Alternatifim Cafe

Türklerin deodorant sorunu var

Discussion started on Magazin

25 Haziran'da İstanbul İnönü Stadyumu'nda konser veren Alice in Chains grubu, internet sitelerinden Türkiye'ye ve Türklere hakaretler yağdırdı.Dünyaca ünlü Amerikalı rock grubu Alice in Chains, 25 Haziran'da Sonisphere Müzik Festivali kapsamında İstanbul İnönü Stadyumu'nda sahneye çıktı. Grup üyeleri, resmi internet siteleri www.aliceinchains.com'da İstanbul'da yaşadıklarını anlatan bir yazı yayınladı. İstanbul'a gelmeden önce "terör saldırısı olabileceği" konusunda uyarıldıklarını anlatan grup, Türkler'in 'deodorant sorunu' yaşadığını iddia etti. İşte tartışmalara neden olacak o yazı:

"HİÇ GÜVENDE HİSSETMEDİM"
"Daha önce İstanbul gibi bir şehirde hiç bulunmadık. Dünyanın en büyük dördüncü şehri ve kültür olarak Amerika'dan çok farklı. Bu farklılıklardan biri de deodorant. Otelde üç kez boş bir asansörle 7'nci kata çıktım, her defasında kusmak üzereydim. Benden önce asansörü kimler kullandı bilmiyorum ama kötü kokularını bırakmışlardı. Ne yazık ki konser tarihi ve hava koşulları yüzünden gezme fırsatı bulamadım. Biz gelmeden bir gün önce İstanbul'da bomba patlamıştı ve konserin de terörün hedefi olduğu yönünde duyumlar aldık. Otelin girişinde metal dedektörler vardı. Eğer teröristler dürüst ve kurallara uyan adamlar olsalardı, kesin yakalanırlardı. Ama dedektörlerden geçip, alarmı kapayarak yollarına devam da edebilirlerdi, tıpkı lobide gördüğüm adam gibi. Kendimi güvende hissetmedim. İstanbul'daki konserde şartlar çok da iyi değildi.

"KULİSTE BİR GRUP BAŞIBOŞ İNSAN VARDI"
En azından bir bomba imha ekibi, bir çift eğitimli köpek ve bir ton güvenlik personeli vardı. Önemli bir iş yapıyorlardı ama kulise gelen başıboş insanları engellemekte çok ağırdılar. Daha önce kuliste hiç bu kadar çok insan görmemiştim. Ve birçoğunun kimliği yoktu ve birçoğu da yolumu kapatmaktan başka bir şey yapmıyordu.

Tekrarlayacak olursam, kendimi hiç güvende hissetmedim. İşin iyi tarafı bomba patlayacak olursa en azından benle bomba arasında 30 kişilik bir sığınak olacaktı.
#1 - Temmuz 20 2010, 17:40:35
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Yeni!
keske o otuz kisi size fiili bilmem ne :) tovbe tovbe
#2 - Temmuz 20 2010, 17:51:48
« Son Düzenleme: Temmuz 21 2010, 16:23:36 Gönderen: tada »
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Zeitgeist

Layne Staley olsaydı böyle demezdi. :w Ben bu Alice in Chains'i zerre sevmiyorum, eskisiyle kıyaslamak bile yersiz.

Ayrıca siz ne biçim grunge grubusunuz lan ayılar. Grunge'ın kelime anlamını bilmiyor musunuz daha? Gidin lan gelmeyin bi daha.

Herkes sizi yuhaladı diye böyle yapıyorsunuz tabii. -_-
#3 - Temmuz 20 2010, 20:31:58

Amerikalı rock grubu Alice in Chains'in, Türkiye ve Türklere hakaret etmeleri nedeniyle gelen tepkilerden dolayı aynı sitede özür mesajı yayınlandı.

Dünyaca ünlü Amerikalı rock grubu Alice in Chains, 25 Haziran'da Sonisphere Müzik Festivali kapsamında İstanbul İnönü Stadyumu'nda sahneye çıkmıştı. Konserin ardından grubun resmi internet sitesinde bir yazı yayınlandı. "Alice in Chains ve beraberindeki ekibin Türkiye'deyken terör korkusu yaşadığı" ve "Türkler'in ter koktuğu" iddialarıyla kaleme alınan yazı, büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine aynı sitede bir özür mesajı yayınlandı. "İstanbul'u tekrar ziyaret etmek" başlıklı özür yazısında şu satırlara yer verildi:

Yazı özensiz ve ruhsuzdu
"İstanbul'dan yazdığım yazıya alınanlardan özür dilemek için bunu yazıyorum. Kimseyi incitmek istememiştim ama yazıyı yeniden okuyunca neden sinirlenildiğini anladım. Yazı özensiz ve ruhsuzdu, onu blog'dan çıkardım. İstanbul'da iş yaptığım herkes arkadaşça ve yardımseverdi. Keşke dışarı çıkıp şehri görebilmek için daha fazla zamanım olsaydı. Kimseye hakaret etmek istemedim. Yazımdan dolayı incittiğim herkesten özür dilerim." Özrün ardından, yazının siteden tamamen kaldırılmadığı, yalnızca deodorantla ilgili paragrafın çıkarıldığı dikkat çekti.
#4 - Temmuz 20 2010, 21:33:53
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Zeitgeist

Adam olsun Jerry. ;)
#5 - Temmuz 20 2010, 21:41:42

Kuliste ki başı boşların çoğu sizin kim olduğunuzu bile bilmiyordur
Konser varmış oo gelelim diye gelmişlerdir
Yüzsüzler,böle güzel şehri nerde bulacaklar
#6 - Temmuz 20 2010, 22:05:13
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Zeitgeist

Kuliste ki başı boşların çoğu sizin kim olduğunuzu bile bilmiyordur
Konser varmış oo gelelim diye gelmişlerdir
Yüzsüzler,böle güzel şehri nerde bulacaklar
O gün herkes rammstein için gelmişti. :Ç
#7 - Temmuz 20 2010, 22:11:31

Hevai

Ahhh biz sizin o  deodorantı bulma hikayinizi de biliriz.
#8 - Temmuz 21 2010, 13:06:56

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.