Alternatifim Cafe

LeBron James Miami Heat'de

Discussion started on Basketbol

Ve LeBron açıkladı


NBA’de uzun süredir hangi takıma gideceği büyük merak konusu olan LeBron James, son kararını açıkladı. Süper yıldız, yeni sezonda Miami Heat forması giyecek.
Ve LeBron açıkladı

NBA’de haftalardır cevabı aranan LeBron James yeni sezonda hangi takımın formasını giyecek? sorusunun yanıtını, yıldız oyuncu özel bir canlı yayında verdi. Kral lakaplı oyuncu, Dwyane Wade-Chris Bosh ikilisini de kadrosunda bulunduran Miami Heat’in başarısı için ter dökecek.


İşte LeBron'un karar anıBirçok takım, yıllar öncesinden James’in başını çektiği yıldız oyuncuları kadrosuna katabilmek için maaş sınırında boşluk yaratma çalışmasına başlamıştı. Bütün çabaların ardından gözler LeBron’un üzerine çevrildi ve yıldız oyuncu, ESPN'de 1 saat süren özel bir canlı yayında hangi takımın formasını giyeceğini açıkladı. Süper yıldız, tercihini Dwayne Wade ve Chris Bosh'lu Miami Heat'ten yana kullandı.

Yayın gelirinin bir çocuk fonuna bağışlandığı program büyük bir heyecanla takip edildi. Yeni bir web sitesi ve sosyal paylaşım ağı açan James, aldığı kararını, daha önceden belirttiği gibi, ilk önce bu siteye üye olanlarla paylaştı. Süper yıldızın katıldığı canlı yayın sosyal paylaşım sitelerinden de büyük bir ilgi görürken, organizasyon bir transfer haberinin çok ötesine geçti.

Geçtiğimiz gün süper yıldızı Dwayne Wade ve Toronto Raptors’ın yıldızı Chris Bosh ile anlaşan Miami Heat; LeBron James’i de kadrosuna katarak NBA’de şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri haline geldi.

Kararını açıkladıktan sonra kısa bir değerlendirme yapan süper yıldız, "Şimdi ve gelecekte kazanmak için bu en iyi fırsat. Bu oyunda kazanmanın benim için anlamı çok büyük" dedi.

Hayal kırıklığına uğrayan Cleveland Cavaliers taraftarlarına da seslenen LeBron, "Cleveland taraftarları karışık duygular içinde olabilir doğal olarak. Ancak Akron her zaman benim evim olacak" şeklinde konuştu.

Miami'nin bir diğer yıldızı Dwyane Wade, 'bu çılgınlık olacak' derken, aynı zamanda forma numarası da olan, 3 rakamının büyülü olduğunun altını çizdi. Chris Bosh ise, LeBron'un verdiği kararın ardından heyecanını Twitter'da yazdığı mesajlarla paylaştı.

Son 2 sezonun en değerli oyuncusu seçilen James, 2003 yılı draftında Cleveland Cavaliers tarafından ilk sırada seçilmiş ve burada geçirdiği 7 sezon içinde şampiyonluk sevinci yaşayamamıştı.
#1 - Temmuz 09 2010, 13:42:04
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

miami süper oldu şimdi..bu ligi çok karıştıracaklar.bu sene miami'nin senesi olacak..

leBron-wade-bosh..nba'nin en iyi 10 oyuncusundan 3'ü aynı takımda buluştu.daha ne olsun..

bu sene lakers-miami finalini izleyeceğiz gibi..
#2 - Temmuz 09 2010, 13:44:03
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.