Alternatifim Cafe

"Vahiy geldi, öldürdüm"

Discussion started on Haberler

Piskopos Luigi Padovese'nin katil zanlısı Murat Altun'un 'Vahiy geldi öldürdüm' şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bıçaklanarak öldürülen Papalık Anadolu Temsilcisi Piskopos Luigi Padovese'nin katil zanlısı Murat Altun'un avukatı Cihan Önal, '' Cinayet siyasi değil, münferit bir olaydır. Müvekkilim çeşitli ruhsal sorunlar yaşıyor'' dedi.

Dün bıçaklanarak öldürülen Padovese'nin katil zanlısı olarak tutuklanan Murat Altun'un avukatı Cihan Önal, adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avukat Önal, müvekkilinin çeşitli ruhsal bozukluklar geçirdiğini, kullandığı ilaçların da ortada olduğunu belirterek, ''Kendisi, cinayetle ilgili her şeyi itiraf etmiştir'' dedi.

Müvekkilinin cinayeti tek başına işlediğini, hiç kimsenin etkisi ve yönlendirmesi altında kalmadığını, kimsenin de kendisine yardımcı olmadığını söylediğini anlatan Avukat Cihan Önal, şöyle devam etti:

''Bizim de gördüğümüz kadarıyla müvekkilim ruhsal bozukluklar geçiriyor. Müvekkilim, 3-4 yıldan beri Padovese'nin yanında çalışmaktadır. Dosyada gizlilik kararı olduğu için aslında daha fazla bilgi alamıyoruz. Dava süresince Adli Tıp Kurumuna ve çeşitli sağlık kuruluşlarına başvurulacak, gerekli açıklamalar da dava aşamasında yapılacak.''

Müvekkilinin, cinayeti bıçakla işlediğini itiraf ettiğini vurgulayan Cihan, ''Cinayeti neden işlediği konusunda da net bir şey söylemiyor. Aslında çelişkili ifadeler de veriyor'' diye konuştu.

VAHİY GELDİ İDDİASI

Avukat Önal, bir gazetecinin, Murat Altun'un, ''Vahiy geldi öldürdüm'' şeklinde ifade verdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Müvekkilimin psikolojisi bozuktu, sorunları vardı, tedavi görüyordu. İfadesinde vahiy geldiğini söylemiş ama psikolojik sorunları var, böyle bir ifade kullanmış'' diye konuştu.

Önal, bugün öğle saatlerinde Murat Altun'un ailesi ile basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.

Murat Altun'un, din değiştirdiği yönündeki iddiaların da doğru olmadığını belirten avukat Cihan Önal, müvekkilinin Müslüman olduğunu söylediğini kaydetti.

EZAN OKUMAK İSTEDİ

Gözaltına alındıktan sonra iki ayrı bıçak kullanarak Padovese'yi öldürdüğünü itiraf eden zanlı Murat A.'nın geceyi geçirdiği Asayiş Büro Amirliği'nde bir ara ezan okumaya kalkıştığı, daha sonra Kur'an-ı Kerim, İncil ve Tevrat istediği öğrenildi. Sabahın erken saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilen Murat A., çelik yelek giydirilerek özel harekat polis aracıyla İskenderun Adliyesi'ne götürüldü. Murat A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sadakatinden hiçbir zaman şüphe etmediği 5 yıllık makam şoförü ve koruma görevlisi tarafından boğazı kesilerek öldürülen Anadolu Kiliseleri Episkoposu Luigi Padovese'nin, cinayet günü Murat A.'yı Cumhuriyet Mahallesi'ndeki evinden kendi otomobiliyle alarak yazlık eve götürdüğü öğrenildi.
#1 - Haziran 04 2010, 19:24:23
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


vahiy sana mı gelecekti .S
#2 - Ağustos 16 2011, 01:55:46
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.