Alternatifim Cafe

Volvo C70 Cabrio

Discussion started on Tuning

Volvo C70 Cabrio en güvenli üstsüz olmayı başarmış..Daha önce casus fotoğraflarını verdiğimiz yeni Volvo C70 Cabrio, sürüş keyfini güvenlikle buluşturuyor. Volvo’nun coupe-cabrio modeli C70, çelik tavanı ve perde hava yastıklarıyla da en güvenli ‘üstsüz’ olmayı başarıyor.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek yeni Volvo C70’de akıllı üç parçalı katlanabilir çelik tavan, dört yetişkine uygun pratik koltuk tasarımı ve güvenlik özellikleri hâlâ aynı. Ancak araç yenilenmiş tasarımı ve artan kalitesiyle dikkat çekiyor. Volvo aracın ön ve arkasını yeniden tasarladı. Aynı zamanda otomobil içerisinde lüks ve keyif alma duygusunu geliştirmek için kullanılan malzemeleri ve şık detayları da artırdı.

Yeni ön tasarımı ile Volvo C70, 2009’un ilk aylarında tanıtılan gelecek S60 Concept Car’dan izler taşıyor. Böylece C70 yenilenerek, Volvo’nun ürün yelpazesinde bulunan daha büyük otomobillerin tasarım anlayışına daha da yaklaştı.

Gösterge paneli daha geniş ve düzgün bir görünüm verilerek yeniden tasarlandı ve panel yüzeyi kalite hissini artıran yeni bir dokuya sahip oldu. Yenilenen Volvo C70, önleyici ve koruyucu güvenlik önlemleri açısından piyasadaki en güvenli üstü açılır otomobil olarak üretildi. Arka koltukta oturan yolcuların arkasına yerleştirilen ROPS (Devrilmeye Karşı Koruma Sistemi) çubukları, devrilme anında otomobil ile zemin arasında boşluk yaratmak için süratli bir şekilde yerlerinden çıkıyor.

Yandan çarpma ve devrilmeye karşı korunmanın önemli bir bölümünü tavan rayı olmadığı için kapı içine yerleştirilen perde havayastıkları oluşturuyor. Perde havayastıkları, çift sıralı ve bir bakıma birbiriyle bağlantılı hava şeritleriyle daha sert bir tasarıma sahip. Perde havayastıkları dik durabiliyor ve cam açıkken bile başın etkili bir şekilde korunmasını sağlıyor. Dahası, diğer havayastıklarından farklı olarak daha yavaşça sönerek otomobilin devrilmesi durumunda koruma sağlamaya devam ediyor. Aracın tavanı hava koşulları ve iklimden bağımsız olarak 30 saniyede açılıp kapanabiliyor. Araçta üç benzinli, iki dizel motor seçeneği bulunuyor. Benzinli modelleri 140 hp/220 Nm’lik 2.4i ile gamın zirvesinde bulunan 230 hp/320Nm’lik T5 oluşturuyor. Dizel modellerse 136 hp/320 Nm’lik 2.0D ve 180 hp/400 Nm’lik D5.

#1 - Eylül 09 2009, 00:17:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.