Alternatifim Cafe

Groove Armada

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Yeni!

Andy Cato ve Tom Findlay tarafından 1996 senesinde Londra’da kurulan İngiliz elektronik müzik grubu Groove Armada, 1997 senesinde yayınladıkları “4 Tune Cookie” ve “At the River” single’ları ile isimlerini müzik dünyasında duyurdular.

1999 senesinde “Vertigo” adlı 2. albümünü müzikseverlere ileten Groove Armada, albümüyle İngiltere listelerinde 23 numaraya yerleşti. Albümden en iyi çıkışı “I See You Baby” single’ının İngiltere listelerinde 12 numara olmasıyla yakalayan grup, 2000 senesinde ise “Vertigo” albümünde yer alan parçaların remixlerinden oluşan “The Remixes” adlı remix albümünü yayınladı.

Aynı sene ‘Back to Mine’ serisi altında bir albüme imza atan ikili, 2001 senesinde ise “Goodbye Country (Hello Nightclub)” adlı albümle müzikseverlerin karşısındaydı.

“Goodbye Country (Hello Nightclub)” albümüyle temposunu arttıran Groove Armada, albümüyle İngiltere listelerinde 5 numara olmayı başardı. Albümle Billboard Top Elektronik Albümler listelerinde ise 7 numaraya yerleşen grup, albümden çıkardığı ilk single “Superstylin’” ile de İngiltere listelerinde 12. sıradaydı.

2002 senesinde ‘Late Night Tales’ serisi altında bir albüm piyasaya süren Groove Armada, aynı sene “Lovebox” adlı 4. stüdyo albümüyle hayranlarının karşısındaydı. House müziğine yakın duran albüm, İngiltere listelerinde 9, Billboard Top Elektronik Albümler listelerinde ise 3 numara yerleşirken, grup albümden en iyi çıkışı “Easy” single’ının Billboard Dans listelerinde 5 numaraya yerleşmesiyle yakaladı.

2004 senesinde “Best of” adlı ilk derleme albümünü müzikseverlere ileten Groove Armada, albümle İngiltere listelerinde 6 numara oldu. Albümde “I See You Baby” parçasının yenilenmiş halini bulunduran grup, parçanın single’ı ile İngiltere listelerinde 11. sıraya yerleşti.

2007 senesinde “Soundboy Rock” adlı 5. albümünü piyasaya süren Groove Armada, albümde Stush, Candi Staton, Rhymefest ve eski Sugababes üyesi Mutya Buena’yı konuk müzisyen olarak bulundurdu. Albüm birçok müzik eleştirmeni tarafından grubun en iyi çalışması olarak nitelendirirken, Andy Cato ve Tom Findlay ikilisi de bu fikre katılıyorlar. Albümle İngiltere listelerinde 10 numara olan ikili, albümden yayınladığı ilk single “Get Down” ile de İngiltere listelerinde 9 numaradaydı. Mutya Buena’nın vokalleriyle eşlik ettiği bir diğer single “Song 4 Mutya (Out of Control)” ile de aynı listelerde 8 numara olmayı başaran topluluk, senenin sonunda “Greatest Hits” adlı derleme albümü çıkardı.

2007 senesi içerisinde kuruluşlarının 10. yılını kutlamak amacıyla “GA10: 10 Year Story” adlı 2 CD’lik bir derleme albüm de yayınlayan Groove Armada, en son 2008 senesinde bir başka ‘Late Night Tales’ serisi albümüne imzasını attı. Grup, şu günlerde İrlandalı grup The Japanese Popstars ile birlikte bir albüm üzerinde çalışıyor.

Alıntı
Tavsiye ettiğim şarkıları ; Song 4 Mutya, The Girls Say, Drop The Tough, Superstylin', At The River, Get Down, Love Sweet Sound, Paris, Soundboy Rock.
#1 - Aralık 15 2009, 22:23:54
« Son Düzenleme: Ocak 12 2010, 02:06:39 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.