Alternatifim Cafe

Otokros Şampiyonası sona erdi!

Discussion started on Motor Sporları

Antalya Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Otokros Şampiyonası, final yarışlarıyla sona erdi.

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'nde bulunan ve Dünya Ralli Şampiyonası'nın Türkiye ayağında özel seyirci etabı olarak kullanılan parkurda düzenlenen Türkiye Otokros Şampiyonası'nda, final yarışlarının ardından, Migros AVM önünde oluşturulan podyumda ödül töreni düzenlendi.

Şampiyonada 1400 cc motor hacmine sahip araçların yarıştığı Kategori-1'de Alper Akgün birinci, İsmail Cabaca ikinci, Serdar Komaç üçüncü olurken, 1600-2000 cc motor hacmine sahip araçların yarıştığı Kategori-2'de ise Tunç Tuncer birinci, Mustafa Çaka ikinci, Ferhat Tanrıbilir üçüncü oldu. Motor hacmi 2000 cc ve üzerinde olan araçların yer aldığı Kategori-3'te Mustafa Söylemez birinciliği, Cem Acar ikinciliği, Menderes Okur ise üçüncülüğü elde ederken, yarışma izni biten ancak Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından özel izin verilen araçların koştuğu Kategori-4'te de Ünal Şenvar birinci, Mehmet Pınarbaşı ikinci, Arslan Acar üçüncü oldu.

Ödül töreni öncesi düzenlenen basın toplantısında, Kategori-2 birincisi Tunç Tuncer, zorlu bir üç gün geçirdiklerini belirterek, ''Emeğinin karşılığını almak çok güzel'' dedi.

Kategori-3 birincisi Mustafa Söylemez de yarışların keyifli, ancak stresli geçtiğini ifade ederek, ''Rakipler çok güçlüydü, başardığım için mutluyum'' diye konuştu.

Migros Alışveriş Merkezi önüne kurulan podyumda dereceye giren pilotlar kupalarını alırken, şampanya patlatarak kutlama yaptı.
#1 - Kasım 24 2009, 20:56:45
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.