Alternatifim Cafe

Yeni iPhone 3G S haftaya Türkiye'de

Discussion started on Apple - iPhone - iPad

iPhone'un yenilenen hızlı modeli 3G S, 28 Ağustos'ta Vodafone ve Turkcell tarafından Türkiye'de satışa sunulacak. 3G S, özel kampanyalarla piyasaya çıkacak

iPhone'un yeni modeli 3G S, 28 Ağustos'ta Vodafone ve Turkcell tarafından Türkiye'de satışa sunulacak. Turkcell'den edinilen bilgiye göre, 'iPhone'severler tarafından beğenilen yeni model 3G S için mümkün olduğunca erişilebilir olması gözetilerek, abonelik kampanyaları düzenlenecek.

AYRINTILAR HAFTAYA BELLİ OLACAK
Kampanyaların ayrıntıları önümüzdeki günlerde belli olacak.
Bir diğer operatör Vodafone, iPhone 3G S'i Türkiye'ye getireceğini açıklayan ilk operatör olmuştu. Vodafone yetkilileri de yeni modeli mümkün olduğunca uygun fiyatlarla tüketiciye sunma çalışmalarının sürdüğünü kaydettiler. Turkcell ve Vodafone, 3G S modeliyle piyasada yeni bir hamle gerçekleştirirken, sektördeki diğer operatör Avea'nın, aynı dokunmalı ekran kategorisinde satışa sunduğu Blackberry Storm 9500, özgün yapısı ve tasarımıyla Türk tüketicilerden büyük ilgi görmeyi sürdürüyor.

TELEFON PİYASASI KIZIŞACAK
Blackberry, Türkiye'de Storm dışında diğer modelleriyle de önemli satış rakamlarına ulaştı. iPhone'un Türkiye'de satışa sunulması, Nokia firmasının büyük ilgi gören N97 modeliyle Samsung ve Sony Ericsson'un modelleri arasındaki rekabeti iyice kızıştırması bekleniyor.

EN HIZLI İPHONE
ABD'de haziran ayında piyasaya çıkan iPhone 3G'nin hızlandırılmış versiyonu 3G S (Speed) önceki modele göre birçok yenilik içeriyor. Yeni modelle web sayfalarını görüntülemek, uygulamaları çalıştırmak, ekleri açmak ve fotoğraf çekmek çok daha hızlı gerçekleşiyor. iPhone 3GS önceki modellere göre video çekme, düzenleme sonrasında e-posta, MMS ya da MobileMe ile paylaşma olanağı sağlıyor.
Cihaz, 3 megapiksel otofokuslu ve dokunulan yere odaklanabilen kamerasıyla daha nitelikli fotoğraflar çekilmesini sağlarken, telefonun kes-kopyala-yapıştır fonksiyonuna kavuşan arayüzü de yenileniyor. iPhone'da yeni sürümün öne çıkarılan eklerinden biri olan 'pusula'nın gerekliliği ise, meraklılar arasında tartışılıyor. Sayısal pusula, yön bulma, haritalar kullanma gibi işlemlerde yardımcı oluyor. 3G S'de sesle telefon numarası arama ve denetim fonksiyonunun yanısıra sadece kulaklıklarla iletişimi sağlayan bluetooth da var.

ÖN LAMERA YİNE YOK
Tüm dünyada ve Türkiye'de modern tüketim ikonlarından biri haline gelen iPhone'un yeni modelinde de görüntülü konuşma yapma olanağı sağlayan ön kamera bulunmuyor. 'iPhone'severlerin bu konu üzerindeki tartışmaları sürerken, tüketiciler arasında iPhone'un cihazlarında ön kameraya bilinçli olarak yer vermediği ve bu tercihin tasarımın bir parçası olduğu görüşü ağırlık kazanıyor.
#1 - Ağustos 22 2009, 16:07:15

En popüler akıllı telefon markalarından iPhone’un hızlandırılmış ve yeni işlevler eklenmiş modeli iPhone 3GS, 28 Ağustos’ta Türkiye’de piyasaya çıkıyor.


Turkcell ve Vodafone tarafından kontratlı veya kontratsız seçeneklerle satılacak olan iPhone 3GS, kampanyalarını önümüzdeki günlerde açıklayacak.

iPhone 3G’nin hızlandırılmış ve güçlendirilmiş versiyonu olan 3GS (Speed), ABD’de geçen Haziran ayında piyasa sürülmüştü. Yeni modelde bulunan daha hızlı işlemci sayesinde, web sayfalarını görüntülemek, uygulamaları çalıştırmak, ekleri açmak ve fotoğraf çekmek daha hızlı gerçekleşiyor. Ayrıca video çekme, düzenleme, sonrasında e-posta, MMS ya da MobileMe ile paylaşma özellikleri de cihazda mevcut.
#2 - Ağustos 24 2009, 13:31:22
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

fenerliler almaz bunu ³GS diye isim mi olurmuş :P
#3 - Ağustos 24 2009, 13:37:48
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.