Alternatifim Cafe

Kanseri koklayan köpek

Discussion started on Haberler

Her zaman uysal uysal oturan köpeği Max evin etrafında çılgınca koşmaya başlayınca, sahibesi Maureen Burns onun birşeyler keşfettiğini düşündü.

Ancak hasta olan kişinin kendisi olduğu ortaya çıktı ve Burns köpeğinin hasta olduğunu anlaması için garip davrandığına inanıyor. Max, bayan Burns'ün nefesini koklayıp sağ göğsüne kafasını sürttükten sonra 64 yaşındaki kadın kendisini kontrol etti ve küçük bir beze olduğunu farketti. Pratisyen doktoru onu bir hastaneye yönlendirdi ve yapılan biyopsilerde şişkinliğin kanserli bir tümör olduğu ortaya çıkmış.

Bu olay köpeklerin kanser gibi hastalıkları koklayabildiği tezini doğrular nitelikte. Bayan Burns: “Hemşire bana kanser olduğumu söylediğinde ilk tepkim ‘biliyorum, köpeğim bana söyledi!' oldu. Ondan gülmesini bekledim ama o bana benzer vakalara rastladığını anlattı. “Max enerji dolu bir köpektir ama bir süre sonra sessizleşti ve sadece göğsüme dokunup acı dolu sesler çıkartmaya başladı.”

Emekli mühendis eşiyle yaşayan bayan Burns, tümörü alındıktan sonra oldukça sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.

Burns: “Max hayatımı kurtardı.” dedi.
Uzmanlar köpeklerin birer kanser bulucu olarak yetiştirilebileceğine inanıyor. Bir köpeğin koklaması, bir insanınkinden 100,000 kere daha güçlü. Kanser hücreleri Volatile Organic Compounds adı verilen kimyasallar üretiyor ve bu bileşenlerin de köpeklerin tepki verdiği bir koku ürettiğine inanılıyor.
#1 - Şubat 28 2009, 20:03:06
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bırakın bunları yahu.
SPECT le yarıştırırım ben bunu.
#2 - Mart 13 2012, 21:25:27
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Tipe bak. Dört bir yandan sevimliyim ben diye bağırıyor.
#3 - Mart 13 2012, 21:40:27

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.