Alternatifim Cafe

'asla ayrılmayacağız' denilenlerle okul bittikten sonra irtibatı kesmek

Discussion started on Alternatif Sözlük

Zeitgeist

İlkokuldan, liseye ve hatta üniversiteye kadar devam eden bir kısır döngüdür. Herkesin başına en az 123 kere gelmiştir. Okulda, 'kanka' deyyü tabir edilen kişilerle fazlasıyla yakın olunmasına mukabil, 'hiç ayrılmıcaz olum, aynı üniversitede okucaz' hayallerinin kurulması ve okul kapandıktan sonra da bir daha haber alınamaması durumudur. Her dönem ve her yaşta mutlaka başımıza gelmiş bir durumdur. Şahsım adına konuşmak gerekirse, ortaokulda ' asla birbirimizi bırakmıcaz, irtibatı kesmicez ' dediğim arkadaşlarımın sadece birkaç tanesiyle görüşüyorum. O da, aynı lisede olduğumdan dolayı. Yoksa onlarla da görüşmem. Zira, araya  soğukluk girdi mi bir daha geri dönüş olmuyor.
Ve şunu söyleyeyim. 123456789 yıldır arkadaş bellediğim kişiyi otobüste gördüğümde, 'çevir kafayı çevir görmesin' triplerine girmişimdir. Bu da benim vefasızlığımdan mıdır bilinmez. Pek tabii, birçok insan da böyledir. Karamsar olmak istemem ama hepinizin sonu aynı.

Pişman mıyım? Nööö. -__-
#1 - Kasım 02 2009, 21:24:06
« Son Düzenleme: Şubat 07 2010, 00:41:39 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Any_one

(bkz: ego)
#2 - Kasım 02 2009, 21:30:11

Dionysus.

'Lan ben bidaha aramam sizi okul bittikten sonra' demek daha güzeldir bence.Ben yapıyorum, etkilide oluyor.Kimse umutlanmasın, kıyamam.
#3 - Kasım 02 2009, 22:04:29

eskileri göndermeliki yeniler ayakta kalmasın,yer açmak gerek bu sebeple herşey normal.
#4 - Kasım 02 2009, 22:41:22
Kadınlar'a bayılıyorum harika varlıklardır,öyleki salak ve beyinsiz erkekleri ilk görüşte anlarlar,ama asla  zekisinden anlamazlar.

hayat şartları yada yeni ortamların getirdiği dışardan bakınca hazin gibi görünen aslında öyle olmayan son derece normal bir durum...
#5 - Kasım 02 2009, 23:49:17
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Bloother

 Sadece okulda değil günlük hayatta da sık sık karşılaşırız. Mesela birisiyle tanışırsın, çok seversin, kaynaşırsın, kanka bile olursun. Hiç ayrılmayacağını, hiç bırakmayacağını söylerler, sen de söylersin. Sonra en ufak bir hatada senden kötüsü yoktur. Yüzüne son kez, tükürmek için bakılır.
#6 - Kasım 03 2009, 00:16:41

yanı başında olmadığı sürece ayrılığın yüksek oranda olması durumu.
#7 - Kasım 03 2009, 01:56:48
Vööö...

Öhm.
Çok bağlanılan arkadaş(lar) ile ayrılacağını anlayan genç, birden bunalıma girer ve sonucunda bu cümleyi savurur karşısındakinin yüzüne. Sonrasında bu cümleyi söyledikleriynen görüşmez, çünkü; o genç artık kendi arkadaş çevresini bulmuştur ve diğerleri ona pis gelmeye başlamıştır. İşte bundandır aslında bu kısır döngü, yadırganmamalıdır.
Bizler ki her ne kadar ' bu sefer yapmayacam lan ' desekte, yapıyoruz.

Ama diğer yorumdan birşeyler katacam netoçka affet beni .


bkz: 30 kişilik sınıftan sadece 3 kişiyle görüşebilmek.
bkz: eski kankayı görünce nereye bakacağını bilmemek.
#8 - Kasım 05 2009, 15:44:52
« Son Düzenleme: Kasım 05 2009, 16:22:36 Gönderen: Horrorpheliac »
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

İlkokulda da , lisede de yaşadığım durumdur.
İlk öncede 'Hiç ayrılmayalım, okul bitti dostluğumuz bitmesin' diyen kişi keser irtibatı.
#9 - Kasım 12 2009, 15:07:32
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Bu sene sonunda gerçekleştireceğim eylem.
#10 - Kasım 14 2009, 00:23:43
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

Hepinizin farklı şehirlere dalmanız,kiminizin yeni üniversite ortamı,kiminizin kazanamamasından dolayı sizi kıskanıp konuşmaması -sürekli ders çalışıyorum- ayağına yatması ve en önemlisi de artık sizi eskisi kadar sevmemesi. Farz-ı misal kendim; yeni bir okul ve yeni bir çevre,yeni bir ev yani yurt ve burada arkadaş. Allasen daha buradaki arkadaşlarımı tanımaya eğlenmeye başlarken onlarla nasıl vakit geçirebilirsin ki? Hee istisnalar var ilkokuldan beri arkadaşım var konuşuruz,ederiz ama kanka,dost değilizdir. O benim hayatımda neler olur biter bilmez,bende onunkileri. Ama birbirimizi yolda görsek konuşuruz,arada sırada ziyaretler de yaparız. Neden çünkü aynı mahalledeyiz. Bu bizi birbirimiza bağlar.

Kısacası sizi birbirinize bağlayan kurumlar,yollar uzaklaştıkça dostluklarda tükeniyor. Msn ve hatta 3G bile buna çare bulumaz...
#11 - Kasım 15 2009, 18:37:44

hayat iştee neler götürüyor neler getiriyoor onun için asla asla demeee
#12 - Kasım 17 2009, 11:23:34
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

Aynı durum askeri ortamda da nüksediyor, sanmayın ki sadece okulda.
Doğanın doğal işeyişi.
#13 - Kasım 25 2009, 14:18:03

Genelde her insanın başına gelen durumdur ama istisnaları vardır. Görüşeceğiniz, ihtiyaç duyacağınız bu yüzden arayıp soracağınız insanlar bellidir. Eskisi kadar sık olmasa da görüşürsünüz genelde bu kişilerle. Lakin yıllarınızı geçirdiğiniz insanları görünce "Lan beni farketmeden sıvışsam şurdan" demişsinizdir her insan gibi. Eh değişiyoruz tabii. Karşımızdakiyle düşüncelerimiz, kafa yapımız uymaz olunca görmekte istemez oluyoruz onları. Hayır görelimde bir ton açıklama yapmak zorunda kalmak hiç çekilmiyor bazen.
#14 - Kasım 28 2009, 00:27:43
« Son Düzenleme: Kasım 28 2009, 00:28:42 Gönderen: frekanss »
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

oku bittikten sonra en fazla 2-3 yıl görüşüyosunuz sonra bitiyo
#15 - Kasım 28 2009, 01:10:16

Bu karşı tarafın değil, bariz sizin suçunuzdur. Sizin zamanında göstermiş olduğunuz samimiyetsizlik neden olur bu ayrılığa.
Dur gerizekalı dur, anlatıcam...

Bir insan herkesle dost olamaz. olduğunu sanar... etrafında ne kadar çok sırrını paylaştığı insan varsa o kadar iyidir, o kadar çok dostu, sevdiği vardır falan oooo süper! değil işte lan, değillll! çömezsiniz, bilmiyosunuz. yaşadıkça kavrayacaksınız dediklerimin doğruluğunu zaten, okuyunca değil. bir insan düşün ki, telefonu eline aldığında bir yere çağırıp sohbet edeceği en az 10 kişi buluyor. sohbettir, içkileri yudumlamaktır derken iyice kaynaşıyor ortam. en sonunda bu kendini iletişim dalında master yaptığını zanneden süper iyi, süper mükemmel kişilik, karşısında oturduğu ve sadece bir konu üzerinden mutabakata vardığı insanı, gerek ortamın sıcaklığı, gerek içkinin getirdiği geçici cesaret sonucu kalkıp sarılmaya zorlar, ''canım benim ya, iyiki varsın.. iyiki!'' der, çok sevdiğini yineler, omzunu sıkar falan. o an müthişlerdir. ondan iyisi, ondan mükemmeli yoktur. halbüsü bilmezki konuşacağınız binlerce mevzuu içinde sadece o an konuştuğunuz yüzünden sevmişsindir, iyi gelmiştir, mükemmel olmuştur gözünde.

anlık, yapmacık sevgi gösterileri sonucu ortaya çıkar işte bunlar. yok 2 günde kankası ilan etmeler, o benim canım diye herkese tanıtmalar, sarılıp gezmeler... sonra bi'şey olur. uzak kalmak zorunda olursunuz. hani sarılamazsınız ve sohbet edecek zamanınız olmaz. işte o vakit başlar ayrılık rüzgarları, gerçekleri görme, aslında doğru kişinin o olmadığı... bir anlık sevgi gösterisi sonucu, senin dediğin o ''canım cicim yumoşum minnacığım'' laflarının zorlamasıyla yakınlaştığın ve ''bir daha ayrılmayalım'' dediğin kişi yok olmuştur. hiiiç üzülme canım. sen, senin hayatına girebilecek kişiyi sadece iki üç gün içinde tanıdığını zannedip bir de üstüne, temelini atmadan 2. ve 3. katları çıkmaya başlarsan, daha o binanın dış sıvası yapılmadan çökersiniz. böyledir hayat. sanrılar yıkar.

herkes dostunuz olamaz abicim, kabullenin bunu. herkes her dakika sizin iyiliğinizi düşünmez!
herkes sizi, siz ilgi göstermedikçe ömür boyu beklemez! herkes sizden iyisi olmadığını düşünmez! gerçekler acı, gerçekler, herkesin dost olmayacağını söylüyor geçen her yıl içinde.
(bkz: şimdi onlar düşünsün)
#16 - Kasım 29 2009, 13:05:09
« Son Düzenleme: Kasım 29 2009, 13:07:50 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Gökbige

Bütün sınıf tarafından duyduğum cümle. Hani "at yalanı seveyim inananı" tarzında.
Duyduklarımdan ikisi hariç bütün okulla kopardım irtibatımı, pek de güzel oldu.
#17 - Ocak 01 2010, 18:34:39

ßknz Cicim aylaridir :)
#18 - Ocak 01 2010, 18:46:10
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Yeni ortamında huzuru bulmuş hemen alışmış kimsenin, uzun zaman sonra eski arkadaşlarla buluştup,  sıkılıp,  "ben bunlarla n'apmışım onca sene"  demesinin başlangıcı.

(Bkz:kendini hain gibi hissetmek)
#19 - Ocak 02 2010, 23:38:35

daha ağır versiyonu vardır ki o da asla ayrılmayacağız deninenlerle henüz okul bitmeden irtibatı kesmektir.
bizzat örneklendirilebilir.
#20 - Ocak 18 2010, 00:04:31
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

Hevai

Bugün ilkokul arkadaşım Şerife'nin gözümün içine bakmasına rağmen onu görmezlikten gelmem. Kızı sevmezdim, orası ayrı konu aslında.
#21 - Şubat 05 2010, 22:58:25

Asla ayrılmayacağız denilen olmadıkça,sorun teşkil etmeyendir.
#22 - Şubat 05 2010, 23:07:20
insan evladı yalanını, açık vermeyen bir kurguyla yaşatabilirse herhangi bir vicdani sorun yaşamaz. çünkü fire vermeyen bir yalan, gerçekliğin yerini hiç boşluk bırakmadan doldurmuştur. ama yalan ufacık da olsa bir yerinden meme yaparsa işte o zaman bir vicdan karnavalı yaşanmaya başlar ve bazıları için de sonu gelmez bir kaygı şöleni.

Benim için geçersiz bir durumdur.

Hiç ayrılmayalım dediğim bir kişi vardı o da hala sıra arkadaşım.

11 yıldır  :Ç

Onu kendi liseme almak için olmadık işler yaptım yapışık siyam ikizinden halliceyiz. Haftanın beş günü 11 yıldır aynı kelle yanımda. Başka biri oturunca huzursuz oluyorum artık  :D

Böyle şeyler her adama denmez. Yoksa sonu hüsran olur.
#23 - Şubat 06 2010, 17:55:30
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

irtibatın kesilceiğini bilceğim için demem zaten böyle bişey. yapamıycaın sözler verme gibi bişey.
abi, 600 metre ilerdeki binada oturan 9 yıldır kankam olan insanla hiç bi şekilde görüşemiyor, konuşamıyorum ya.
insaf.
#24 - Şubat 07 2010, 00:39:36
ich warte hier
don't die before I do
ich warte hier
stirb nicht vor mir

-okul bitince de görüşücez olm haftada bi kere de olsa görüşücez kesin.
bu lafı duyan kişi içinden okkalı bi 'hasssktr lan!' çeker amma belli etmez 'hee' der geçer.ki istatistiklere baktığımızda da hassktr çekenin haklı olduğunu anlıyoruz.istatistiğini yiyim.
#25 - Şubat 07 2010, 01:46:40
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.