Alternatifim Cafe

R. A. Salvatore

Discussion started on YazarlarRobert Anthony Salvatore (d. 20 Ocak 1959) ABD'li fantezi kurgu ve bilim kurgu yazarıdır. En çok Unutulmuş Diyarlar romanları, İblis Savaşları Destanı ve Yıldız Savaşları romanları ile bilinir.

Salvatore en:Leominster, Massachusetts'de doğdu. Yedi kişilik bir ailenin en küçüğü idi. Kendisine yılbaşı hediyesi olarak J. R. R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi'ni okuduktan sonra İletişim diploması aldığı üniversiteden bir de İngilizce diploması aldı. Yazar olmadan önce barlarda sorun çıkaranları dışarı atarak hayatını kazanıyordu.

İlk basılan ilk romanı 1988'de TSR'dan çıkan Buzyeli Vadisi Üçlemesi'nin ilk kitabi olan Kristal Parçası'dır. Unutulmuş Diyarlar için birçok kitap yazdı. Ayrıca İblis Savaşları Destanı, kendi oluşturduğu hayali dünya Corona'da geçen birkaç roman ve Yıldız Savaşları romanları yazdı.

En tanınmış karakterleri arasıda drow Drizzt Do'Urden yer alır.

Romanlara ek olarak Unutulmuş Diyarlar: Şeytan Taşı (Demon Stone) adlı video oyunun da hikâyesini yazdı. Oyun Atari tarafından yayınlandı.

Yoğun ve ayrıntılı savaş sahneleri ile tanınmaktadır. Bunda eski bir b.oksör ve kabadayı olmasının etkisi olduğu sanılmakta.
#1 - Mart 20 2010, 21:51:48
« Son Düzenleme: Mart 20 2010, 21:52:19 Gönderen: Lyssa Hypnos »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.