Alternatifim Cafe

"Cinsel düzeltici tecavüz" olur mu?

Discussion started on Garip Olaylar

Güney Afrika'da bazı gruplar, lezbiyen kadınları kaçırıp sokak ortasında tecavüz ederek cinsel eğilimlerinden "Arındırmaya" çalışıyor.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Güney Afrika'nın en ünlü kadın futbolcularından Eudy Simelane'nin Johannesburg kentinde kaçırılarak, bir parkta tecavüz edildikten sonra, 25 yerinden  bıçaklanmasının ardından  ülkede lezbiyenlere yönelik şiddetin sonu gelmiyor. İnsan hakları komisyonu son birkaç ayda vahşet olaylarının artarak devam ettiğini belirtirken, bu saldırıları gerçekleştiren çetelerin, lezbiyen olduklarına inandıkları kadınları “düzeltici tecavüz” adını verdikleri eylemler ile lezbiyen eğilimlerinden “arındırmaya çalıştıklarını” ifade etti.

KADINLAR KORKU İÇİNDE

Son günlerde ise Cape Town şehrindeki kadınlar korkudan sokaklara çıkamayacak hale geldiler. Nedeni ise kısa bir süre önce Funeka Solidaat adındaki bir kadının lezbiyen olduğuna inanıldığı için sokaklarda sürüklenerek kaçırılması ve tecavüze uğraması.Hayatı kıl payı kurtulan Solidaat, olay sonrası yaptığı açıklamada korkunç bilgiler verdi. Yüzü maskeli kişilerin tecavüzüne uğradığını anlatan genç kadın, polise başvurduğu zaman polis tarafından bir “alay konusu” haline geldiğini ve kahkahalarla karşılaştığını belirtti.
 
Güney Afrika’da kadın hakları savunucuları, ülkenin büyük kentlerinde yaşayan erkekler arasında lezbiyenliğin cezalandırılması gereken bir unsur gibi görüldüğünü belirtirken, lezbiyenlere tecavüz etmenin onları “düzeltmek” ve “bir ders vermek” olarak algılandığı ifade edildi.

"ANAYASAL DEĞİŞİM ŞART"

Güney Afrika İnsan Hakları Komisyonu yayınladığı bir raporda, ülkede anayasal değişikliğe giderek, “düzeltici tecavüzün” nefret suçları kapsamına alınması gerektiğini ve lezbiyenlere karşı bakış açısı değişmezse ülkede eşitlik anlayışının oluşamayacağını vurguladı.Güney Afrika’da "düzeltici tecavüz" olayları ilk olarak Temmuz 2007’de Sizakele Sigasa ve Salome Massooa adlı lezbiyen bir çiftin öldürülmesi ile gündeme geldi. Soweto kentinde bir bar çıkışında kaçırılarak tecavüz edilen iki kadın, ardından vurularak öldürülmüşlerdi.
#1 - Aralık 09 2009, 23:12:34
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Alıntı
Lezbiyen olduklarına inandıkları kadınları “düzeltici tecavüz” adını verdikleri eylemler ile lezbiyen eğilimlerinden “arındırmaya çalıştıklarını” ifade etti.

Tecavüz edilince cinsel tercihleri erkeklerden yana olacak tabi, bu kadarda geribeyinzekalı olunmaz. Yazık yahu.
#2 - Aralık 10 2009, 20:09:15
''Cehennem, başkalarıdır. ''

acaba geylere de kadınlar tecavüz ediyor mudur (6)
#3 - Aralık 10 2009, 21:20:50
kısmet

Türkiyeden de bu performansı bekliyorum.
#4 - Şubat 18 2012, 14:21:04
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.