Alternatifim Cafe

En Saçma Seks Mitleri

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

Eğer biri size mastürbasyonun gözünüzü kör edeceğini söyleseydi nasıl bir tepki verirdiniz? Veya bir erkeğin yılda 12'den fazla seks yapmasının sağlığa zararlı olduğunu?

Tarih boyunca bir tabu haline dönüşmüş seks olgusu bugüne kadar birçok seks uzmanı tarafından farklı şekillerde ele alınmış ve birçoğu tarafından da hayatınızı resmen karartacak sonuçlara ulaşılmıştır.

İşte size farklı farklı zamanlarda açıklamalarda bulunmuş beş seks uzmanının birbirinden yanlış saptamaları...

Samuel Auguste Tissot (1728 - 1797)Vatikanlı fizikçi dönemin en bilinen bilim adamlarından biri. Seks konusunda da birçok araştırması olan Tissot'un muhafazakarlık ötesi olarak değerlendirebileceğimiz araştırma sonucu da oldukça ilginç.

Tissot yazdığı kitapta çok mastürbasyon yapan kişilerin beyinlerinin zaman içinde deforme olduğunu ve zihinlerinin mastürbasyondan dolayı hasar gördüğünü iddia ediyor. Kitapta sunduğu saptamalarda bu kişilerin belli bir süreden sonra konuşamaz hale geleceklerini ve en sonunda da akıllarını tamamen yitireceklerini belirtiyor.

Günümüzde böylesine komik bir düşünceye kim inanır merak ediyoruz doğrusu!

Dr. Sylvester Graham (1794 - 1851)1800'lü yılların adeta bir fikir çöplüğüne dönüşmüş ilk yıllarında seks üzerine kafa yormuş Sylvester Graham isimli bilim adamı, gerçekten altın değerinde bir fikir ortaya atmış.

Graham meni olarak da bilinen spermin insan hayatı için oldukça önemli olduğunu ve erkeklerin vücutlarındaki bu sıvıyı kendilerine saklamaları gerektiğini, çok fazla harcamamaları gerektiğini ortaya attı. Bu nedenle yılda 12 kereden fazla seks yapmanın sağlığa büyük zararı olduğunu vurguluyor.

Bugün yine böyle bir fikre tüm insanlık adına gülüp geçiyoruz....

Havelock Ellis (1859 - 1939)İngiliz seksolog Havelock Ellis de ilginçtir ki hayatı boyunca hiç seks yapmamış fakat konu üzerine oldukça fazla kafa yormuş. Homoseksüellik üzerine açıklamalarda bulunan Ellis, homoseksüelliği bir suç olarak görüyor.

32 yaşında bir lezbiyenle hayatını birleştiren Ellis'in evlendiği güne kadar bakir olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Eşinin lezbiyen olmasından dolayı ölünceye kadar hiç cinsel birliktelik yaşamadığı da olasılıklar dahilinde. Ellis ilk ereksiyonunu da evlendikten sonra eşini duştan çıkarken çıplak bir halde gördüğünde yaşadığını kitabında anlatıyor.

Richard Freiherr von Kraft-EbingAlman psikiyatr'ın uzmanlık alanı mazoşizm. Kadın orgazmı üzerine de detaylı araştırmaları bulunan uzmanın esas ilgi alanı sapkınlıklar. Kitabında yer alan bilgilerde, sonu üremeyle noktalanmayan cinsel her türlü birleşmeyi sapıklık olarak değerlendiriyor.

Sadece üreme için gerçekleştirilen cinsel birleşmeleri etik ve doğru buluyor. Bunun dışındaki her ilişkiyi tecavüz veya cinsel sapıklık olarak nitelendiriyor. Erkekteki mazoşist duygular için de aynı savunmayı yapıyor. Mazoşist eğilimlerle gerçekleştirilmiş seksin ardından bir doğum olayı gerçekleşiyorsa bu sapıklık değildir diyen seksoloğumuza yine gülmekten başka bir tepki veremiyoruz.

Heba Kotb (1967 - ....)Heba Kotb doğunun en bilinen seksologlarından. Mısırlı Kotb, kadın cinselliği üzerine yoğunlaşmış. Kadınların evlilik öncesinde kendine asla dokunmaması gerektiğini savunan Heba Kotb, evleninceye kadar kadınların temiz ve tabir yerindeyse lekesiz olması gerektiğini vurguluyor. Tüm kadınlara Allah sabır versin!
#1 - Nisan 04 2010, 22:23:39
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Zeitgeist

Freud'da olmalı bu listede.
#2 - Nisan 04 2010, 23:01:52

Alıntı
32 yaşında bir lezbiyenle hayatını birleştiren Ellis'in evlendiği güne kadar bakir olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. Eşinin lezbiyen olmasından dolayı ölünceye kadar hiç cinsel birliktelik yaşamadığı da olasılıklar dahilinde. Ellis ilk ereksiyonunu da evlendikten sonra eşini duştan çıkarken çıplak bir halde gördüğünde yaşadığını kitabında anlatıyor.

Sakalının sol tarafı bu yüzden çıkmamış galiba (6)
#3 - Nisan 11 2010, 15:05:58

Freud yine iyi la.
#4 - Nisan 16 2010, 17:15:33
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.