Alternatifim Cafe

YouTube yeniden doğdu

Discussion started on Network, İnternet ve Güvenlik

YouTube sonunda dediğini yaptı, tepeden tırnağa büyük bir değişime imza attı. İşte o değişiklikler...

YouTube'da bugüne kadar pek çok ufak tefek değişiklik gerçekleşti, yeni özellik eklendi. Ancak bu sefer YouTube kökten değişti.

Eklenen yeni özellikler biriktikçe daha da dağınık ve kullanışsız bir hal alan YouTube sayfaları bu defa kapsamlı bir yeniden tasarımdan geçti. YouTube, kullanıcılardan gelen istekleri göz önüne alarak büyük değişiklikler yaptı. Yeni değişiklikler ile daha temiz ve kullanışlı hale gelen YouTube arayüzü, herkes için varsayılan arayüz haline getirilmeden önce tekrar kullanıcıların görüşleri alınacak.

Gereksiz yazı ve grafiklerin atıldığı yeni arayüz, sık kullanılan popüler özellikleri daha ön plana çıkarttı. Eski arayüze çok alışkın olanlar için hala bu seçenek açık. Ancak yeni arayüzde görüntülenen video çok daha iyi konumlandırıldı. Bu temizlikte, video izleme sayfalarında YouTube'un "Broadcast yourself" sözü bile ortadan kaldırıldı.

Yeni sürüm ile birlikte ortadan kalkan özellikler arasında yıldızlı not verme de var. Artık sadece iki seçenek var, sevdiniz ya da sevmediniz.

Yorumların üstünde yer alan ve alttaki yazıların yorumlar olduğunu belirten başlık bile bu temizlik ile birlikte kaldırılmış.

YouTube bu değişiklik ile iyice Google'a benzemiş durumda, daha temiz ve daha pratik. YouTube bunun daha ilk deneme olduğunu belirtiyor. Eğer kullanıcılar YouTube'un temizliği biraz fazla kaçırdığı düşünür ve eski arayüz öğelerinden bazılarını geri isterse, YouTube bunları geri koyacak.

Sitede tamamen değişmeyen bir özellik ise arama sonuçları oldu. Ancak yeni bir format henüz deneme aşamasında. Bu yeni formatta izlenmekte olan video küçük bir pencerede ekranda izlenmeye devam edecek. Böylece yeni bir şey ararken, açık olan video kapatılmamış olacak.
#1 - Ocak 26 2010, 12:59:20
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.