Alternatifim Cafe

Düğün öncesi en sık yaptırılan operasyon...

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

Anti-tiKKy

Fotoğraflarda iyi görünmek için artık diyet yeterli olmuyor. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, evlenecek çiftler başta botoks olmak üzere, diş beyazlatmadan yağ aldırmaya kadar pek çok operasyona 'evet' diyor.

İngiliz gelin ve damat adaylarının, evlilik hazırları sırasında estetik ameliyat olmayı listeye dahil ettikleri bildirildi.

Estetik konusunda tavsiye veren, "www.goodsurgeonguide.co.uk" adlı internet sitesinde, İngiliz gelin adaylarının yarısından fazlasının ve erkeklerin yüzde 39'unun, evlenmeden önce estetik ameliyat ya da tedavi olmayı istedikleri belirtildi.

Sitede, 512 nişanlı kadın ve 509 damat adayına yöneltilen, evlenmeden önce estetik tedavi görmeyi düşünüp düşünmedikleri sorusuna kadınların yüzde 58'i ve her 3 erkekten biri "evet" yanıtı verdi.


Sitenin araştırmasına katılan kadınların yüzde 11'i ve erkeklerin de yüzde 9'unun, daha önce bu tür operasyonlar geçirdiklerini söyledikleri kaydedildi.

Kadınların estetik ameliyat yaptırmayı istemelerinin en yaygın nedeninin, düğün fotoğraflarında iyi görünmek olduğu, yüzde 64'ünün, fotoğraflardaki güzel görüntünün, onların daha iyi hissetmelerini sağlayacağını söyledikleri bildirildi.

Erkeklerin estetik ameliyat kaygısının daha çok eşlerini memnun etmekten doğduğu, her 5 erkekten 3'ünün, karşı tarafa daha çekici görünmek için estetik ameliyat olmayı düşüneceklerini söylediği belirtildi.

Kadınların istediği en popüler estetik ameliyat ve tedaviler, botoks (yüzde 68), diş beyazlatma (yüzde 62), yağ aldırma (yüzde 55), meme büyütme (yüzde 47) ve yüz estetiği (yüzde 43), erkeklerde ise dişlere kaplama yaptırma (yüzde 78), botoks (yüzde 62), saç ekimi (yüzde 41), yağ aldırma (yüzde 33) ve meme küçültme operasyonu (yüzde 25) olarak sıralanıyor.
#1 - Aralık 14 2009, 17:12:16

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.