Alternatifim Cafe

Schumi Brawn'a mı geçiyor (?)

Discussion started on Motor Sporları

Brawn GP'yi aldığından bu yana, Mercedes, McLaren'in tamamı İngiliz pilotlardan oluşan kadrosuna rakip olabilmek için tamamı Alman pilotlardan oluşan bir kadro kurmak istiyor. Bu 2 yer için ilk aday olarak öne çıkan isim Nico Rosberg, olurken diğer pilotun ise Schumacher olabileceği söyleniyor.

Eddie Jordan, 7 kez dünya şampiyonu Michael Schumacher'in 2010 yılında Mercedes Grand Prix için gride döneceğine inanıyor.

Williams'ın eski sürücüsü Nico Rosberg'in 2 pilottan biri olarak açıklanması beklenirken, Schumacher'in geri döneceğine dair son spek,lasyona kadar, BMW-Sauber mültecisi Nick Heidfeld'in diğer pilot olacağı tahmin ediliyordu.

Schumacher'in basın sözücüsü Sabine Kehm bu iddiaları yalanlasa da asla asla demeyeceğini söyledi. Jordan yarışmanın cazibesine, 91 grand prix zaferi bulunan Alman piltoun dayanamaycağına inandığını söyledi.

BBC'ye konuşan Eddie Jordan "Michael, Ross Brawn ve Daimler baş yöneticisi Dieter Zetsche'nin Abu Dhabi Grand Prix'indeki görüşmesi sırasında konuşulan bu ihtimal aktif olarak takip ediliyor ve bence de gerçekleşecek. Şu anda Michael'ın Mercedes için sürmesi mümkün değil çünkü Ferrari ile olan bir sözleşmesi var ama Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo ile bu sözleşmenin feshi için görüşeceklerdi ve bunun da onaylanacağını bekliyorum" ifadelerini kullandı.
#1 - Kasım 24 2009, 20:48:06
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.