Alternatifim Cafe

'İspanya Dünya Kupası'nda hakem satın alacak'

Discussion started on Dünya Futbolu

İngiltere'nin 2018 Dünya Kupası adaylık komitesi başkanı Lord Triesman'ın iddiaları ada basınında büyük yankı uyandırdı.

Gazetelere göre Triesman, İspanya'nın bu yaz Güney Afrika'da yapılacak Dünya Kupası’nda hakemleri satın almak için Rusya'dan destek alacağını bunun karşılığında da 2018 adaylığından çekileceğini iddia etti.

İngiltere'nin 2018 adaylık komitesi başkanı Lord Triesman'ın geleceği sorgulanmaya başladı. 2007 yılından beri görevinin başında olan Triesman'ın gizli olarak kaydedilmiş bir konuşmasının detayları Daily Mail tarafından yayınlandı. Habere göre, Triesman 2008 yılında bir ilişki yaşadığı  eski yardımcısı Melissa Jacobs'a  "İspanyollar, Güney Afrika'da hakem satın almaya çalışıyor. Bu konuda onlara Ruslar yardımcı olacak. Bunun karşılığında da İspanya 2018 Dünya Kupası adaylığından çekilecek" dedi.

İngiltere Federasyonu konu hakkında açıklama yapmadı. Ancak, BBC'nin internet sayfasına göre, İngiltere Federasyonu’nun FIFA’ya, İspanya ve Rusya Federasyonlarına sözkonusu iddiaya paralel bir görüşleri olmadığını bildirdi.

2018 Dünya Kupası için adaylık dosyalarının son hali cuma günü FIFA'ya teslim edildi. İngiltere, Rusya, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin dışında İspanya ile Portekiz, Belçika ile de Hollanda ortak başvuruda bulundu. 
#1 - Mayıs 16 2010, 16:15:28
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.