Alternatifim Cafe

BMW M1 2012 de geliyor!

Discussion started on Tuning

AUDİ R8’in başarılı çıkışı ve ardından gelen Mercedes SLC, Bavyeralı üreticinin yeni süper otomobili için devam eden projeyi de hızlandırdı.

En üst düzey teknoloji ve çevreci materyallerden oluşan gövde tasarımı ile dikkat çekmesi beklenen b,ortadan motorlu olarak tasarlanmış. Bavyeralı üreticinin 3.0 litrelik motoru üzerinde çalışılarak geliştirilen söz konusu güç ünitesi BMW’nin M serisi modellerindeki 8 ve 10 silindirli motorların yerini alacak.

Aracın çevreci olması ne anlama geliyor?” diye soracak olursanız vereceğimiz cevap biraz teferruatlı olacak. Öncelikle daha düşük yakıt tüketimi ve dolayısıyla bunu destekleyecek teknolojiler M1’de görev yapacak. Direkt enjeksiyon, frenleme esnasında oluşan enerjinin “Akıllı Akü” ve farklı batarya sistemi sayesinde depolanmasına sağlayan “Brake Regeneration” sistemi ve tabii ki stop / start sistemi bu süper otomobilde yer alacak. Alınan duyumlara göre M1, aynen yeni 5 serisi gibi düşük yakıt tüketimi ve C02 salınımına sahip olacak
Son olarakta aracın m1 olmasının yada bu anlamda üretimine m1 adının verilmesi bir iddaa dan yola çıkılıyor ama güçlü bir iddaa oldugunu söyleyenler 2012 yılında BMW nin m1 konseptinin yola seri üretim versiyonu olarak devam edecegi yolundaki söylenti iddaasıda gerçek
#1 - Temmuz 19 2009, 18:48:59
Umut umut bugün yanımda yok
      Neden hayat ağır bu denli çok
      İnan kader elimde bir fener
      Önemi yokk yanımda olmasın ne fark eder

Ne mercedes' in modeli ne de bu yeni Bmw'in modeli audi R8 görünüm olarak kıyaslanamaz.Bmw nasıl bir çalışmas yapmışsa çok kötü olmuş tutulmaz bence. Özellikle agrasif far yapacağım derken farları çok küçük göstermişler. Bir de jantlar. Örümcek ağı tipte 80 'lerden çıkmış gibi.Gördüğüm en iyi arabalardan.


#2 - Temmuz 19 2009, 19:03:37

fenaa...
#3 - Temmuz 24 2009, 01:11:37
Kubar var duman var kumarbaz ayaklar,
Basar bu şehrin yollarında parçalanmış dudaklarla...

sessiz yalnızlık

O farlar nedir öyle ya.Şahsen bende çok tutulacağını zannetmiyorum.Buna para verene kadar diğer modelleri değerlendirir insanlar.
#4 - Temmuz 24 2009, 12:46:20

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.