Alternatifim Cafe

Dokuz Eylül Üniversitesi araştırması İngiltere'de yankılandı

Discussion started on Üniversiteler

LONDRA (ANKA) - Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesindeki bir ekip tarafından gerçekleştirilen ve hipertiroid hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçların erken boşalma sorunun çözümünde yardımcı olabileceğini gösteren araştırma, İngiliz basınında yankılandı.

İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki bilim adamlarınca gerçekleştirilen araştırma sonuçları, uzmanlaşmış tıp dergisi “Journal of Urology” de yayınlanması üzerine İngiliz basınına da yansıdı. The Daily Mail gazetesi, “Erken boşaltmayı durduran tiroid hormonu” başlığı ile yayınladığı haberde “Tiroid tedavisi, yatak odasında birçok erkeğe (ve kadına) yardımcı olabilir” diye yazdı.

Araştırmayı yürüten bilim adamları, çok aktif bir tiroidi (hipertiroid) olan erkeklerin yatak odasında daha çok sorun yaşabileceği belirtildiği haberde “Türkiye'deki araştırma, İngiltere'de dört erkekten birini etkilendiği sanılan erken boşalma sorunu ile bir tıbbi şikayet arasında bir bağ kuran ilk araştırmadır” denildi.
Şimdiye kadar çoğu uzmanların erken boşalma sorununun psikolojik problemlere bağladığına dikkat çekilen haberde sorunun bazen çok yıkıcı bir etkisi olabileceğini ve seks yaşamı ve ilişkileri mahvedebileceği kaydedildi.

The Daily Mail, tiroidin fazla aktif olması halinde soluk alma, yorgunluk, kalp ve kemik sorunlarının ortaya çıkabileceğine işaret ederken hipertiroid rahatsızlığının, daha çok kadınları etkilememekle birlikte erkeklerde de rastlanabileceğine dikkat çekti.

-ARAŞTIRMA NASIL YAPILDI?-

Bu arada, haberde Dokuz Eylül Üniversitesi'ndeki araştırmanın nasıl yürütüldüğü de anlatıldı. Buna göre, araştırmaya hipertiroid rahatsızlığı tanımı konulan 49 gönüllü erkek katıldı. Tedavi öncesi gönüllülerden cinsel birleşim sırasında klimaksa ulaşması ne kadar sürdüdüğünü saatle ölçmeleri istendi. Erkeklerden dörtte üçünde, bir dakika zar zor aşan, erken boşalmalar oldu.

Bunun ardından gönüller, hormonların düzeyinin normal düzeyine çıkarılması amacıyla ilaç tedavisine başladı. Sekiz hafta sonra erkeklerden yarısından fazlasının cinsel birleşmedeki performansında büyük bir iyileşme meydana geldiği, boşalma sürecin birkaç dakika uzadığı belirlendi.
#1 - Şubat 24 2009, 21:58:13
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.