok. Güler yüzle yaklaşıldığında sizi ikna etmek çok kolay. Açıkçası kararlarınızı aklınıza danışarak almıyorsunuz. Genellikle neşeli birisiniz. Kalbiniz kırıldığında bile ironiye sarılıyor ve geçiştiriyorsunuz. İnsanların ilgisini kederle değil, neşeyle çekiyorsunuz.
#5 - Ağustos 14 2010, 00:16:43

Çetin ceviz
Siz osunuz, yani çetin ceviz. Sizinle aynı tarafta olmayanın vay haline... Sizinle rekabet etmek o kadar zor ki, ya farkınıza varmaması ya da en az sizin kadar çetin bir ceviz olması gerekir. Zor mücadelelerin, anlamlı bir hayatın insanısınız. Lakin zorluğunuz yalnızca kendinize değil. Burnunun dikine giden haliniz, yakınlarınızı da yormuyor değil.
#6 - Ağustos 14 2010, 19:25:54

Ceviz içi.
#7 - Ağustos 21 2010, 20:34:38
Beni sana çağıran her ne ise sustur,
Yaşanınca tükenir bilirsin.

Çetin ceviz. yani inatçı çerkezlerin doğasında var inatçılık :)))99
#8 - Ağustos 21 2010, 21:17:02
« Son Düzenleme: Ağustos 21 2010, 21:17:22 Gönderen: CiRCaSSiaN »
Gözlerimizden deniz akıyor kapkara... (21 mayıs 1864)

Ceviz içi
Bazı tabularınızdan ve kendinize ördüğünüz o sert kabuktan kurtulmuşa benziyorsunuz. Hala sizi koruyan varla yok arası bir kabuğunuz mevcut ama ne sizi sıkıyor bu kabuk, ne de etrafınızdakileri. Aslında bu halinize hayran olanlar çoğunlukta, çünkü o kabuğu kırıp dışarıya çıkmak için verdiğiniz mücadeleyi takdir ediyorlar.

Haklı gibi gibi.

Den den
#9 - Ağustos 23 2010, 09:34:51

Köpek ürür,
Kervan yürür.

Çetin ceviz
Siz osunuz, yani çetin ceviz. Sizinle aynı tarafta olmayanın vay haline... Sizinle rekabet etmek o kadar zor ki, ya farkınıza varmaması ya da en az sizin kadar çetin bir ceviz olması gerekir. Zor mücadelelerin, anlamlı bir hayatın insanısınız. Lakin zorluğunuz yalnızca kendinize değil. Burnunun dikine giden haliniz, yakınlarınızı da yormuyor değil.
#10 - Ağustos 23 2010, 17:59:29
Kimseyi tanıyamıyorum. Daha doğrusu kendimi tanıyamıyorum . Ben kimimki sizleri tanıyayım.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.