Alternatifim Cafe

Facia unutulmadı..

Discussion started on Dünya Futbolu

6 Şubat 1958'de Belgrad dönüşü yakıt ikmali için indiği Münih'ten havalanmaya çalışırken düşen uçakta hayatını kaybeden 8'i Manchester Unitedlı 23 İngiliz vatandaşı ülke genelindeki törenlerle anıldı.

Aralarında Manchester Unitedlı oyuncular Geoff Bent, Roger Byrne, Eddie Colman, Duncan Edwards, Mark Jones, David Pegg, Tommy Taylor ve Liam (Billy) Whelan'un da olduğu 23 İngiliz vatandaşının 6 Şubat 1958'de hayatını kaybettiği uçak kazası ülke genelinde yapılan anma törenleriyle bir kez daha hatırlandı.

5 Şubat 1958 tarihinde Şampiyon Kulüpler Kupası çeyrek final rövanş maçında Kızılyıldız ile Belgrad'da karşılaşam ManU'yu mücadelenin ertesi gününde İngiltere'ye dönüşte taşıyan 609 sefer numaralı Lord Burgh-Ley adlı uçak Münih'e yakıt ikmali için inmişti.

Kötü hava koşulları sebebiyle kalkışta hayli zorlanan uçak üçüncü denemesinde pist yakınındaki bir eve çarpmış ve çıkan yangında 23 kişi hayatını kaybetmişti.

Old Trafford'da Manchester United ve Portsmouth arasında oynanan 25. hafta mücadelesinin başlama vuruşu öncesinde de facianın anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, iki takım da sahaya kollarındaki siyah bantlarla çıktı.
#1 - Şubat 06 2010, 19:50:05
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.