Alternatifim Cafe

Samsung'un Android'i Türkiye'de

Discussion started on Samsung Mobile

Turkcell, Türkiye'deki ilk 3G'li Android telefonu olan Samsung i7500'ü, abonelerine sunuyor.Türkiye’de ilk ve sadece Turkcell abonelerine sunulacak olan telefon, şu ana kadar üretilmiş en yenilikçi ve güçlü donanım özelliklerini taşıyan Android temelli Akıllı Telefon olarak biliniyor.
Çok hızlı ve kaliteli bir internet deneyimi sunan ve Google uygulamalarını (Google search, Gmail, Googletalk, Contacts, Calendar vb) içeren telefon, üzerinde herkesin kolaylıkla uygulama geliştirmesine olanak tanıyan açık kaynak kod özelliğini de taşıyor.

İçerisinde Android’in 1,5 sürümü (Cupcake) yüklü olan telefonpush e-mail destekliyor. 3G’li Android telefonun, 3,2” dokunmatik ekran (AMOLED, 16Milyon Renk), SGPS (GPS ve Baz İstasyonlarının yardımıyla kapalı mekanlarda da konum belirleyebilen), 5Mp Flashlı Autofocus kamera, Gsensor (hareket algılayıcısı), D compass (dijital pusula), Wifi 802.11b/g, yakınlık sensörü, ışık sensörü, 8GB hafıza, ses ve video kayıt gibi özellikleri bulunuyor.

Turkcell aboneleri, Samsung Android akıllı telefonlara 14 Eylül itibarıyla peşin veya kontratlı kampanyalarla sahip olabilecekler. 18 ay boyunca ayda 1GB Mobil İnternet paketini tercih eden kurumsal ve bireysel Turkcell aboneleri, ayda 92 TL karşılığında Samsung i7500 Android’e sahip olabilecekler.

Samsung Anroid Akıllı Telefonu satın almak isteyen faturalı Turkcell aboneleri, vergiler dahil 469 Euro’ya satın alabilecekler. Yıl sonuna kadar bu şekilde satın alan abonelere şifre kartı ile ilk ay Turkcell aboneleri ile yurtiçi görüşebilecekleri 1.000 dakika hediye edilecek. Ayrıca SMS ileaktive edilecek ve yurtiçinde bir ay kullanabilecekleri 100MB’lık mobil internet verilecek.

Hazır Kartlı Turkcell aboneleri ise yine vergiler dahil 469 Euro’ya Samsung i7500’e sahip olabilecekler. Bu fiyat üzerinden telefonu alan aboneler, SMS ile aktive edilecek ve yurtiçinde 1 ay boyunca kullanılabilecek 100 MB mobil internet ve şifre kartı ile ilk ay boyunca her 150 kontör yüklemeye yurt içinde Turkcell aboneleri ile konuşabilecekleri 1.000kontör hediye hakkına sahip olacaklar.
#1 - Eylül 14 2009, 11:20:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.