Alternatifim Cafe

Algı kapılarınız açık mı?

Discussion started on Komik ve/veya İlginç Linkler

Algının zekayla ilişkisi yalnızca dolaylı. Doğrudan ilişkili olduğu şeylerse muhtemelen motivasyon ve merak… Etrafınızda olup bitenlere karşı ilgiliyseniz, onları kendinizce anlamlandırmak için çaba da harcarsanız. Ama ilginizi çekmeyen şeyleri algılamakta da zorlanırsınız… Test bu anlamda algınızın ne kadar açık olduğunu ölçmeye uğraşacak. Bizi yanlış algılamayınız, bilimsel hiçbir motivasyonumuz yok.

http://testyourself.tr.msn.com/olcer/algi/Test.aspx

Algı ustasısınız
Siz yalnızca algılamıyor, başka insanların algılarını da yönetiyor ve yönlendiriyorsunuz. Bir tür manipülatörsünüz. İşinize geldiği gibi algılamakta ve algıladıklarınızı istediğiniz şekilde yansıtmakta bir hayli beceri ve tecrübe sahibisiniz. Açıkçası tehlikeli birisiniz. Yalnız bu tehlike arada bir size de yönelebilir. Bir bakmışsınız kendinizi kandırıvermişsiniz. Kim ister ki böyle bir şeyi?
#1 - Haziran 27 2010, 01:10:30

Proculianus

Algı ustasısınız
Siz yalnızca algılamıyor, başka insanların algılarını da yönetiyor ve yönlendiriyorsunuz. Bir tür manipülatörsünüz. İşinize geldiği gibi algılamakta ve algıladıklarınızı istediğiniz şekilde yansıtmakta bir hayli beceri ve tecrübe sahibisiniz. Açıkçası tehlikeli birisiniz. Yalnız bu tehlike arada bir size de yönelebilir. Bir bakmışsınız kendinizi kandırıvermişsiniz. Kim ister ki böyle bir şeyi?

-Ben isterim.
#2 - Haziran 27 2010, 01:29:22

benim algı kapım değil, test sayfam bile açılmadı. nasıl algılayayım şimdi!
#3 - Haziran 27 2010, 01:46:02

Algı ustasısınız
#4 - Haziran 27 2010, 01:57:31
Beni sana çağıran her ne ise sustur,
Yaşanınca tükenir bilirsin.

hah, ben de ustaymışım. itiraf etti.
#5 - Haziran 27 2010, 02:17:17

Algı kapılarınız açık
Algı kapılarınız sonuna kadar açık. Etrafta neler olup bittiğini merak ediyor, gerekirse araştırıyor, üzerine düşünüyor ve kafanızda belli kategorilere koyuyorsunuz. Bu nedenle tecrübe edinme hızınız etraftakilere göre hayli yüksek. Çabuk öğreniyor, kavrıyor ve gerçekleri bulundukları kategorilere yerleştiriyorsunuz. Dolayısıyla edindiğiniz önce bilgi, kafanızın karışmasına ya da dağılmasına sebep olmuyor.
#6 - Haziran 28 2010, 22:55:15

algı sandıklara kaldırdım
üstüneeğ yükler yükledim
kimseler açmasın diğye
kilitlerime kilit ekledim.
#7 - Haziran 28 2010, 23:42:22
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Algı ustasısınız
#8 - Haziran 29 2010, 01:22:39
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Hevai

Algı kapılarınız yarı açık
Algı kapınızdan içeri bir tecrübenin girebilmesi için ya sizin tarafınızdan seçilmiş ya da kapıyı çok zorlamış olması gerekiyor. Aksi deneyimlere genellikle kapalısınız. Seçilmiş deneyimler iyi de, zorlayıcı deneyimler arada bir hayatla ilgili ciddi şoklar yaşamanıza neden oluyor. Hazırlıksız yakalanıyorsunuz. Anlam veremiyor ve "neden ben?" sorusunu soruyorsunuz. Oysa kapıyı biraz daha aralasanız hiç de yalnız olmadığınızı göreceksiniz.
#9 - Temmuz 08 2010, 19:57:11

Algı ustasısınız
#10 - Temmuz 10 2010, 17:48:19
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Bir tür manipülatörüm kesinlikle  (6)
#11 - Temmuz 11 2010, 16:39:43
Montla Sıç!

Algı ustası.
#12 - Temmuz 11 2010, 18:09:37
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.