Alternatifim Cafe

Plastik Şişeden Telefon Moto W233 Renew

Discussion started on Motorola

Motorola, geri dönüştürülen maddeden ürettiği MOTO W233 Renew modelini tanıttı.Motorola'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, pet şişelerin geri dönüştürülmesiyle elde edilen plastik kullanılarak üretilen ilk cep telefonunu, 2009 Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda (CES) tüketicilerle buluşturdu.

Yüzde 100 geri dönüştürülen kağıttan üretilen kutu ve kutu içindeki malzemelere sahip olan MOTO W233 Renew cep telefonunun, ambalajının da yüzde 22 küçültüldüğü belirtilen açıklamada, ürünün, dünyanın karbon dengesi nötrleştirilmiş ilk telefonu olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Motorola'nın Carbonfund.org ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, bu cep telefonunun üretim, dağıtım ve kullanılma aşamalarında ortaya çıkacak karbondioksit miktarını, yenilenebilir enerji kaynaklarına ve ağaçlandırma faaliyetlerine yapacağı yatırımlarla dengeleyeceği ifade edildi.

Cep telefonunun, kullanım ömrü üzerinde yapılan kapsamlı değerlendirmelerin ardından Carbonfund.org tarafından verilen "Karbonsuz (CarbonFree) Ürün Sertifikası"nı almaya hak kazandığı da bildirildi.
#1 - Ocak 10 2009, 00:58:25

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.