Alternatifim Cafe

Nokia'dan "mükemmel" cep!

Discussion started on Nokia

Kullanıcılar söylüyor, Nokia dinliyor.Mükemmel cep telefonu nasıl olmalı? Nokia, işte bu sorunun cevabını arıyor. Peki bulunca ne olacak?

Her yeni cep telefonu çok sevilse bile, kullanıcılar tarafından en azından birkaç özelliği nedeniyle eleştirilir. Nokia, mükemmel cep telefonunun nasıl olması gerektiğini kullanıcılara sorarak tüm bu eleştirilere son noktayı koymayı hedefliyor. Özel olarak hazırladığı bir web sayfasında her hafta kullanıcılara, farklı özelliklere göre mükemmel bir cep telefonunun nasıl olması gerektiğini soruyor ve sonucunda gelmiş geçmiş en iyi cep telefona ulaşmayı hedefliyor.

Şu adresten ulaşabileceğiniz web sayfasından, cep telefonunun özelliklerinin nasıl olması gerektiğini kendiniz belirleyebilirsiniz. Nokia beklentilerinizin gerçekçi olması sayfaya için bir de kontrol mekanizması eklemiş. Eğer beklentileriniz gerçekçi değilse, tercihinizi Nokia'ya iletemiyorsunuz.

Peki ama Nokia mükemmel telefonu üretecek mi?

Nokia'nın ilk soruları cep telefonunun şekli ile ilgili. Ardından işletim sistemi tercihleri sorulacak, ardından ise sıra bağlantı seçeneklerine gelecek. Bunların ardından ise kamera ve diğer özellikler konusunda oy verilebilecek.

Nokia bu sayede kullanıcıların tam olarak istedikleri gibi bir telefonun nasıl olacağını öğrenmeyi hedefliyor ama en baştan ortaya çıkabilecek ürünün mükemmel olduğu kadar gerçek dışı olmasından endişe ettiği için bu telefonu üretmeye söz vermiyor...
#1 - Mart 21 2010, 15:24:15
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


nokia öncelikle eskileri kopyalamayı bıraksın. 5800 ın çakmalarını sürekli üretti durdu. şu üstteki resimlerde tam bir hüsran
#2 - Nisan 19 2010, 13:30:03

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.