Alternatifim Cafe

iPhone'lar ölüyor

Discussion started on Apple - iPhone - iPad

Pek çok sorundan sonra sıra buna da geldi: iPhone 3G S'lerde yaşanan yeni sorun biraz ciddi

iPhone 3G S'ler piyasaya çıktı çıkalı güçlü donanımı, sayısız uygulamaları ve yeni birkaç özelliği ile satış rekorları kırıyor, kullanıcılar hem tasarım hem de performans anlamında iPhone'dan vazgeçemiyor.

Fakat ısınma sorunları ve sinyal gücündeki azalma gibi olumsuz yönleri de bulunuyor. Şimdi de buna batarya ömrü ekleniyor.

Taşınabilir bir aygıt için batarya; hayati önem taşıyan, çoğumuzu kablolardan günlerce uzak tutabilen kritik bir bileşen.

Konu iPhone'un batarya ömrüne gelince kullanıcılar bu durumdan muzdarip oluyor. Apple Destek Forum'larında gün geçtikçe batarya ile alakalı konular artıyor. "npshenoy2" rumuzlu bir kullanıcı durumu şöyle izah etmiş: "Günde 5 kez e-posta adresimi kontrol ediyorum, 10 dakika kadar Youtube'da video seyrediyorum ve 3G kapalı olmasına karşın sabahtan akşama ortalama bir kullanım ile şarjım bitiyor."

Wired.com'a göre durum kusurlu birkaç donanım yüzünden meydana geliyor. Fakat 3.0 versiyon güncellemesinden sonra bu tarz sorunların artması acaba bu sorunun güncellemeye bağlı olup olmadığı endişesini ortaya çıkarıyor.

Apple yaptığı açıklamada çoklu uygulamalar ile uğraşıldığında batarya ömründe azalma olabileceğini belirtiyor.

Eğer sizler de bataryanın kısa süre idare ettiğini düşünenlerdenseniz birkaç özelliği kapatarak batarya ömrünüzü uzatabilirsiniz. Bluetooth, Wi-Fi, Kaydırma seçenekleri ve 3G gibi özelliklerden feragat ederseniz iPhone'unuzu daha uzun bir süre şarj etmenize gerek kalmayacak.

Daha garip sorunlar da yaşansa umut ediyoruz ki bütün sorunlar 3.1 güncellemesi ile son bulacak.
#1 - Temmuz 10 2009, 13:00:30

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.