Alternatifim Cafe

Avea, YGS sonuçlarını abonelerine ulaştıracak

Discussion started on YGS - LYS - SBS - KPSS

Avea, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarını, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandığı anda abonelerine ulaştıracağını duyurdu.

Avea'dan yapılan açıklamada, Avea'nın çözüm ortağı ESTER ve ÖSYM işbirliği ile gerçekleştirilen ''Mobilöğren ÖSYM Mobil Bilgi Servisi'' sayesinde Avea abonelerinin YGS sonuçlarını ÖSYM tarafından açıklandığı anda kısa mesaj ile öğrenilebilecekleri belirtildi.

Servisten yararlanmak isteyen adayların ''KAYIT - boşluk - TC Kimlik Numarası'' yazıp, 3366'ya mesaj göndererek servise kayıt yaptırmalarının yeterli olduğu dile getirilen açıklamada, servise kayıt olduktan sonra 5 arkadaşını öneren Avealı adayların, arkadaşları da servise kayıt olurlarsa YGS ve Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarını ücretsiz olarak öğrenme şansına sahip olacakları ifade edildi.

Kampanyadan yararlanmak isteyen Avea abonelerinin, ''ÖSYM - boşluk - CEP1 CEP2 CEP3 CEP4 CEP5'' yazıp 3366'ya 0,40 lira karşılığında mesaj göndermelerinin yeterli olacağı kaydedildi.

Adayların ayrıca ''sorgulama YGS - boşluk - TC Kimlik No'' yazıp, 3366'ya mesaj göndererek, sonuçlar açıklandıktan sonra da puanlarını öğrenebilecekleri, adayların LYS sonuçları için servise tekrar kayıt olmalarının gerekmediği bildirildi.

Servise kayıt olan adayların YGS sonuçlarını 3 mesaj, LYS sonuçlarını girilen sınav sayısına bağlı olarak maksimum 10 mesaj, yerleştirme sonuçlarını ise 1 mesaj olarak alacakları belirtildi.
#1 - Nisan 27 2010, 12:23:31
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Zeitgeist

Ya olm basın gidin ya ! Sabah uyanıyorsunuz, gelen mesaj '185 puan aldınız'. Yok lan kabullenemem bunu. (6)
#2 - Nisan 27 2010, 12:28:23

Ahaha (6) 'Gösterilecek bir şey yok' diye boş mesaj gelmesi daha vahim.
#3 - Nisan 27 2010, 12:33:11
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Zeitgeist

Olm 1 sene boşuna çalışmışsın bu puan ne ezk diye de bi mesaj gelebilir. :B
#4 - Nisan 27 2010, 12:55:48

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.