Alternatifim Cafe

'Kedi dışkısından kahve helal'

Discussion started on Haberler

Endonezya Ulema Konseyi, ülkede misk kedisinin dışkısından çıkarılan kahvenin, Müslümanlar için "helal" olduğunu ilan etti.Ulema Konseyi, bir din adamının, dünyanın en pahalı kahvelerinden biri olan, misk kedisinin dışkısından çıkarılan kahvenin "helal" olmayabileceği yönündeki açıklamasının ardından bugün uzun bir müzakere sürecinden sonra Müslümanların, Kopi Luwak adıyla bilinen bu kahvenin, çekirdekleri yıkandığı sürece içebileceğini bildirdi.
 
Konseyin başkanı Maruf Amien, Kopi Luwak'ın çekirdekleri yıkandığı takdirde üretilmesine, satılmasına ve içilmesine izin verildiğini söyledi.
 
Kopi Luwak, misk kedilerinin yediği kahve çekirdeklerinin, hayvanların midelerinde fermente olup dışkılarıyla atıldıktan sonra kavrularak kullanılıyor.
 
Endonezya'nın Cava, Sumatra ve Sulavesi adalarında üretilen Kopi Luwak'ın kilosu, internet üzerinden 200 dolardan alıcı bulabiliyor.
 
Söz konusu kahveden, dünyada yılda sadece 450 kilogram üretildiği biliniyor.
#1 - Temmuz 20 2010, 17:31:40
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Ulemalarda kafayı yemiş , yakında at dışkısından daha sert bişeyler yaparlar .p
#2 - Ağustos 16 2011, 01:33:27
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.