Alternatifim Cafe

Dünyanın ilk ikiz doğuran erkeği

Discussion started on Garip Olaylar

İspanya'da yaşayan bir transseksüel, dünyanın ilk 'ikiz dünyaya getiren adamı' olarak tarihe geçmeye hazırlanıyor.

Daily Mail Gazetesi’nin haberine göre, Ruben Noe Coronado adlı 25 yaşındaki transseksüel İspanyol, 43 yaşındaki kız arkadaşı Esperanza Ruiz'in artık çocuk sahibi olamayacağını öğrendikten sonra kendi çocuklarını doğurmaya karar verdi.

Bu amaçla cinsiyet değiştirme operasyonunu erteleyen ve suni döllenmeyle hamile kalan Coronado, herhangi bir aksilik meydana gelmediği takdirde ikizlerini önümüzdeki Eylül ayında dünyaya getirecek. Coronado ikizleri dünyaya gelmeden önce de hayat arkadaşı Ruiz ile evlenecek. “Kocası” sayesinde ikiz bebek sahibi olmayı bekleyen Esperanza Ruiz’in daha önceki bir evliliğinden iki çocuğu bulunuyor. Partneri Ruben’in de daha önce evlatlık edindiği bir çocuğu bulunuyor.

Eski adı Stephanie olan Coronado, halen bir rahmi bulunduğu için İspanyol yasalarına göre kadın sayılıyor ancak dış görünüşü gördüğü hormon tedavisi nedeniyle tam bir erkeğe benziyor.

Coronado, doğumun ardından cinsiyet değiştirme operasyonuna gireceğini ve çocuklarını babaları olarak büyüteceğini söylüyor.

Daha önce İspanya’nın Malaga kentinde yaşayan çift, ailevi sorunlar nedeniyle Barcelona’ya taşınmış. Dolayısıyla, çiftin ikizleri Barcelona’da bir hastanede dünyaya gelecek. Çift, hamilelik sırasında çekilecek fotoğrafları basına bedava olarak vermeyi ve böylece başkalarının bu konu üzerinden spekülasyon yaparak para kazanmasını önlemeyi de planlıyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında doğum yapan Thomas Beatie adlı ABD'li transseksüel, “çocuk doğuran ilk erkek” olarak tarihe geçmişti. Beatie’nin dünyaya getirdiği kıza Susan Juliette adı verilmişti.

Çocuk doğurduktan sonra Tracy Lagondino adını alan 35 yaşındaki transseksüel önümüzdeki yaz ikinci çocuğunu doğurmaya hazırlanıyor.

#1 - Mart 23 2009, 20:34:27

vayyy beee
#2 - Mayıs 08 2009, 18:49:20

vay bee dünya git gide garipleşiyor :Ç
#3 - Mayıs 08 2009, 19:01:08
Senden başkasının sesi değmesin diye kulaklarıma, sağır dakikaların koynuna bıraktım kendimi..
Başka gözler değmesin diye gözlerime,kör bakışların lekesizliğine sığındım..

Way Anasını ßee..:D
#4 - Haziran 27 2009, 18:49:59
« Son Düzenleme: Haziran 27 2009, 18:50:09 Gönderen: 4leYn4 »
                                                      Sєωqiчi чαLαη єdєηLєяє SαhTє SєωqiLєяє pαчdσS..!
                                                                    ßiя чαzαя dємiş чα
                                                              "Sєη qiT αşк ßαηα кαLSıη .."
                                                                      ßєηdє diчσяuм кi
                                                        !.. Sєη qiT αмα кσLpα αŞкıη Sєηdє кαLSıη ..! 

Tipinden tiksindim.
#5 - Şubat 18 2012, 15:02:23
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.