Alternatifim Cafe

Brabus Mercedes-Benz GLK V12

Discussion started on Tuning

Anti-tiKKy

En hızlı SUVOn iki silindirli, çift turbolu, 750 bg üretebilen bir motora sahip bu özel model Dubai Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünyaya tanıtılıyor. Brabus yüksek performanslı otomobili Mercedes-Benz GLK Sınıfını temel alarak üretmiş.

Brabus SV12 R Biturbo 750 isimli motor, GLK’nin küçük motor bölmesine olağanüstü bir hassasiyetle yerleştirilmiş. Mühendisler ve teknisyenler, GLK'yı modifiye ederken, C Sınıfı’nı temel alan Brabus Bullit'in geliştirilmesinden ve üretiminden elde ettikleri deneyimden ve teknik bilgiden yararlanmışlar.Özel olarak ARAL Sentetik motor yağıyla yağlanan yeni motor 5500 devir/dakikada 750 bg üretiyor ve 2100 devir/dakikada 1350 Nm maksimum torka ulaşıyor. Bu tork otomobilde elektronik olarak 1100 Nm ile sınırlı tutulmuş.Mercedes'in en yeni 12 silindirli motorunu kullanan Brabus, böyle bir performansa ulaşabilmek için motoru baştan aşağı yeniden tasarlanmış. Motor hacmi, özel bir krank mili, daha geniş silindir çapı, özel pistonlar ve piston kolu yardımıyla 5.5 litreden 6.3 litreye çıkarılmış. Ek olarak her silindiri üç valflı üst motor bloğu hassas biçimde makinede üretilmiş ve özel kam milleriyle donatılmış.Brabus mühendisleri maksimum güç verimi için daha büyük turbo beslemeye ve daha verimli ara soğutuculara sahip özel bir çift turbo sistemi geliştirmişler. Serbest akışlı metal katalizörler ve özel olarak GLK’ye uyarlanmış tamamen paslanmaz çelikten yapılma yüksek performanslı egzoz sistemi Brabus SV12 R 750 Biturbo kod isimli motorun daha rahat bir şekilde nefes almasına imkan tanıyor.

Bu yenilikler, Brabus Mercedes-Benz GLK V12'nin dünyanın yasal olarak yollara çıkabilen en hızlı SUV’u olmasını sağlıyor. Ama aracın en önemli özelliği 322,3 km/s’lik inanılmaz azami hızı değil. Bu beş kapılı SUV 0’dan 100 km/s’ye sadece 4.2 saniye, 200 km/s’ye de 12.8 saniyede ulaşarak türü için yeni standartlar belirliyor. Brabus GLK V12 için üreticinin tavsiye ettiği fiyat 397,000 Avro'dan başlıyor.
#1 - Aralık 14 2009, 17:21:14

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.